Dvě mořské panny poznávají svět varšavských tanečních párty 80. let plných neonových světel a flitrů. Přes noc se stanou senzací celé scény, avšak stačí jedno zlomené srdce a situace se vymkne kontrole. (Skylink 7)

G3orgig

Mým problémem je, že ač se snažím, tak v tomto případě nedokážu býti objektivní a pravděpodobně budu film hodnotit výše, než normální člověk, neboť mám rád všechno polské. Po Odrůbežení se jedná asi o druhý nejbizarnější film letošního KVIFF, což mu ale budiž ke cti. Co se týče pozitiv, tak určitě chválím použité songy, neboť většina z nich je opravdu povedená a další velké plus vidím ve velmi dobrém výkonu (hereckém, pěveckém i tanečním) dvou hlavních protagonistek. Fakt, že obě z nich jsou ve filmu velmi často nahé, hodnocení ještě lehce vylepšuje :-P Děj by se asi nedal označit za zrovna strhující, ale i tak se jedná o solidní zábavu, na které oceňuji především originalitu. ()

Anteia

Córki dancingu! Osmdesátkové hudbičky v polském jazyce, čistý průzračný pop, bizardnosti, krásná nahá těla, pofilmové dilema jestli bys taky chtěla být pěna a potom můžeš jít spokojeně spát (LFŠ 2016), takže spát ale stejně nejdeš. ()

mac000

Neobvyklé, ale dost ujeté smíchání dvou žánrů, hororu a hudebního filmu, které se oba tváří vážně, ale ve spojení jsou zde spíše k smíchu. ()

petr.al

Malá mořská víla po polsku. Příjemně nakažlivý velmi kolorowy celovečerní debut Agnieszky Smoczynské, ve kterém smočíte všechny své filmové smysly v rytmu úchylného popíku, oháknutého do sporého blyštivého kostýmku, z něhož sem tam vypadne nějaké to dámské ňadérko. Duo roztomilých vodních kamélií pěje s takovou vášní, že se nejednomu posluchači orosí třísla. Avšak nedej Poseidón, aby se mladé rošťandy nakrkly, v tom momentu může dotyčnému nešťastníkovi začít téci do bot. Polský naparáděný ,,Moulin Rouge pro chudé" se opláchne s lehkostí jako pěna při sprchování a vy se budete cítit svěže. ()

Willynka

Mořské víly žeru už odmala. A takovéhle sexy ozubené mrchy se budou hledat znovu jen těžko. Polské popové psycho. Parádes. ()

jojo33

Upirske "male morske vily" v bizarnom (az perverznom - vily bez pi... medzi nohami v ludskej podobe, zato v rybej casti s pi..., kojenie vil stripterkou, ci lizanie rybich casti etc.), na akysi neuspesny art sa hrajucom, polskom muzikali s otravnou 80's disco hudbou a neatmosferickym filmovym kabatom. Dve hviezdy idu len morfologicky i herecky dobre vybranym "nymfomankam" Michaline Olszanskej a Marte Mazurek, ktore tento lacne a televizne vyzerajuci projekt drzia v akej takej pozornosti vdaka ich sexualite. Vedlajsie role na odstrel. ()

Ammit

Super zajímavé převyprávění Malé mořské víly! Skvělý soundtrack, efekty jen doplňují atmošku, mysteriózno, to se fakt povedlo! ()

zuzanicee

Upřímně nechápu, proč se tento film natočil, resp. pro koho? Je to absurdní podívaná plná WTF scén. Je to tak absurdní, že jsem se tomu musela občas smát (ne v pozitivním slova smyslu). Režisérka uvedla, že chtěla natočit muzikál a horor v jednom filmu, výsledkem je ale nepopsatelný tvar, změť scén a smysl uniká. Hodně písniček, hodně nahoty dvou hlavních protagonistek, hodně divností. U mě se to absolutně minulo s pochopením, bohužel, ale je fakt, že zážitek to byl intenzivní, a protože si tenhle film budu asi ještě dlouho pamatovat, tak dávám aspoň tu jednu hvězdu :) ()

Korra

Už ani nevím, kdy jsem viděla tak poetický film plný fantazie. Možná Amelie z Montmartru, ale ani ta nebyla tak odvážná. Písničky se povedly, obsazení rovněž. Tuhel verzi Malé mořšké víly můžeme Polákům jen závidět. Po shlédnutí filmu si kladu otázku, proč se už dávno nějaký český tvůrce nechopil naší Rusalky, a nepřevedl ji do moderního hávu. Silný příběh, láska, sex, smrt - no, asi je to pro současné české režiséry příliš málo nudné téma. ()

Dalajlada

Už jen to, že se jedná o výlet do Polska 80. let je mazec. Když se to navíc spojí s příběhem Malé mořské víly, začíná to být opravdu napínavé. A když se autor nezastaví ani u toho a nabalí filmu do vínku ještě horrorový nádech a šmrncne ho muzikálem, vznikne vskutku nevídané dílo. Navíc pěkné hlavní hrdinky... Tohle se povedlo. ()