poster

Leopardí žena

 • anglický

  Bringing Up Baby

 • slovenský

  Leopardia žena

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1938, 102 min

Komentáře uživatelů k filmu (174)

 • annevelyn
  ****

  Při prvním zhléhnutí snad trochu ztřeštěný děj, který vás nenechá ani na chvilku oddechnout. Nicméně právě neskutečně rychlý děl a smršť dialogů ( a samozřejmě nepřekonatelné herecké výkony) dělají z tohoto snímku geniální komedii, která se svým komediálním tématem vymyká běžnému snímku dané doby. Díky Bohu: to ho totiž činí skvěle nadčasovým(15.3.2011)

 • E.T.Martin
  ****

  Klasické schéma romantických komedií - roztržitý ňouma ve spárech ztřeštěná dívky - tady stojí na skvělé dvojce Grant - Hepburnová a hlavně na vyvedených dialozích, které jsou v tomto případě chrleny kadencí přímo kulometnou. Tak ukecaný film jsem ještě nikdy neviděl.(29.8.2011)

 • kubilov
  ***

  V jednom roce se v žánru romantická komedie setkaly budoucí superhvězdy hollywoodských kopců - Katharine Hepburn & Cary Grant, celkem dvakrát, přičemž lépe z toho vyšel v mých očích snímek Holiday. Bringing Up Baby na mě byla trochu zmatená a daleko méně vtipná a důmyslná komedie nežli právě zmíněné Holiday. Kate Hepburn mi byla dokonce v několika chvílích svou neskutečně přehnanou horlivostí až nesympatická a Cary Grant mi zase přišel jako až moc velký pitomec. Ukradená dinosauří kost, ochočený leopard a milionové dědictví? 3*!(24.1.2015)

 • johnny01
  **

  Neuvěřitelně užvaněný film, kde snad není chvíle klidu a postavy mluví jak rotační kulomet. Zapadají tam tak i některé nemnohé vtipnější momenty, které nemají prostor zapůsobit, kvůli čemuž film jako komedie příliš nefunguje. Příběh, ač poněkud přímočarý a předvídatelný, přitom nebyl tak špatný a mohl být zpracován mnohem lépe.(10.8.2017)

 • r007
  ***

  Crazy komedie ze starých časů. I přes tu neuvěřitelnou smršť vtipných dialogů jsem si ji nijak zvlášť nevychutnala. Protože měl Cary brýle, protože mi Katherin k němu nesedla, protože to bylo až příliš ztřeštěné...možná někdy jindy.(19.2.2018)

 • EmilyL.
  ****

  Oprava: Rozhodně to NENÍ ANTROPOLOG! Dalo by se říct paleontolog, možná archeolog, ale tohle si teda vyprošuju... :-P(7.9.2008)

 • Formanka
  **

  Otravná Susan mě štvala od první věty a tak to i zůstalo. Ale možná chyba nebyla ve filmu, spíš v mym rostoucím pocitu přesycení filmy obecně. Neměli jste někdy aspoň na chvíli pocit, že už vás filmy prostě nebaví?(5.3.2011)

 • logosi
  *****

  Mám ráda tyhle konverzační komedie ze zlatého věku Hollywoodu,zvláštˇ když jsou podpořeny skvělými hereckými výkony.(6.9.2012)

 • Hawaj
  *****

  Ta ženská je doslova k nakousnutí. A k tomu ty éterické kostýmy. Geniální komedie.(5.4.2014)

 • Producer
  ****

  Český název pro tenhle film je Leopardí žena. Je to výborná a inteligentní komedie, Hepburnová a Grant se špičkují spoustou vícesmyslných narážek, leccos z toho bych považoval i v dnešní době za docela odvážné a určitě velmi inteligentní. Nabízí se srovnání s českým filmem Eva tropí hlouposti (skoro stejný rok, stejný žánr crazy) a Eva je proti tomuhle nudná imbecilní slátanina s ochotnickými herci. Viděl jsem oba filmy na plátně, ve stejný den a vím o čem mluvím.(11.1.2003)

 • Ludva
  ***

  [2009-01-17] * Mladý doktor Huxley (Cary Grant) má před svatbou. Snaží se o náklonnost sponzora svého muzea, přičemž se seznámí s bláznivou Susan (Katharine Hepburnová), jejíž nešikovnost a někdy až hloupost a bezohlednost mu převrátí život naruby. Místo svatby se ocitne na venkově u Susaniny tetičky, loví jejího leoparda a téměř skončí ve vězení. * Bláznivá komedie, většinou až moc bláznivá. Mnoho kouzla možná polkl i dabing, protože dialogy nejsou tak vtipné, jak by třeba mohly. Ale scény s leopardem jsou natočeny úžasně. Rád bych věděl, jak přesvědčovali herce, aby se ho nebáli:)(6.2.2009)

 • IrisArion
  *****

  Nádherná komedie, která nikdy neomrzí a ještě je dobře vypracovaná... Leopard? Baby! :)(11.7.2011)

 • eexDon
  *****

  Für mich - 90%, - /některé vtípky zestárly, ale zas tak moc jich není/, + /Cary + Katharine - to je 75% filmu, vtipy/gagy/zápletka/záměny/nedorozumění, natočeno tak čerstvě a mladistvě, že to ani po těch letech neztratilo šťávu, pozitivní a energií nabíjející film, tempo - člověk se fakt nenudí, oproti jiným komediím/, hodnocení - perfektní situační crazy komedie 30. let, stavící na vtipech, dialozích a záměnách a na ústřední dvojce, tenhle film mi vyhovuje, tenhle film se mi trefil do vkusu, poznámky - no jistě, všechno bude v pořádku, všechno bude, začínám ztrácet rozum, tak je to, potloukám se po Connecticutu bez oblečení, já se zblázním, jak se to může stát jedinému člověku??, AA- 5/5(26.12.2013)

 • rbr
  **

  Susan - nejvíc otravná postava jakou sem, kdy viděl. Kill it before it lays eggs.(6.12.2015)

1 3 5 6 7 8 9 následující >>
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace