Tajemný muž se pokusí zlákat Geralta k lovu na běsnícího draka a tahle mise přiláká pozornost jedné známé tváře. Ciri má pochybnosti o tom, komu může důvěřovat. (Netflix)

VashCZ odpad!

sračka všech sraček TFUJ seriál v očekávání podle předlohy musí být připraven i na kritiku srovnání s předchůdci Boří vše co jde. Nelogické chování postav od začátku do konce. Postavy se někde náhodou objeví, nejí a nepijí,chodí spát za bílého dne ve stresových situacích, ví nějakou věc úplně neznámo proč a nikdo to nezpochybňuje, nebo mají nějaký neznámý postoj znebespadlý, mají všemocnou moc a v další chvíli jsou úplně nuly. Naprosto bez vysvětlování divákovi. Politická korektnost, feminismus. Kecy kecy kecy. Hlavně o osudu, to se nemůže říkat, to musí samo vyplynout. Věci, které původní zaklínač vůbec ON PURPOSE neměl. A kam se poděla kritika křesťanství v podobě řádu bílé růže? Mohl být nahrazen islámem, to je dnešní celosvětově problémovější náboženství. Ze zaklínače zbyla jen kostra příběhu, jména, a prázdné dialogy. Zničená historka o dracích. Jediná dobrá věc na tomhle dílu byla ta nestvůrka při putování směrem nahoru. Objektivně dvě hvězdy, ale za mě nula. Jděte někam, ničit ságu přepisováním historie. ()

Tomulka

Ta vizuální a herecká stránka postav je čím dál horší!!! Villentretenmerth vypadá ne jako drak, ale jako pterodactil a zerikánky tak ty tam byly fakt jen do počtu. Postava Borcha je celkově odfláknutá a trpaslíci nejsou trpaslíci. Jsou to vulgární hobiti. Je to už dost trapné. Co to má být hodinová stopáž, která je promarněná na plné čáře. Žádná atmoška, žádné napětí nic. Po tomto díle začínám mít strach o každou napsanou postavu mistrem Andrzejem Sapkowski, aby ji tvůrci seriálu nezprznili. ()

WilWallace

Opět, člověk, který nečetl knihu nepochopí, proč je drak mrtvý (otrávili ho sedláci). Ostravské nářečí trpaslíků je logické, ale více se mi líbilo to hanácké, které je v knize. ()

Danken07

V tejto epizóde mi moc nedávali zmysel scény s Geraltom a Yennefer. Neviem povedať či som preskočil epizódu alebo tvorcovia vynechali nejaký materiál. Ich vzťah sa vyvinul strašne rýchlo, a to nie len u nich. Ciri a Dara sa k sebe chovajú, ako keby sa poznali celý život, a to sa stretli len nedávno. Príbeh tejto epizódy nebol moc zaujímavý. Vedľajšie postavy tomu taktiež nenapomohli, žiadna vedľajšia postava nebola zapamätateľná. Toto bola prvá epizóda kde som si neužil choreografiu bojov, pretože réžia pri súbojoch bola fakt hrozná. SPOILER: Som šťastný, že Dara v tejto epizóde opustil Ciri, hlavne kvôli tomu, že bol jedna z najnudnejších a najzbytočnejších postáv v celom seriáli. ()

Michalski

Člověk ví, jak to dopadne a navíc to musí pořád srovnávat s těmi knihami, které jsou mnohem plnější, poutavější a napínavější. Hlavní scény opět působí levně a nedotaženě. ()

sKralicek

Na rozdíl od předchozí epizody, jsem tuhle povídku v knihách nijak neprožíval, takže nebudu tak kritický. Jedná se o opět více pohádkový, takže epizodě může být více odpuštěno. Je zde mnoho vtipných scén, pár ale hodně na sílu vtipných, a chvílemi i diváka zamrazí, například chladnokrevné zabití toho divného stvoření rytířem. Je zde také více popsán více milostný vztah Geralta s Yennefer a kupodivu tu chemie oproti předchozí epizodě začíná trochu (čti opravdu hodně trochu) fungovat. Po emoční stránce za mě tedy v pořádku epizoda. sice nijak nepřekvapí, ale ani nezklame. Vadili mi ale 2 věci. Za prvé ztvárnění celého příběhu, který byl velmi znatelně upravený do lowcost podoby, což mu uškodilo a například scéna s mostem byla otřesná. To by nebylo až tak hrozné, co mě ale štve mnohem víc, jsou trpaslíci. Ten kdo dělal casting a vybíral obecně vzhled postavám by si zasloužil pořádně nakopat, to je ale problém seriálu, ne epizody. 4/5 ()

doom.cz

Tohle bylo docela dobré. Okrájení tentokrát příběhu neuškodilo tak moc, jako v jiných epizodách. Kulisy nádherné, Yen se umí pěkně mlátit, Geralt nedělá ostudu tak, jako jindy (ale znamení mohl použít klidně víc, Aard následovaný Igni by bylo pěkné kombo). Jenže to pořád kazí casting - ani Geraltovi a ani Yen to prostě nevěřím, ti herci se na to nehodí. Cavill si pořád hraje na chraptícího batmana a chybí mu geraltí nabručenost a odtažitost, Chalotra je i docela sympatická a yennefeří namyšlenost a panovačnost v sobě hledá blbě. Trpajzlíky komentovat nebudu, Zerrikánky a Tři kavky byli parádní. A dementně zčubenou dějovou linku Ciri velkoryse přehlídnu. ()

Tom10000

6.díl. Geralt zabije další příšeru, jež strašila obyvatele království, a jelikož dostane celkem slušnou odměnu, a protože se též setká s podivným starším mužem, vydá se do hospody vyslechnout si jeho požadavky. Kdesi daleko, v jednom z mocných království, se nachází Zelený drak, narušující řád a mír celé Říše, především však popularitu jejího krále. Na leho lov se vydaly čtyři družiny, mezi nimi, kromě Trpaslíků a Sekáčů také Yennefer. S ní se setkává Zaklínač nedlouho poté, co se jím společně podařilo zničit Džina. Celou cestu doprovází, až příliš podezřele, jejich vzájemná, skoro magická přitažlivost, kdy k sobě pocítí mnohem více lásky něž kdy dříve a kdy se společně zachrání před nebezpečím, jež jim hrozilo. Zlatý drak, nejvzácnější ze všech, se nakonec ukáže jako ochránce (ochránkyně) svého vejce, čímž přiměje Yennefer stáhnout zbraň. a Geraltovi zase natropí řádné potíže. Všechny emoce čarodějky se můžou zdát jako zbytečné, když si je od Džina Zaklínač vyžádal. Nebo ne? Můžou se nakonec oba hrdinové ještě setkat? To uvidíme. Každopádně Yennefer se nijak zvlášť nenaštvala, a ač od sebe Geralt odehnal i svého přítele, i on se jistě brzy vrátí. Ciri pozná podvodné jednání svého doprovodu, a odhalí jeho pravou tvář. Zároveň se však vystaví i jeho hněvu, a jen se štěstím zvládne utéct pryč. Jenomže její kamarád již nesnese míru jejího riskování, a rozhodne se odejít. Tím zůstává Ciri velmi zranitelná vůči okolí, i vůči sobě. 100 procent, nejlepší díl s mnoha prvky zábavy i vážnosti. ()