Cesta do fantazie

• Japonsko Sen to Čihiro no kamikakuši (více)

Radek.SCH

O genialitě a originalitě Miyazakiho není pochyb. Jen to bylo občas tak divné, že se mi to i na Japonce zdálo moc ;-) Druhý nejlepší Miyazakiho film. Na Mononoke si samozřejmě nenechám šahat. - 100% ()

solid

Také pro mne to bylo první setkání s anime vůbec a už mě to nepustilo. Měli jsme to půjčené s kámošem na víkend z DvD půjčovny a viděli jsme to snad 3x a dodneška jsem to viděl ještě vícekrát a zatím je to pro mne nepřekonaný anime film. 100 a více procent bez keců. ()

crha

Tušil jsem, že se mi to moc líbit nebude a proto žádné zklamání. Film mám doma asi 3 roky a vůbec se mi do něj nechtělo, ale kvůli zdejšímu hodnocení jsem věděl, že jednou budu muset. Zajímalo by mě, co pan Miyazaki fetoval, když tohle tvořil. Další mě čeká Princezna Mononoke a budu se moc divit jestli se mi bude líbit. Prostě pro mě to byl shit. Třemi slovy: Japkovina jak prase. - 40% ()

mavree

prihliadnuc k tomu, ze to bol moj prvy janopsky animak a odhliadnuc od toho, ze pocas filmu po mne male deti z host family v UK hadzali ovladac, ze Power Rangers su 1000 krat lepsi, uzasna rozpravocka, skvelo spracovana a presne mi sadla v momente, ked som ju pozerala. ()

JirKrato

Tak tohle je síla. původně jsem chtěl napsat recenzi hned, ale tohle potřebuje čas, aby se to v mé hlavě vstřebalo. Už nyní vím že hodnotím 95-100 %, ale jak to popsat? ()

Faila

Příběh a postavy v tomto kouzelném filmu jsou dobře promyšlené, hudba a animace jsou dechberoucí a film jako celek zanechává velice hluboký dojem. Cesta od reality do země fantazie nebyla už dlouho tak úchvatná. ()

Wolvie

Další mistrovské dílo mistra anime Hayaa Miyazakiho.Jak to ten chlap dělá,že ať točí cokoliv a o čemkoliv,pokaždé mě dokáže dokonale dojmout a pohltit.Navzdory faktu,že většinou jsou jeho příběhy tak jednoduché. ()

Norus88

Veľmi kreatívne postavičky a podarený príbeh zaujali, ak sú všetky animáky od Miyazakiho takto kvalitné ešte sa mám na čo tešiť. ()

Elbarto08

Jsem si na začátku říkal, že japonce opravdu nechápu, nechápu jejich styl vyprávění a jejich filmy. Ale to mi na konci vůbec nevadilo, spíše naopak ()

figliar

Nádherná a úprimná rozprávka o tom,... vlastne ani neviem o čom. To však nemení nič na tom, že to boli výborne strávené 2 hodiny, ktoré v divákovi zanechajú hrejivý pocit na duši. Názov presne vystihuje pointu filmu, avšak fantázia nekladie medze, preto nie na každého môže tento štýl animovaného filmu zapôsobiť. ()

Llinwen

Hezký příběh, skvělá animace, ale hlavně úchvatná a nezapomenutelná atmosféra. Tenhle film jen tak z hlavy nedostanete. ()

manhamaya

Pomalu mi přestává vadit, že některé věci nechápu do detailů, jako třeba právě Cestu do fantazie..ale ono to vlastně vůbec nevadí, díky tomu právě dostává příběh svoje kouzlo.. možná mnohem podstatnější než celistvé pochopení příběhu je to, že mě tato Cesta do fantazie naprosto neočekávaně a zvláštním novým rozměrem fascinovala.. ()

bulbasaur

jeden z filmov ktore treba vidiet, videl som aj dokument z natačania, a vdaka nemu pridavam hviezdu navyše, za tu drinu a dni bez spanku ktore tvorcovia vytrpeli ...typicky japonci...kazdopadne,,,od animacie cez hudbu az po postavy a ich ponatie...dokonaly zazitok . jeden z filmov ktore proste TREBA VIDIET... a predsudky k animovanym filmom..poprosim odhodte...toto si zasluzi vasu pozornost !! ()

HDeer

Je doslova neuveriteľné ako sa Mijazakimu podarilo vykresliť duševný vývoj maličkej Chihiro v ďalekom svete duší. Sledovať tak plynulý dej, dopĺňaný tými najkrajšími hudobnými motívmi anime filmu vôbec je naozaj neuveriteľnou radosťou. Myslím, že diverzitou sveta a tém ide zatiaľ o jednu z najlepšie vyobrazených vecí štúdia Ghibli. Aj preto si ju vždy tak rád pozriem opäť . ()

BOURQUE

Ľudská predstavivosť nezná hranice! To isté platí aj o pánovi Mijazaki. Ďalší prekrásny dar pre ľudstvo! Osobné hodnotenie: 100% (*****) ()

Hapretor

Když jsem dal "Princezně Monokl" tři *, musím zde dát hvězdy 4. Nebylo to ke konci zmatkovité, ani přeplácané. Bylo to dojemné, krásně nakreslené a ta představivost převedená na plátno je kapitola sama o sobě. Mijazaki je skutečně člověk s nekonečnou fantasií, i když je toto dosti podobné již zmíněné "Princezně Monokl". Přes bizardní postavy a zbytečnou délku příběhu, který by jistě šel zhutnit a zkrátit, tím zabránit občasné nudě, je to prostě záhul přes dvě hodiny sledovat tolik "vjemů" - je to mezi anime skutečně silný příběh, nejen pro děti, nejen pro dospělé - pro lidi, kteří "nechtějí nikdy vyrůst". ()

kubka4

Anglický název "Spirited Away" tomuto animovanému filmu doopravdy sedí. Vytrhne vás z reality a vtáhne do světa úžasné fantazie, ze kterého není úniku. Nápaditost, krásná animace a také unikátní, nevšední příběh, to vše děla z toho japonského animáku klenot animované tvorby. - 95% ()

canucks333

Filmová nádhera a absolutórium anime filmu! Takýto krásny príbeh mi proste zobral dych... Nádherné, atmosferické, nadčasové Videl som 1x v originálnom (japonskom) znení s českými titulkami ----------- 95% ! ()

BeranSon

Anime je vysoce specifický žánr, který svojí atmosférou dokáže z třicetiletého dřevorubce udělat malou princeznu. Tento film považuji za vrchol celého tohoto kouzelného žánru. Jeho kouzlo, nálada, příběh, tajuplnost jsou tak precizně vyšlehané, že ho nelze nemilovat. Právě ta omamnost, kterou toto dílo vydává je tak působivá, že i když se jedná o víceméně jednoznačnou "pohádku", tak dokáže zapůsobit na diváka každého věku. Jak jsem již řekl a říkám zase, pan Hajao Mijazaki je dobrý člověk s velkou touhou a talentem a hlavně citem pro svůj snímek, nedokázal to v anime jen jednou, ale již několikrát. Takže hodnotím jednoznačně jako jeden z nejlepších animovaných snímků co jsem měl tu čest shlédnout a svojí hloubkou (a vo tom to je) se mu nemůže rovnat žádný, opakuji žádný Hollywoodský kreslený film. Smekám, smekám, třikrát smekám. - 10/10 - ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz