Prince of Stride: Alternative (TV seriál)

• Japonsko

プリンス・オブ・ストライド オルタナティブ

Prince of Stride: Alternative

Animovaný / Sportovní

Japonsko, 2016, 12x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (6)

• Jeoffrey

Tak čekal jsem hodně, ale takovýhle propad svého dojmu z tohohle díla jsem neočekával. První díl mi přišel zajímavý, závody měli napětí a hrdinové mi nepřišli úplně marní. V druhém díle se však napětí vytratilo, začali se řešit hlouposti a sekce "let's be models" mě docela otrávila. Začátek třetího dílu byl ještě víc otravný, už jen to "žužu" představení jejich oponentů a hláška typu "oni jsou idolové, my zase modelové" mě znechutila úplně. Klucí si pak ještě vyměnili pár rozhovorů, kde mě kvalita dialogů úplně ničila a pak se šlo závodit. Myslel jsem, že tady by to mohlo jít zase nahoru, ale sekce rozhovorů na jednotlivých pozicích byla povětšinou naprosto otřesná.Pak konečně začal závod a veškeré napětí, které jsem pociťoval u prvního dílu bylo pryč. Autoři ho zdárně zabili v momentě, kdy každého kdo zrovna dělal nějaký ten rádoby "cool" trik předvedli totálně debilně a ještě zpomaleně, takže to vypadalo pro normálního chlapa docela nepříjemně. Finále závodu a záběr na jednoho zpoceného hrdinu, který velmi pomalu pohybuje hlavou a stéká z něj pot mě dorazila úplně a jakékoli pochybnosti o tom zda je toto anime pro mě byly naprosto pryč. Končím a poprvé po dlouhé době budu na pány z Madhouse dost naštvaný, protože z možnosti vybudovat zajímavé a "cool" sportovní anime udělali jen jak píše Goku " Fanservice pro holky" a ještě pro pánskou část 4% menšiny... Jednu * nechám za docela slušný první díl. 2/10(11.1.2016)

• SonGokussj

First Impressions: V rozmezí 13-16 let závodně, poté 17-20 rekreačně, jsem se věnoval atletice a pár dalším sportům. Možná proto nenávidím Free!, možná proto jsem se vysmíval naprosté nelogičnosti v Yowamushi Pedal a dal tomu odpad. Možná proto si užívám sporty, co jsem nikdy nezkusil (One outs, Kuroko no Basuke, Ace no Dia). Vcelku jsem se bál, jak toto dopadne. Ale mile mě překvapilo. Možná proto, že to nejsou 100% sprinty, ale Stride, což je štafeta, kde běžci běží po vytyčené trase, ale mají volno ve využívání ground-hacků, parkour like běh, chcete-li a musím uznat, že i když tam jeden z nich vypadá jak 12 letý gay, je to koukatelné. Co víc, zpozoroval jsem ke konci i mírně zrychlený tep, takže tomu dávám zelenou a uvidíme, čím nás japonský parkour překvapí. || 3EP: Jakmile se tam objevil další roztomilý shounen navlhčený vodou a nastrojený jako princeznička zasněně se dívající na dalšího shounenka, vlkého (od potu), mi bylo jasné, že to je vlastně Free! na suchu... Možná ještě horší, protože tady se všichni ještě více třpytí! a to dokonce bez vody... Fanservice pro holky. O ničem jiném to není. 3EP drop 25%(8.1.2016)

• Starletka

Do tohohle kousku se mi upřímně vůbec nechtělo. Jednak mi předem bylo jasné, že druhé Free! to fakt nebude, jednak už mám docela po krk reverse harémovek, protože až na výjimky jsou všechny na jedno brdo. Vzhledem k tehdejšímu relativně vysokému hodnocení jsem se tomu ale přece jenom rozhodla dát šanci s tím, že to nejspíš dropnu už po první epizodě. Tak to taky většinu prvního dílu vypadalo - nijaký děj, ještě nijačejší postavy, prostě leda tak animace by se dala přiřadit ke kladům - ovšem pak přišel finální závod a ten překvapivě zvládl docela solidně probudit můj zájem a odhodlání vydržet až do konce. Fakt škoda, že když se zrovna neběží, je to nuda k uzívání, ale přežít se to dá i bez ztrát na životech. 4/10 Poznámka: škoda, že mí dva spolu-komentátoři nevydrželi na tu vzájemně se osahávající scénu v onsenu, kterou by dozajista zkritizovali a odepsali jako odpad a "fanservice pro kluky" kdyby to bylo mezi slečnami :D(11.1.2016)

První, co mě zaujalo, byl zajímavý druh sportu, parkour, který mě přišel příjemě adrenalinový. Rozjezd mělo anime poměrně vtipný a hezky "nakopávací", takže jsem se rozhodla pokračovat ve sledování. Asi každý, kdo viděl pár anime o sportu, jako je Haikyuu (Volejbal), Kuroko no Basuke (basketbal), Free (plavání) atd. ví, že jsou nejčastěji o překonání určitých překážek jedinců, ať už fyzických či psychických, ale také o dobré spolupráci a důvěře, kterou chovají ke svým týmovým spoluhráčům. Proto si myslím, že není překvapivé, že se taková témata objevili i v Prince of Stride... Je pravda, že anime nemělo moc překvapivých zvratů, jak by někdo chtěl čekat, ale protože měli na příběh pouhých 12 dílů, neměli bychom ho odsuzovat tak rychle (obzvlášť když se na to někdo kouká jen proto, že je to zase jen "další debilní sportovní anime pro fanynky"..tak se na to nekoukejte, když vám to tak vadí -_-)(28.9.2016)

Sportovní anime mám ráda, příběh zní slibně, kresba je nádherná, ale... Je to nuda, hrdinové nejsou zajímaví, vlastně mě nijak extra nezajímá, jak to s nimi dopadne - teda hlavně v první polovině, přes kterou jsem se málem nedostala. Druhá půle a závěr je o řád lepší než ta první, ale pořád to není žádná hitovka. Pro mě to vypadá jako nepovedený pokus o zkřížení Free! a dorama Tumbling. Totálně promarněná příležitost, věčná škoda, přitom stride jako takový je zajímavý sport a kresba je opravdu super.(5.5.2017)

• Flatron

Moje prvotné nadšenie postupne ochladlo a jediné čo zostalo bol veľmi slušný prvý diel a celkom príjemná animácia. Nič pre mňa. 2*(9.2.2016)