Reklama

Reklama

Xun long jue

  • Čína 寻龙诀 (více)
Trailer 2

Trojica legendárnych vykrádačov hrobov jedného dňa nadobudla presvedčenie, že je načase zbaliť náradie a odísť do dôchodku. Ich novým živobytím je predaj pouličného kradnutého tovaru v uliciach New Yorku, kde, bohužiaľ, kvôli neustálym raziám polície taktiež nie sú v úplnom bezpečí. Keď sa však z ničoho nič objaví ponuka od záhadného klienta, ktorý žiada o preskúmanie starej čínskej hrobky, rozhodnú sa pre opätovný návrat k svojmu remeslu. Tentoraz však samotný poklad strážia monštrá z dávnej minulosti, ktoré vzácne, neprebádané tajomstvá nevydajú len tak bez boja. (*CARNIFEX*)

(více)

Recenze (16)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Vysoko rozpočtový horor s pěkným vizuálem, který si na sebe i slušně vydělal, ale je to bohužel taková zábavná pohádka. Kvůli Ratingu PG-13 se nedočkáme Gore, i těch Zombie tu je poměrně málo, ale oceňuji neokoukané prostředí, které je pro dnešní horor velmi neobvyklé. Potěší i známá herečka Qi Shu, která je rozkošná jako vždy. Zábavné, sympatické, místy přitažené za vlasy, ale na pobavení dobrý. 60% ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Vykrádači hrobov z Ázie žijú v New Yorku a len smutne spomínajú na časy, kedy ich každý považoval za hrdinov. Keď však prídu do kontaktu s organizáciou, ktorá im ponúka obrovské peniaze za to, že jej pomôžu nájsť stratený poklad, trojica sa po pôvodných nezhodách rozhodne opäť spojiť a vydať sa do nebezpečnej oblasti, ktorá im je z minulosti dobre známa. Nástrahy v hrobkách dávnych panovníkov im však napriek dlhoročným skúsenostiam narobia obrovské problémy. - Na The Ghouls som bol velmi zvedavý, pretože rozpočet 37 miliónov dolárov sa u hororu len tak nevidí. A keď sa hovorí o rozpočte u hororov, vždy ma napadne jedine 15 000 dolárov investovaných do Paranormal Activity, ktoré vygenerovali takmer 108 miliónov dolárov. The Ghouls je však v rámci zárobku totálnym prepadákom a rád by som vedel, kto sa rozhodol zainvestovať také množstvo peňazí. Vysoký rozpočet je však na The Ghouls velmi výrazne vidieť. Krásne destinácie a precízne digitálne efekty tomu dávajú parádny výzor a na hercov sa tiež pozerá velmi dobre, takže im bol zrejme ponúknutý pekný zárobok. Hororová zložka funguje v The Ghouls dobre, čomu napomáhajú hlavne zručne spracované masky Zombie, ale je ich vzhladom k stopáži velmi málo. Ku koncu sa to celé začína strašne naťahovať a mnoho zvratov v scenári považujem za nepotrebné. Celkovo to hodnotím ako vizuálne podmanivý zážitok, ktorý však fanúšikom hororu vela neponúkne. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Trojica legendárnych vykrádačov hrobov jedného dňa nadobudla presvedčenie, že je načase zbaliť náradie a odísť do dôchodku. Ich novým živobytím je predaj pouličného, kradnutého tovaru v uliciach New Yorku, kde bohužiaľ, vďaka neustálym raziám polície taktiež nie sú v úplnom bezpečí. Keď sa však z ničoho nič objaví ponuka od záhadného klienta, ktorý žiada o preskúmanie starej Čínskej hrobky, rozhodnú sa pre opätovný návrat k svojmu remeslu. Avšak tentokrát, samotný poklad strážia monštrá z dávnej minulosti, ktoré vzácne, neprebádané tajomstvá nevydajú len tak bez boja. Vďaka dokonalej vizualizácii je tento Čínsko Hong Kongský "blockbuster" skutočne pozerateľným kúskom. Kulisy na parádu, herci sympatickí (šikmookí mi nikdy nevadili), dokonca miestami dosť zábavný počin nejeden krát vyčarí úsmev na tvári. Bohužiaľ, o horor sa priveľmi nejedná (respektíve vôbec), to by ním musela byť aj Múmia z 99´. Toto je skôr taká dobrodružná rozprávka s miernymi strašidelnými prvkami pre najmenších, kde bohužiaľ ani zombie nevyzerajú ako zombie. Z tohto pohľadu je to nemastné neslané, ale ako fantasy počin musím hodnotiť tento snímok veľmi kladne - 55% ()

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Divácky vděčný CGI blockbuster ve stadiu pokusu. Mojin bohužel působí jako film, který sjel z pásové linky - každý člen štábu na něm tak nějak automaticky odvedl rutinní práci, ale nezanechal na něm jedinou výraznější autorskou stopu. Výsledkem je tak generická splácanina stokrát viděných prvků, která zoufale postrádá atmosféru, jednotící stylizaci a především alespoň stopové prvky divácké působivosti (za což lze do stejné míry nadávat scenáristovi i režisérovi). Na rozdíl od ostatních komentátorů si dovolím tvrdit, že to platí i pro působivost obrazovou: Kulisy a počítačově animovaná pozadí sice nejsou z výtvarného hlediska úplně marné, ale vše táhnou dolů nudné "divadelní" kompozice, odbyté high key svícení a ošklivé barevné filtry. Díky filmům jako je tento si alespoň člověk uvědomí, že natočit dobrý a zábavný popcorn přece jen není úplně jednoduché a nestačí k tomu jen technická zručnost a dostatečně tučný rozpočet na triky. ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Zábavná béčková blbina se zombíky, hrobkami, poklady, dobrodružka pro děti, skvostné obsazení Chen Kun jako hlavní lovec pokladů s image bezdomovce, do toho kočky jako Qi Shu, Angela Baby. Bylo by dobré, aby jste od toho neměli žádná velká očekávání a nechali se jen bavit. Solidní akce, hudba, povedené technické zpracování, zejména kamera, není to moc originální, jenže to má atmosféru, co umí vtáhnout je to prostě sympatický pel mel klasik ze západu i východu, bavil jsem se u toho dobře. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Muselo to stát spoustu peněz, a přitom nejvíc ze všeho měli zaplatit schopného scenáristu a dramaturga. Je to celé zmatené, ukřičené, ti dva rádoby veselí členové skupiny mi lezli na nervy celou dobu a vůbec nebyli vtipní, a o nějakém objevování pokladů nebo čehokoliv v těch jeskyních to vlastně ani není. Dvě hodiny vztahovek, keců o kompasu, triků sice plná pr..., ale úplně k ničemu, nefunkčních a nijak neposunujících děj nebo pozadí mytologie. Všechno to o Tien a komunistech mne těžce nebavilo. A pobavilo mne, že v současné době Číňanka kdoví proč nosí křesťanský křížek! Na každý pád, tam, kde Indiana Jonese pohání dobře vymyšlená mytologie v pozadí, a z toho návaznost a nutnost a logičnost jednotlivých scén, tady není nic. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Tak trochu jonesovská fantasy pohádka, která je sice vizuálně vymazlená, ale na mě to nějaký výraznější dojem neudělalo. Oni jsou totiž tyhle béčkové honby za poklady všechny na jedno brdo a jen zcela výjimečně se podaří někomu vybočit z průměru. A to se tady nestalo a tak chybějící invenci museli tvůrci nahradit přehršelem rozmáchlých efektů, které celkem záhy ztratily své kouzlo, nehledě na to, že u každého záběru má člověk pocit, že už ho někde viděl. Já mám navíc averzi k tomu asijskému komediálnímu přehrávání, takže mi to v několika ohledech nesedlo ani obsazením. Ale aspoň tu byla ta Kurýrova holka, na kterou se hezky koukalo. Každopádně celkově nic moc. 35% ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Teda dúfam, že tá j€besúca, 17ročne vyzerajúca, odfarbená, do porna hodiaca sa aziatka, mala v jednej sekvencii jazdy džípom Nintendo. Ináč dávam hviezdičku dole. Čína sa v dnešnej pohnutej dobe radostne odovzdáva žánrom, nehľadiac na rozpočty investuje do báchoriek, ktoré sú skôr záležitosťou Hollywoodu, ale nato všetko si s tým vie celkom poradiť. O horore ( ktorý tu viacerí rozoberajú ) ani chýru ani slychu, skôr ide o indianajonesovku s ázijskými koreňmi a podobne orientálnym pohľadom na vec. Takže, pokiaľ sa opäť dostaví ,,najväčší,, spokojme sa s paškvilmi ako je tento. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Tenhle film rozhodně není žádná bomba, i když se mu musí uznat, že v těch trochu hororovějších scénách je vizuálně velmi dobrý. Jinak je to ale taková celkem standardní variace na "Indiana Jonese" s tím, že to samozřejmě musí končit dobře a trochu té temnoty je vykoupeno světlem na konci tunelu. Jako odpolední zábava je to ale fajn. ()

LangiJ 

všechny recenze uživatele

Překvápko. Líbilo se, ač jsem to nečekala. Nemám ráda filmy o zombíkách, ale styl Indiana Jones, hledání pokladů a řešení záhad zas můžu. V tomhle případě převážilo to druhé, že jsem i nad těmi zombíky přimhouřila oko (navíc tam moc nebyli). Ty dvě hoďky mi pokaždé utekly strašně rychle, pořád se něco dělo, takže v tom nebyly hluché nudné části. Překvapila mě i vizuální stránka, že to nevypadalo jako z videohry. Není to nic světoborného, ale kdo se chce pobavit, mohlo by to klapnout. Přeloženo. ()

Gray Wolfman 

všechny recenze uživatele

celkem nic moc. První hodina jen taková trapná, romantická komedie a pak je z toho najednou Indiana Jones. Na znuděné odpoledne, kdy fakt už člověk neví coby, tak se to dá, ale jinak radši kouknout po něčem výživnějším ()

Acrobat 

všechny recenze uživatele

V očakávaní čínskeho šmejdu sa v závere pristihnem, že do tejto partie nadšencov by som rád patril. Nemávam červenou knižkou, Mao je blud a zabijak Európy, no spôsob akým Číňan urobil filmové pátranie po historickom mystériu, je najviac podobný Indymu. Indy je večnosť a odrazový mostík, ale premenné Mojinu dávali zmysluplnú rovnicu filmovej zábavy, dobrej dramaturgie, sile ilúzie. Pomáha si prvkami západu vo svetle svojej mytológie. Oled farby fosforu oželiete a hlavolamom nebudete rozumieť. Pútavý štýl mi pookrial dušu a Mojin ukazuje, ako by sa život mohol nabudiť v rakve. Veľmi príjemné prekvapenie. (videné 19.02.2016,BDrip) ()

Tirkus 

všechny recenze uživatele

Čínský Indiana Jones, ovšem tento film se mi líbil. Většinu času jsem sice koukal na herečku hrající zápornou bělovlasou ženu, ale i tak mě tento film bavil vtipnými hláškami, zajímavým příběhem a smutnou story dvou mužských dobrodruhů. Zajímavé efekty, zajímavé pasti, zajímavý konec. ()

Reklama

Reklama