V době mezi světovými válkami se na pevninské Itálii roztahovaly stíny diktatury, ale nebe nad Jaderským mořem stále bylo světem absolutní svobody a rytířského hrdinství. Mistrovský pilot Porco Rosso je jak hrdina ze starých dobrodružných filmů italské či francouzské produkce. Jeho letecké souboje se vzdušnými piráty jsou plné grácie i nadsázky a jeho šarm nebroušeného diamantu září při decentních setkáních s dámami i divokých konfrontacích s padouchy. A nic na tom nemění, že kvůli tajuplné kletbě má hlavu jako pašík. Světově uznávaný režisér animovaných filmů Hajao Mijazaki nikdy neskrýval svou fascinaci létáním. To se jako klíčový motiv ztvárněný v uhrančivých sekvencích objevuje již v jeho dřívějších snímcích jako Naušika z Větrného údolí, Laputa: Nebeský zámek, Můj soused Totoro či Doručovací služba čarodějky Kiki. Ale až ve filmu Porco Rosso vytvořil vyloženou ódu na svět neohrožených letců doby, kdy létání ještě mělo punc dobrodružství. (Aerofilms)

Quendi

Ještě by to chtělo pořádný konec a trochu vysvětlit tu záležitost s prasečí kletbou a bylo by to ideální:) ()

Borecz

Nemohu dát plný počet i přesto, že se mi film skutečně velice líbil. Postrádá však ono fantastično (prasečí hlava zkrátka nestačí :) ), které mám na Miyazakiho filmech tolik rád. ()

minima

Pravda, není tu moc Miyazakiho fantastičnosti a fantazie, ale vůbec ničemu to nebrání, aspoň v mém případě. Stále je v tom skvěle zpracovaný příběh a je to tak mile podané, jak jen Miyazaki umí. Jenom konec byl tak divně useklý, škoda ho. Stejně mě ale páně Hayao dokáže rozesmát jako žádná běžná komedie. ()

johnny01

Příběh je příliš krátký. Patrně bylo napětí špatně vystupňováno, neboť když se zdá, že se film konečně rozjíždí, je konec. Místo aby se film soustředil na letecký souboj jako na svůj vrchol a aby k tomu zcela směřoval, vedou se tam paralelně další linie (kletba, láska, italské letectvo), které hodně rozmělňují tu linii souboje. Závěr je pak veliké zklamání, jednak svou předčasností, tak i přehnanou otevřeností. Přitom jinak je to velice hezké, škoda, že se to nedotáhlo. ()

PlysovyMacko

Pribeh o talianskych letcoch ma vobec neoslovil. A stale som cakala, ze ho z tej kliatby vyslobodi laska. Ale velmi sa mi pacilo vyobrazenie neba pre pilotov a ich lietadla. ()

Boulderman

Jeden z nejoriginálnějších filmů, co lze vidět. Nadčasová a geniální myšlenka, která spojuje velké i malé diváky. Při prvním shlédnutí jsem se od srdce smál, při druhém jsem zvážněl a při třetím mi i docela zatrnulo. Je to hlubší, než se zdá. A je to fantastické. ()

Chladek

Oproti ostatním snímkům H. Miyazakiho nastává změna v pojetí hlavní role. Zde je to muž, respektive prase mužského pohlaví. Je to velmi zdařilá, s lehkostí pojatá komedie o odvaze, přátelství, hodnotách a lásce. Zaručeným hodnocením tohoto filmu je, když řeknu: Dá se na to dívat znovu a znovu. ()

Allia

Trochu netradiční Myiazakiho příběh, který se projednou odehrává v reálnějším světě než obvykle. Odvážného pilota s prasečím obličejem jsem si zamilovala už od první chvíle, kdy chrápe s časopisem přes obličej na plážovém lehátku. A přestože tohle nebude můj nejoblíbenější Ghibli film, rrozhodně se na něj kdykoliv ráda podívám znovu. Už jen pro tu příjemnou atmosféru, kterou stejně jako ostatní Myiazakiho filmy navozuje... tak jak to řekl Porco: "vzbuzuje ve mě naději, že lidskost není úplně marná... hehehe..." :o)) ()

Barahir

Film, který je úplně jiný než ostatní Miyazakiho tvorba, přesto však nic neztrácí na svých kvalitách. I když zde téměř absentuje fantazie jakožto esenciální prvek Miyazakiho tvorby, Porco Rosso kvůli tomu nijak nestrádá a nabízí opět úžasnou podívanou, tentokrát z ptačí perspektivy. Netradičnost tohoto dílka potvrzuje reálná doba, ve které se odehrává a také problémy jenž jsou zde řešeny. Nutno říci, že Porco Rosso je Miyzakiho nejdospělejším filmem, i tak ale rozhodně nebude nudit ani menší publikum. Opět mu nechybí tradičně kvalitní animace a skvělá hudba, přesto to ale není na plný počet (4,5 z 5). ()

jack_scott

Hezký snímek, první, co jsem od Miyazakiho viděl. V jednoduchosti je někdy skutečně krása. "Snový" námět je obzvláště super, kam se hrabe běžná produkce Disney, i dobová.... **** a 80%. ()

Sennhie

Přenádherný to svět. Mrzí mě jedna věc, že naše doba neumožňuje naskočit do příběhu a užít si dobrodružstvích s hlavními hrdiny. Zatím pouze zprostředkovaně, ale bavil jsem se o nic méně. ()

Moy

Líbí se mi dětské filmy, které se nevyhýbají vážným tématům, a to je přesně tento případ. Příběh je dobrodružný, ale zasazený do pohnuté doby a prostředí. Další velké pozitivum je, že vyústění je spíš naznačené než přímo řečené a v příběhu zůstává právě správné množství nezodpovězených otázek, které člověka podněcují k zamyšlení, i když třeba ne nijak hlubokému. Podle mě jeden z nejlepších Miyazakiho filmů. ()

wilczo2

Miyazaki má pravdepodobne aj dejovo lepšie filmy, ale Porco Rosso určite stojí za pozretie. Osobne sa mi veľmi páčila atmosféra filmu (30. roky v Taliansku), no a najmä by som vyzdvihol úžasný, srdce-hladiaci soundtrack. ()

maverick080

Kurenai no buta sa mi z Mijazakiho celovečerných animovaných filmov osobne nikdy veľmi nepáčil. Trochu odlišné dielo už s nie tak zaujímavými postavami, príbehom ani animáciou, avšak stále "ho" tam je cítiť. ()

dudo24

Veľmi dobrý mix drámy, akcie, komédie a romantiky v krásnom prostredí Jadranského mora. Nie som si istý, že prečo bolo vybraté zrovna prasa – myslím si, že by bolo sympatickejšie nejaké iné humanoidné zviera – ale nebol tam z tohto pohľadu nakoniec problém neschopnosti stotožniť sa s hlavnou postavou, čoho som sa obával pred pozretím. Najobľúbenejšia postava je jednoznačne Fio so svojimi skvelými technickými schopnosťami, neústupčivosťou a odvahou. Veľmi pekná pieseň v záverečných kreditoch. Úplný koniec by som ale radšej spravil inak. Keby bolo ukázané viacej, tak si myslím, že by to pridalo do emócií, ktoré by to celé krásne ukončili. ()