Spalovač mrtvol

Film Spalovač mrtvol natočil režisér Juraj Herz podle stejnojmenné novely Ladislava Fukse. Jeho hrdina - zaměstnanec krematoria, je člověk nenormální, zatížený svým povoláním, psychopat a maniak, posedlý představou člověka jako mrtvoly a její přeměny v prach a popel. Člověk takto duševně narušený se dá pak snadno svést zrůdnou fašistickou ideologií k těm nejstrašnějším činům: zradě národa, ke kterému se dosud hlásil, udavačství, vraždám a spolupráci na masovém vyhlazování lidí. (Bontonfilm)

Damnsinead

Cesta do hlubin psychopatovy duše. I když by se dalo polemizovat, jestli pan Kopfrkingl nějakou má. Rudolf Hrušínský tu byl dokonalý. Jeho pan Kopfrkingl se vzorně stará o rodinu, vzorně vykonává své povolání, čte si knihy o Tibetu, svou manželku oslovuje slovy jako nebeská, něžná a něco s ním definitivně není v pořádku. V době nastupujícího nacistického režimu se ukáže jeho vyšinutost v plné síle. Má možnost brzkého kariérního postupu. Což by mu splnilo jeho zvrácený sen o tom, jak všechny "spasí" a "vysvobodí z utrpení". Jen mu v tom brání původ jeho rodiny. "Co abych tě ,drahá , oběsil?" ()

JCS

Absolutní top a galakoncert jednoho muže klobouk dolů před tím, co jste tu zanechal ve filmové tvorbě Pane HRUŠÍNSKÝ! Můj neskonalý obdiv. ( absolutně nechápu hodnocení T2 ) ()

jizvoun

Na svou dobu naprosto kultovní záležitost. Jedinečný a strhující výkon pan Hrušínského alias pana Kopfrkingla. Tohle si čas od času pouštím na štědrý den:) ()

marmota-b

Jednou to bohatě stačilo. Většinou to znamená, že film byl tak nanejvýš průměrný, ale v tomhle případě to znamená, že tak dokonale zvládl to, co chtěl, že... hu. Jednou to bohatě stačilo. ()

Daniel.Skvor

Můj nejoblíbenější český film. A nebojím se jít ještě dál - pro mě určitě nejlepší český film. Skvělý výkon Rudolfa Hrušínského. ()

sibskyn

Jeden z nejlepších Českých filmů vůbec. Naprosto 100 procentě, čistokrevný(žádná zženštilá duševní pohádka), dokonalý film. Miluji ten konec, kdy za doprovodu Liškovy hudby a vynalézavé kamery, Kopfrkingl nahání svou dceru. Jestli se to dá nazývat horor, tak by se to mělo více propagovat, protože by to mělo být v prvních příčkách hororových filmů. ()

Pharao20 odpad!

neskutočne hlúpy film. Film plný nezmyselných psycho kecov od duševne ťažko chorého hlavneho hrdinu a tiež všetkých ostatných postihnutých možno len o kúsok menej. Tiež plný nelogických činov a nudy. autor predlohy bol asi sfetovany magor a filmový štáb rovnako tak. ()

Krupe

Tak PAN herec Rudolf Hrušínský trochu jinak, aneb takový dost syrový a morbidní film, až se ani nechce věřit, že vznikl u nás. Taky jej minulý režim na dlouhou dobu uzamkl do svého nepochopitelného trezoru. ()

mERRth

Lhal bych, kdybych řekl, že to se mnou nezamávalo. Zvláštním, avšak dechberoucím stylem natočený román, realisticky popisující tehdejší nacismus. Poklona všem hercům za povedený kus práce. ()

lukkaczekk

Jednu hvězdu za Menšíka, u něho jsem se trochu po usmál a že jsem vyděl zákulisí krematoria. Jinak pro mě nepochopitelný snímek. ()

semtamfor

Juraj Herz natočil film, který patří po právu k nejlépe hodnoceným dílům československé kinematografie. Zpracování bylo na svou dobu pojaté až neuvěřitelně moderně a vizionářsky. Převedení už tak velmi kvalitního literárního díla na plátno je prostě bravurní a doslova hýří nápady prakticky ve všech stránkách tvorby filmového díla. Ať už jde o experimentující kameru, přes bezchybně zvolené prostředí a výběr herců, až po zneklidňující zvuky a hudbu kouzelníka Zdeňka Lišky. Vše se ovšem točí okolo mistrovského herectví Rudolfa Hrušínského, který ve filmu dokazuje, že už bude vždycky patřit k tomu nejcennějšímu, co tuzemská herecká škola vydala. Za necelých 30 let dokázal Hrušínský ujít cestu od roztomilého študáka Vaňka, přes národního antihrdinu Švejka, až po tuto zrůdnou nacistickou kreaturu pana Kopfrkingla. Obdivuhodné. ()

Mejkby

Taková moje srdcovka, z ředitele krematoria K.Kopfrkingla v podání Hrušínského člověka úplně mrazí, viděl jsem podruhé po zhruba 15ti letech a pořád je to paráda. Hlášky typu "dáš si rakvičku nebo věneček?" a " což takhle má milá kdybych tě oběsil" jsou naprosto legendární. Pro mne osobně jeden z nejlepších hororů co jsem kdy viděl. ()

baron156

Jeden z vrcholů českého filmu. Hororová podívaná od Juraje Herze s legendou Rudolfem Hrušínským v hlavní roli. Škoda že ho dali do trezoru. Když sem to viděl po prvé, tak sem se bál už na začátku když zazněla hudba. Legendární hlášky např. Já jsem ještě nedostala rakvičku. Přěčetl jsem si i knížku od Fukse, ale musím uznat, že film je lepší. Nej psychologický horor ever. ()

Tezuka

Když jsem si tento film kdysi pustil, tak jsem u něj v půlce usnul, a když se mi stane že u filmu usnu, tak to zkrátka znamená, že neměl to, co by udrželo aktivitu mých mozkových buněk, proto budu hodnotit slabě za 3, a to hlavně za to, že jsem četl knihu jako povinnou četbu, která mě bavila víc. Možná tomu dám někdy ještě jednu šanci a uvidím, jestli svoje hodnocení přehodnotím. ()

Sv_Hubert

"Jaká je to pravda, že umírá chud, kdo nepoznal Spalovače mrtvol." Takto bych upravil citát pana Kopfrkingla v podání opět vynikajícího Rudolfa Hrušinského. Herecké výkony jsou zde pro mě naprosto perfektní, skvělá hudba Zdeňka Lišky jen dotváří až geniální atmosféru tohoto filmu. Spojování dvou takřka naprosto opačných scén, jako by ukazovalo rozpolcenost hlavního hrdiny. Pro mě vrchol české kinematografie. Nutno dodat, že stáří tomuto filmu vůbec neuškodilo, právě naopak. Tento film mi zůstane v hlavě navždy. 10/10 ()

Vodomilec

"Když jsem byl ještě na houbách." Z mého pohledu asi nejlépe zfilmovaná kniha. A lidé kteří kdejakému seriálu dají plný počet a tomuto filmovému skvostu jednu hvězdu či dokonce odpad... No na pivo bych s nimi nešel, a oni se mnou vlastně také ne. Asi víte kam především zavítat při návštěvě Pardubic. I díky Pavlu Janákovi je tento film tak působivý. ()

Zemřel herec Jiří Hálek

22.06.2019

Karlovy Vary odhalují program

Karlovy Vary odhalují program

17.04.2019

54. ročník mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech včera odhalil netradiční plakát a částečně taky hlavní program. Festival se bude konat od 28. června do 6. července a jak už je tradicí… (více)