Crash Pad

Komedie

USA, 2017, 93 min

Domhnall Gleeson je slušný exot, který utáhne film i na vlnách slabého scénáře a režie, které chybí nějaký zásadní vrchol. Hraje v podstatě outsidera, zoufalce a beznadějného romantika, který evrydej dokáže sjíždět na videu seriál Dawsonův svět. Nyní ale jeho srdce přetéká žalem poté, co jej odvrhla starší milenka (Christina Applegate), do které se po jediné strávené noci zamiloval. Ta se hájí tím, že šlo jen o jednorázovku, aby se pomstila svému (domněle) záletnému manželovi (Thomas Haden Church), který ji po patnáctiletém manželství nevěnuje dostatečnou pozornost. Stensland po tomto zjištění propadne naprosté hysterii. A do toho přijde o práci, spolubydlícího a tím také o veškeré zdroje příjmu. K velkému překvapení bude pro něj spásou manžel paničky, bohatý právník, který se s ním spřátelí, nastěhuje se k němu, bude mu platit účty a dostane ho do víru nočního života. A to ho chtěl původně zabít. Pomstít se své ženě bude chtít také on, ale jiným způsobem, než je její fyzická likvidace. Nenechte se šálit, nejedná se vůbec o černou komedii, i když se to tak může jevit. Je to pořádně ukecaná "jenom" komedie, která je prostá třeskutých gagů, které jí tvůrci zapomněli napsat. A to je obrovská škoda. Zrzek Domhnall Gleeson má značné komické střevo, čímž chybějící gagy dovedně tahá až z paty. I zbylá trojice tvořená z Thomase Hadena Churcha, Christiny Applegate a Niny Dobrev by ráda přidala pár polínek do komediálního ohně, jenže scenárista jim je nenasekal, takže není kde brát. Pořád čekáte, kdy se to komediálně i vztahově už konečně rozběhne, a ono pořád nic. Gleeson s Churchem jdou večer co večer do barů i na kampus balit ženské a chlastat ve velkém, čekáte zábavné i sexy trapasy, kupodivu prázdno, pusto. Film postupně zabředne do kolovrátkového rázu, který nemá jedinou vrcholnou scénu. Nina Dobrev, kvůli níž jsem si film dal, je v něm dohromady tak deset minut. Jaký mám z filmu výsledný dojem? Vesměs se jedná o sympatický počin, kvalitně herecky obložený, režijně Kevin Tent nepropadl, i když je v branži známějším ze své profese kvalitního střihače, málo se snažil scénář, respektive málo zkušený scenárista Jeremy Catalino, ten maximálně umožnil postavám, aby vztahy mezi nimi byly celkem neotřelé, jenže se nějakého dějového vývoje či propletence nedočkáme. Závěr je fádní, absolutně bez nápadu. Výtečným hercům se podařilo korigovat slabiny scénáře, na extra bodové hodnocení tenhle film prostě nemá. Ale moc jsem si přál, aby na ně dosáhl, už jen za ty herce, kteří odvedli na snímku maximum. 6/10(3.10.2017)