Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Děj filmu je částečně založen na skutečných událostech, ke kterým došlo v roce 1985 s ledoborcem Michailem Somovem, který byl uvězněn antarktickým ledem na 133 dnů. (sator)

Recenze (4)

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Mosfilm se občas nebezpečně přibližuje Bollywoodu i Hollywoodu (to nemyslím jako negativní kritiku, jen konstatuju fakt). Dva námořní kapitáni, od prvního setkání spolu v konfrontaci. První sesazený, relativně mladý floutek a svéráz, v roli kapitána velkého sovětského plavidla naprosto nevěrohodný. Druhý pak starší, zkušený mazák a nesmlouvavý tvrďák s vizáží bulharského zápasníka, typově skvostný, ale taky tvrdá konzervativní a nekomunikativní palice. K tomu ledoborec uvízlý několik měsíců v polárním ledu, nervózní posádka, tenčící se zásoby, napjaté mlčení z Moskvy i Leningradu, jeden slizký sviňák od KGB (doba těsně před Gorbačovem) a máme tu drama jedna báseň. Pěkný vizuál a výprava (i když tipuju, že se nenatáčelo u Antarktidy ale hlavně v trikovém studiu), i něco málo akce a napětí. Na druhou stranu šablonovitý děj s často předvídatelným průběhem a jeden otravný čokl. Nebýt blbého happyendu, nejlépe vůbec žádného happyendu, dal bych o hvězdu víc. ()

ARI50 

všechny recenze uživatele

Začátek plný napěti spíš první čtvrtka obři ledovec muž přes palubu pes přes palubu všude lítají kusy ledovcu dobrý ale pak to utichne škrtnem o ledovec a tot vše škoda. ()

Reklama

sator 

všechny recenze uživatele

Děj filmu je částečně založen na skutečných událostech, ke kterým došlo v roce 1985 s ledoborcem Michailem Somovem, který byl uvězněn antarktickým ledem na 133 dnů. ()

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Taková ruská pohádka kombinovaná se sci-fi. Ledoborec narazí do ledovce a poškodí se jeden chlápek spadne do moře a utopí se a pak se jim jaksi podaří z tama dostat, ale uvíznou tam. Z Ruska jim pošlou nového kapitána (ten předchozí je sesazen za neschopnost), který to má tak na salámu, že kdyby tam všichni až na něho a pilota vrtulníku umřely bylo by mu to jedno a oni mezitím zjistí, že jich ten ledovec pronásleduje (proto píšu sci-fi představte si, že mohl mít na výběr ze 4 směrů a vybral si náhodně zrovna ten kde jsou oni?). Všechny postavy jsou nesympatické a film je zbytečně moc dlouhý (minimálně o hodinu zkrátit) opravdu mě nezajímá jakási pipka co je těhotná a chce rodit sama doma nebo další z morálními zásadami.  Později zjistíme, že jeden z těch námořníků  je smrtelně nemocný a umře tam ani nevím na co , ale jak mě ho má být líto, když tam hrál tak 10 minut? Co pochválit triky jsou slušné námět taky a tím to končí upřímně kdyby to nebyl ruský film má to tak 40 procent a každý by tu nadával. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama