Cesta do fantazie

• Japonsko Sen to Čihiro no kamikakuši (více)

grerar

Tohle je rozhodně hozená rukavice všem "klasickým" pohádkám naší provenience... Safra lidi už konečně začněte ignorovat pána Trošku i s jeho mlýnama (nebo ho tam rovnou doneste a nechte pomlet...). Miyazaki je Japonec, ale dokáže vyrobit něco, čemu rozumí středoevropan, kterému k tomu stačí oči (titulky jsou jen doplněk). A dokonce se Ghibli studio dokázalo oprostit od výborného tématu, kterým byl v předchozích filmech strom. Vřele doporučuji. 5* ()

ViktorEl

V skutku nádherná cesta do fantázie. Toľko príšeriek a príšer som ešte nevidel, všetky detaily vypracované do bodky. Všetko je urobené na 100%, dej, krajina, postavy, jediné čo mi tu vadí je stopáž 125 minút je podľa mňa veľa. Určite sa budete, aj keď len sem tam nudiť. Ale celkovo je to na 80% ()

RickyFitts

uznávám, že se na to budu muset ještě kouknout, ale... mě na těch Japoncích (u Miyazakiho zvlášť) prostě vytáčí ta výstavba děje; po půl hodině je to už vygradovaný ad absurdum a já čekám, že to každou chvíli skončí, a ono furt ne... a pořád přicházejí nový a nový nápady, který už nejsem schopnej ani registrovat - nechápu, jak je ten národ schopnej dělat tak maximalistický filmy a zároveň tak minimalistickou architekturu... ()

TomasKotlant

Po začátku, který mě příliš nezaujal se postupně otevírala dvířka do hlubších a hlubších zákoutí, až dokázel film dostát svému názvu. Výtvarné zpracování a animace jsou sice dobré, ale především mě zaujala dramaturgická výstavba a kompozice každého záběru, které byly dovedeny téměř k dokonalosti. Příběh navíc nesklouzne ke kýčovité love story, která je spíše doprovodnou linkou dodávající celému dílu směr a hloubku. *** Ve zkratce: Tunel do fantazie. ()

honelnik

Jeden z najkrajsich filmov ake som kedy videl. Treba odhodit stigmu "anime" a brat ten film taky aky je - genialny a nadherny. Ked tu citam tie komentare o "prilis detskom pribehu" - mrda vam tu? Vzdy som sa riadil myslienkou, ze filmy proste nemozu byt pre vsetkych...okrem Spirited Away. Ak tomu dal niekto 3* a menej je proste nekulturne, bezduche hovado. ()

Gastovski

Po zažitém očistci zvaném Princezna Mononoke jsem se zapřísahal, že japonské anime už nikdy víc. V rámci osobní výzvy jedu celou čsfd topku, takže došlo na pomyslné lámání chleba u snímku, který bych si jak živ nikdy nepustil. A to větší byla úleva, že tento animáč byl úplně jiný než příšerná předchozí zkušenost. Má zajímavý příběh, velmi hravé animace a drží si specifické kouzlo, které sice neumím popsat, ale díky jemuž sem se rozhodně nenudil. Pokud bude i zbytek topových japonských anime alespoň v této rovině, tak je to cajk. Lepší 3*. ()

inachisio

Film měl nádhernou atmosféru. Přijde mi, že byl často až moc přeplácaný nesmyslnými scénami, ale jinak byl hrozně milý a měl krásnou atmosféru. ()

Voloda737

Pekný a poučný animák pre dospelých. Ako aj v ostatných filmoch od Hayao Miyazaki mi pripadala láska dvoch hrdinov na silu vsunutá do príbehu, ale to je iba detail, ktorý milerád prehliadnem, lebo filmy od tohoto režiséra poskytujú OVELA viac než len nejakú lovestory. ()

merigieren

Úžasnej nápad a vlastně všechno, asi nejvíc sem si oblíbil saze, ta jejich reakce na to když pomohla té jedné s uhlím .-). Celý mi to připadalo docela roztomilý, myšák běhající v kolovrátku s vyplazeným jazykem, drak zavírající oči když se Sen přitulila. Spirited Away jsou lázně pro bohy a já sem na dvě hodiny dokázal uvěřit že skutečně existují, žijí v nich služebníci i se svými hosty a přitom se všichni chovají jako by byli živí. ()

Radek.SCH

O genialitě a originalitě Miyazakiho není pochyb. Jen to bylo občas tak divné, že se mi to i na Japonce zdálo moc ;-) Druhý nejlepší Miyazakiho film. Na Mononoke si samozřejmě nenechám šahat. - 100% ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz