Vánoční příběh

• USA A Christmas Story (více)

Blíži sa čas Vianoc a malý Ralph (Peter Billingsley) má veľký sen. Chcel by dostať pod stromček prekrásnu pušku Červeného jazdca komiksového hrdinu, ktorú chodí obdivovať pred výklad obchodu. Ralph nevie, ako by mohol rodičov presvedčiť, aby mu pušku kúpili. Mama je zásadne proti, bojí sa, aby si puškou neublížil a považuje ju za veľmi nebezpečnú. Vianoce sa však nezadržateľne blížia, nuž Ralph nezaváha a rozhodne sa navštíviť aj samého Santa Clausa v obchodnom dome v nádeji, že vyhovie jeho žiadosti a splní mu sen o vytúženom darčeku. Podarí sa malému Ralphovi uspieť...? (oficiální text distributora)

dragon'88

Tento film ma auru legendy a miestami tieto ocakavania naplna, ale ma to pre mna aj slabe miesta a ako celok je zdlhavy. Posobi na mna ako National Lampoon a nemyslim to lichotivo. Kedysi mozno pred 20 rokmi, mozno viac, ma v televizii prekvapil pri prepinani kanalov, lebo som netusil co to je. Ale dnes uz to nestaci. ()

Johny203

Zasadené do môjho obľúbeného, povojnového, obdobia. Jeden z najlepších Vianočných filmov a očividne zdroj inšpirácie pre Obecnú školu. U nás, už roky, nepochopiteľne opomínaný. ()