Americká žena

• USA American Woman (více)

Deb (Sienna Millerová) se nikdy neostýchala být černou ovcí rodiny. Byla mladá, když se jí narodila dcera Bridget, Bridget byla mladá, když se jí narodil syn Jesse, a všichni tři vedli víceméně šťastný život v jejich pensylvánském městečku. Pak si ale Bridget jednou večer vyjde se svým bývalým přítelem – Jesseho otcem – a nikdy se nevrátí. Debina sestra i matka zapojí všechny místní do důkladného pátrání, ale bez úspěchu. Čas plyne, bolest postupně polevuje a Deb se rozhodne jít dál, zatímco vychovává Jesseho sama. Začne novou kariéru a najde si přítele Chrise, charismatického stavebního dělníka a muzikanta. Když už se zdá, že svou zdrcující ztrátu překonala, na světlo vyplují nové skutečnosti, které všechno změní. (Cinemax)

Rathalos

Americka zena je drama z uplne bezneho zivota,v ktorom ludia prezivaju chvile dobre,ale aj zle,vztahy,praca,deti,rodina,priatelia,vitazstva,prehry,stastie,sklamania,bolest,radost,ale aj smrt,tym vsetkym si clovek asi musi prejst,bez toho by sme nezili a neboli tym,cim sme,vo filme dominuje herecka Sienna Miller,ktora podava nadstandardny vykon,aj ked mi nie je prave najsympatickejsia,ale to nevadi,takze sa priklanam k styrom hviezdickam...:-) ()

BOURQUE

Film o „americkom“ žene, ktorá sa snaží vysporiadať so stratou svojej dcéry. Deb nikdy nemala ľahký život, ale vždy chcela pre svojich najbližších len to najlepšie (aj keď o tom na začiatku divák má iný názor) – za to bola ochotná obetovať sám seba a bojovať do nekonečna (aj keď vzťah s jednotlivými členmi rodiny nebol vždy ideálny). (Za to ju nesmierne vážim.) Výkon S. Miller je primeraný a nedá sa povedať, že by sa nesnažila. Problém trošku mám s druhou polovicou, hlavne s tým záverom, ktorý mi pripadá nie úplne uzatvorený. P.S.: Film v rukách lepšieho (skúsenejšieho) režiséra by mohol mať aj menšie Oscarové ambície (nehovoriac o nomináciu pre S. Miller). P.S.: Produced by Ridley Scott. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

mira.l

Zpočátku mě to moc nebralo, pak jsem se docela chytil, nicméně jak tady už někdo poznamenal, do toho "wau" tomu prostě něco chybí. Občas se to neskutečně táhne, kdyby to bylo o něco kratší, asi by se moc nestalo. Vlastně poměrně záhy zmizí Debbina dcera Bridget, pak se v tom filmu z tohoto hlediska hrozně dlouho nic neděje, Deb vychovává vnuka a snaží se s tím vyrovnat, po nějaké době se vdá, pak zjistí, že jí manžel zahýbá, tak ho vyrazí. Já pořád čekal, kdy dle anotace "vyplují nové skutečnosti, které všechno změní". A vlastně jsem se nedočkal. Po dlouhé době se Deb dozví, že byl dopaden někdo, kdo její dceru spolu s několika dalšími ženami zavraždil. Což bych zrovna nenazval tím, že "vyplují nové skutečnosti, které všechno změní". Tím se jenom její předtucha toho, co už dávno tuší, změní v jistotu. Ona si vyžádá setkání s vrahem, aby jí popsal, co s její dcerou udělal (to jako vážně, která máma by tohle chtěla vědět?!?) Setká se s ním ve věznici, co jí řekl, se ovšem divák nedozví. Pak ji detektiv vezme na místo, kde patrně její dceru našli, ona tam chvíli v dešti čučí do díry v zemi s hromadou kartiček s čísly z místa činu. Co čekala, že tam najde? Pak se podívá vzhůru na lampu veřejného osvětlení (ta se skoro v lese u drátů vysokého napětí, kde na předcházejících záběrech žádné lampy vidět nebyly, vzala kde??), která má nahoře u výbojky další číslo - na té lampě ji jako oběsil nebo jak? A následuje střih na "pouliční aukci" na chodníku, Deb rozprodává vybavení domu a stěhuje se neznámo proč, neznámo kam. Po těch letech, proč? Proč se neodstěhovala podstatně dřív? A zazvonil zvonec, Americké ženy je konec. Jak říkám, nebylo to špatné, mělo to silné momenty, ale něco tomu chybělo, myslím, že těch současných 68% je celkem trefných, těsně pod hranicí červeného hodnocení. Sienna Miller zahrála roli životem dost zkoušené ženy velmi dobře, jestli to mělo být na nominaci na Oscara těžko říct. Možná ne, možná ano. Je fakt, že bych asi našel případy, kdy herečka získala Oscara za míň. Poctivé tři dám rád, na čtyři to asi napoprvé nedosáhne. ()

Hemlock

Smysl filmu?? Já teda vůbec nevím, co si z tohoto snímku mám vzít. Ženská, která jebe kde s kým, se nemůže divit, že kde kdo vyjebe s ní. Jediné pozitivum je Sienna Miller, která snímek drží v koukatelných mezích. S rolí sexy babky si poradila na výbornou a navíc popřela pro mě doposud veškeré známé zákony spojené s gerontofilií - 40%. ()

megajalec

Začiatok filmu, kde sa milfka Deb chystá na rande v krátkych obtiahnutých šatách sľubuje zaujímavú podívanú. Postupne sa z toho vykľuje silná dráma, ktorá rieši viaceré existenčné otázky. Deb si žije životom rebelky, v 38 rokoch je babkou, muža nemá, so sestrou sa háda a s mamou vôbec nevychádza. Že randí s mužom, ktorý je ženatý a má tri deti, to celé len dokresľuje. Raz sa jej však nevráti večer domov dcéra a film sa razom mení o 180 stupňov. Deb zostane na vnuka sama a postupne mení svoj život, názory. Akoby jej život vracal všetko bejzbolkou späť za svoje predošlé správanie. Karmický účinok má napríklad jej rozhovor s bývalým partnerom jej dcéry, s ktorým mala kedysi pokrivený vzťah. Nájde si partnera, vydá sa, ale karma účinkuje aj v tomto prípade. Zaujímavá dráma, možno až príliš pesimistická, ale pozretie nebudete ľutovať. ()

bonovox

Kvalitná dráma o žene ktorá bojuje so svojím ťažkým osudom po strate svojej dcéry. Skvelá S.Miller a vierohodné vykreslenie prostredia amerického vidieka. V závere hlavnej hrdinke jednoducho musíte želať len to najlepšie do jej ďalšieho života. ()

Kozlowski8

Film vypráví osudy mladé, energické ženy z malého amerického městečka, která se muí vyrovnat s velikou rodinnou tragédií a s dalšími kopanci, které jí život přináší. Příběh není nijak složitě a členitě rozvíjen, vše se točí kolem postavy Deb. Sienna Miller dokonalým způsobem ztvárnila tuto nejednoznačnou ženu a její duševní proměnu. Ze začátku bouřlivá, vznětlivá free dračice a černá ovce rodiny, postupně dozrává a po prožitých útrapách mění svůj život a stává se z ní uvědomělá a zodpovědná žena. Sienna Miller mne v postavě Deb zcela okouzlila a myslím, že minimálně oscarová nominace by jí slušela. Úžasný divácký zážitek. 80%. ()

Troniq

Jemný film o hrubých věcech podkreslený nenápadnou a tichou hudbou. Mezi dramaty ze sociálně slabších vrstev je American Woman docela lehko přehlédnutelný snímek, ač pro pozorného diváka, do detailu sledující myšlenky a chování Sienny Miller je vlastně celkem těžkotonážní, pod silou všech emocí z osudové ztráty a nikdy nekončící naděje. Další rámec, sledující přerod jedné ženy z nezávislé, laciné pipky v sebevědomou a starostlivou matku (vlastně babičku) je možná sice zajímavý víc pro ženské publikum, ale na kvalitě a působivosti to nemění nic ani pro mě. ()

NikiVai

Filmy ze života a o životě mám ráda a ještě radši filmy o "prostých" lidech a jejich leckdy nelehkých osudech. Americká žena je přesně takový film, vypráví o části života Deb, ženy z maloměsta, která nemá život úplně pevně ve svých rukou a ještě ji potká tragédie pro matku jedna z největších. Jak se s ní vyrovná? Podívejte se sami, snad si to užijete jako já. ()

SonaLaly

Sienna Miller nehrá zle, len mi trošku vadí počas celého filmu, že sa viac podobá na skutočnú Siennu Miller, než na rolu, ktorú hrá. Jej mimika, gestikulácia a držanie tela vo filme prezrádza, že je nádherná vyrovnaná žena z vyššej spoločnosti a má menej spoločné s psychicky nevyrovnanou babičkou, ktorá ťažko smúti za svojou dcérou. Stále krásne upravené vlasy drahým kaderníkom, bezchybná tvár bez znakov po únave, aj keď hovorí že je strašne unavená, je to všetko ťažko uveriteľné. Možno je to aj zámerne urobené, aby po vizuálnej stránke to bolo dokonalé. Ako hlavnú rolu by som si lepšie vedela predstaviť Margot Robbie, ktorá by ju určite vedela zahrať skvele. ()

peproch

Malý-velký film o proměně ženy z lehkovážnosti k cílevědomosti a responsibilitě jsem si zamilovala, postavu Deb i výkon SM. ()