Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni

• Francie L'Extraordinaire Voyage du fakir (více)

Aja je chudý, ale talentovaný kouzelník a fakír z malé indické vesničky. Místo zvláštních schopností disponuje vybroušenými triky, zručností a talentem. Jeho nemocná matka ho vyšle na tajemnou misi, má v Paříži navštívit Eiffelovu věž. Neshoda s excentrickým taxikářem Aju zanechá kousek od Paříže, v obchodě Ikea. Tam se seznámí s nejkrásnější ženou, jakou kdy viděl, okouzlující Marii. Ale jeho naděje na lásku je zmařená, když v Ikei náhodou uvízne ve skříni, která je i s ním zabalena a odeslána napříč Evropou. Tím však jeho dobrodružství nekončí. Naopak tak začíná Ajova nedobrovolná, ale o to bláznivější cesta čtyřmi kouty Evropy. Dokáže Ajovi jeho chytrost a kouzelnický kufřík pomoci vrátit se do Paříže, aby znovu našel svou Marii a vyřešil tajemství matčina přání? (Bioscop)

filmmovier

Originální a zábavné, francouzská stopa je v tomhle skvělém filmu dost znát. Pohodová záležitost, která fakt potěší a zvedne náladu a je moc dobře, že název na tomhle filmu naštěstí opravdu není to jediné vtipné, naopak. Film je vtipný celý od začátku až do konce, samozřejmě nesmí chybět povinný společenský přesah, bez kterého by to nefungovalo, ale je to milé a nenásilné. Tohle jsem si vážně užil a hlavní dvojice je navíc neskutečně sympatická a já se zamiloval do Erin Moriarty. Jednoduché, zábavné, romantické, dobrodružné. Sázka na jistotu, která nezklame. Je to skoro na pět hvězd. ()

shabazza

Tento film byl zvláštní, jiný. Evidentně chtěl sdělit nějaké poselství, ale pokud tam bylo, tak se ztratilo někde na hraniční kontrole před Anglií. V pestrobarevném filmu, okořeněném dvěmi písněmi, Ind cestuje do Paříže, aby našel svého otce, ztratí se, kráva mu ukáže cestu, pere prádlo na Italském letišti, sundá si košili, vypráví příběh, potká holku .... možná. Jo a nakonec ho otec vlastně ani nezajímá, protože koupil mamince urnu na popel z IKEA. ()

Hanys_

Hodně příjemná romantika. Tyhle útěky za snem z těch různých slumů jsou většinou sázkou na jistotu, a tady tomu není jinak. Sympatické obsazení a nemít to ten doslovný konec, tak je to ještě lepší. ()

kolemjdouc

hodnotím tak vysoko za příjemný zážitek.Nenásilný humor.Byly i brnkačky na city to já můžu(tklivá píseň houslí při pohřbu matky).Úžasná vsuvka tance Dhanuse a Bejo.Zkrátka Indie jinak. ()

nonick1

Na to, že v této polit-korekt-agit bollywoodské slátanině o chudáčcích migrantech není hlavní hrdina fakírem, ale zlodějem, a neuvízne ve skříni, ale v jakési bedně (jestli tomu v IKEA dnes říkají skříň, tak potěš Pánbů), je zdejší hodnocení podivuhodně milosrdné. S bídou hvězda za vizuál a bývalého somálského piráta, coby budoucího čerpače eurodávek. :-) ()

BOURQUE

Nehovorím, že v tom nie je romantický príbeh. Ale to už áno, že by to mal byť oveľa sofistikovanejšie vypracované a zahrané – hlavne ten záver. Občas zaujímavé filozofické myšlienky, ale takmer všetko bez hlbšieho významu. P.S.: Film so „skrytou“ reklamou na I**U. Čo myslíte? Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Rathalos

Strasne prijemna a pohodova zalezitost,po skonceni filmu som mal velmi dobru naladu,vlastne uz pri jeho sledovani,Dhanush je sympaticky clovek a tato rola mu sadla ako uliata a ta scena,kde tancoval bola coooooool...:-) ()

Dm1tr1j odpad!

HEJ! kokoti, nepchajte do filmov myšlienky, že imigranti sú vždy chudáčikovia, čo utekajú rped vojnou. Len v jednej scéne boli imigranti z troch krajín a všade naraz zúri hrozná vojna? No iste. Už aj sa chojte vyjebať so svojími ultraľavicovími kokotinami. ()

JetDryerFan

Tohle je přesně takový ten “nenáročný film”. Docela hezky se na to kouká, ale nesmíte u toho moc přemýšlet, pak se totiž párkrát budete citít znuděni, mezi řádky začnete hledat tu “komedii” a budete přemýšlet nad nelogickými prvky a naivním chováním postav. Takže nepřemýšlejte a nechte se unášet. ()

tranquill

"Karma funguje vždycky!" Bollywoodská romantika. A moc hezká. "Tomu říkám umělecké gesto! Svléknout si košili a napsat na ni příběh!" ()

Quido

Divoká bollywoodská taneční scéna, soudě dle ostatních komentářů si ji všiml úplně každý, celkově podařené. ()

gemi

Pohodová feel-good komedie v mírně Bollywood stylu o fakírovi, který miloval IKEA. Není to žádná řachanda, ale ty čtyři si to zaslouží. ()

mimozakon

...anebo o tom, jak se INDian do Evropy vybral, nasel lasku a stal se z neho ilegalni imigrant, kteri procestoval hodne krajin EU... ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Zábavně oddychová romance, plná "dobrodružství" a těžko uveřitelných příhod. Originální příběh, krátká stopáž a několik lokací. Chybělo tomu ale více šťávy. +++ SPOILER 20ti slovy: Aby našel francouzsku, do které se zamiloval, nechtěně procestuje Evropu v Ikea skříni, v balónu, lodí a setká se s utečenci a filmovou hvězdou. ()

Barrymore

I když je děj filmu chvílemi dost absurdní a přeplácaný různými tématy a styly, nějakým zázrakem to všechno dohromady funguje. Stylem mi trochu mi připomínal knihu Jonase Jonassona Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. ()

ostravak30

Fakír, který cestuje napříč Evropou i světem je vcelku líbivý film, protože divákům nabízí odlehčený pohled na současnou Indii i třeba migrační problémy Evropy. Ve filmu je svěží humor a především skvělá hudba a některá taneční čísla. Takové filmy mám rád, ale pravda je, že když se pořádně zamyslíte nad původním začátkem a vlastně i úplným závěrem snímku, tak veselé to nejspíš nebude. Sociální, ale i rodinná situace v této stále se populačně rozvíjející zemi jednoduchá není. Většina Indů žije v chudobě, nebude si moct vzít toho, koho bude chtít a mnozí umírají na ulici, aniž by si toho kdokoli všiml. Přesto zhruba takové filmy mám rád. Končí sice naivně pozitivně, ale co pro nás ostatní mít, než optimistickou naději? I když znalý současných problémů této země chápe, že se jedná opravdu o čistě naivní a naprosto nereálný příběh pro drtivou většinu obyvatel. ()