poster

Nový život Paula Sneijdera

 • Kanada

  The New Life of Paul Sneijder

 • Francie

  La nouvelle vie de Paul Sneijder

Drama

Kanada / Francie, 2016, 114 min (Alternativní: 109 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • fafejt001
  *****

  Takový pomalý úvod , divák čeká co bude dál . Stále pomalý rozjezd , až si říkám , no to bude zřejmě slabší kousek . Na scénu nastupuje zvířena a nový pohled na život . Mezitím Paul přemýšlí , zda-li se soudit či nikoliv o velké peníze za smrt své dcery , na které čekají supi , v podobě nesympatické manželky a dvou -- vychcaných , sorry , synů . A jelikož prašule nebudou , tak se vše mění , nebotˇ bylo použito , ze strany Paula , zdravého rozumu . Po úniku z psychiny se smečkou , si říkám , vlastně je to nevšední , zajímavý film . A konec na vyhlídce z velmi vysokého patra , mne v tom utvrdil . FAKT DOOOOST DOBRÉ .(29.7.2017)

 • ostravak30
  ***

  Mám rád dramata a psychologická dramata ještě víc. Tím spíše mám rád, když je důraz na detail s kvalitními hereckými výkony. Tohle je film o strašném zážitku, který by asi každého změnil do konce života. A je také o pocitech s ním spojených. Kdo to nezažil, nepochopí to a všichni doufáme, že to nikdy nezažijeme. Každopádně děj se odvíjí jako klubko, které pohání vánek na vodorovné cestě. Tohle se může stát každému z nás. A každého zlomí jednou něco jiného. A každý si pak najde jinou zábavu a smysl života. Někdo venčení psů, další chlast a jiný třeba sebevraždu. Každý se s tím musí vyrovnat po svém. A právě takové vyrovnávání sledujeme. Rovnou říkám, že mě příliš nezaujal tolik zde opěvovaný soundtrack a i scénář mi přišel docela fádní, ale na druhé straně je to příběh z moderního velkoměsta z 21. století, pro které je řada věcí ve filmu prostě charakteristických. Rychle vás zbaví svéprávnosti i v podstatě cizí lidé, když netoužíte po penězích nikdo to nepochopí a když zahodíte kariéru mají vás za blázna. Je to film, který není oskarový, ale má svůj význam a mě zaujal. I tří hvězdové filmy mají svůj smysl. Tenhle ho má.(16.12.2017)

 • Malarkey
  ***

  Ze začátku film působí hodně zajímavě a věrohodně. Do toho psychicky zlomený Thierry Lhermitte rozhodně nezklame. Jenže od původního nadšení film přešel do hrozně zvláštní atmosféry, které z většiny případů vládne poctivá depka. Mohl za to hodně slušný soundtrack, ale i zasněžené počasí Montrealu, které byste, díky filmu, nechtěli zažít ani dobrovolně. Jenže jinak normální drama režisér podpořil dost zvláštními, až psychedelickými scénami, a ty mě zlomili do průměru. Nicméně je to průměr solidní a jsem rád, že jsem Thierryho opět mohl někde vidět.(29.4.2017)

 • makau
  *****

  Nenechal bych se odradit a doporučuji se na snímek podívat. Ano, nestřílí se zde, nejsou zde zběsilé automobilové honičky a netečou tady potoky krve a ani zde nejsou obrovské megalomanské vizuální orgie. Je to příběh o tom, jak člověka nehoda, kde jako jediný přežil, dokáže změnit a přehodnotit pohled na život. Na práci, rodinu a svět kolem sebe. A o tom, že odškodné za každou cenu nedokáže naplnit a odčinit to co se již stalo. A že i tak se dá jít dál a začít žít úplně nový život - Nový život Paula Sneijdera.(10.6.2017)

 • kolemjdouc
  *****

  film při kterém budete mít chvílemi husí kůži.Smrt dítěte je jako když máte zbraň a jediný náboj a vystřelíte ,minete všechno poserete a nic zhola nic nemůžete změnit ,udělat jinak.Zůstane pocit viny a zmaru.Do toho vám dýchá na zátylek ambiciozní manželka a dva synové kteří vedeni matkou mají svůj sen....Jak by se zachoval každý z nás?Svoji obrovskou roli (možná stěžejní) má i přítomnost psa.A zjištění v psím salonu že každý páníček se podobá svému mazlovi není překvapivé.Film se múže zdát rozvláčný ale mě přišlo že každý záběr je důležitý třeba k zamyšlení jaké pocity v tu chvíli Paul má čím si prochází..(26.11.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace