Mladinká Sidonie-Gabrielle Colette se zamiluje do o 15 let staršího, charismatického pařížského literáta Willyho.  Poté, co se vezmou, je Colette z klidného venkovského prostředí katapultována do světa zářivých pařížských salónů a opojných večírků francouzské smetánky. Colette se přizpůsobuje novému životu, noří se do bohémského světa svého manžela. Inspirativní prostředí v ní probouzí kreativitu a spisovatelský talent. Píše první dílo ze série o Claudine. Willy jí dovolí publikovat pouze, pokud román vyjde pod jeho jménem. Fenomenální úspěch Claudine dělá z Willyho slavného spisovatele a z manželského páru opravdové celebrity. Jenže emancipovaná Colette touží po uznání. Jejich manželství se nejen vlivem Willyho nevěry a Colettina vzrůstajícího zájmu o ženy začíná hroutit. Willy se však své talentované ženy za žádnou cenu nehodlá vzdát... (Bioscop)

Trailer 1

sedm.1

Colette představuje jednu z prvních feministicko – emancipačně lesbických vlaštovek, která radši než péči o manžela a domácnost si hodila frndu do kaťat a postavila se svému vlastnímu předurčenému osudu „pipky domácí“. A proč by ne, když na to měla odvahu, chuť a talent, nehledě na to, že její mužíček byl také pěkný vejlupek. Každopádně, o film jde poutavě zpracovaný, odehrávající se možná až ve zbytečně moc svižném tempu, díky čemuž pak divák nemá bohužel šanci příliš proniknout do hloubky příběhu, stejně tak jako do niter postav, celé to tak vyznívá povrchně a zároveň bez funkčních emocí. Na takovýto typ filmu je zde i velice málo dramatických, či jinak vypjatých scén, a pozitivně nemohu hodnotit ani dobovou atmosféru, která snímek vůbec neoživila. Co se obsazení týče, Keira Knightley se své zajímavé postavy zhostila velmi přesvědčivě, a prakticky ten film drží nad vodou a navíc v tom zůstala úplně sama, jelikož ostatní ji tu vlastně svými krátkými výstupy jen přihrávají. Colette zkrátka není nikterak výrazná podívaná, která by dokázala strhnout, či nějak vyloženě konkrétně něčím zaujmout, na druhou stranu určitě ale ani nenudí, příběh odsýpá, takže prostě takový obyčejný průměr. ()

Necrotongue

Film sice nebyl žádnou katastrofou, ale od tématu a hlavně pařížského prostředí jsem očekával mnohem více. Takto byl děj poněkud líný, Keira Knightley hrála tradičně výborně, ale scénář pořádně nerozvinul ani příběh, ani titulní postavu. Jediným větším přínosem tak pro mě bylo to, že jsem se dozvěděl o autorce, o které jsem do dnešního dne vůbec neslyšel. ()

applause

Na tenhle snímek jsem šla hlavně kvůli tomu, že mě zaujal trailer a téma filmu. Dostala jsem přesně to, co jsem čekala. Vyzdvihla bych tu Keiru Knightley v hlavní roli, myslím, že ji role padla na míru. Jinak mi přišel snímek zajímavý, když srovnám práva žen v té době a nyní, tak bych řekla, že ušla docela dlouhou cestu. Klidně i doporučím. ()

dom156

Veškeré zajímavosti je možné shlédnout v traileru, tudíž návštěva biografu skončila mírným rozuzlením. Kostýmy jsou zde krásné, vizážisti si museli zařádit a herecké výkony slušné. Bohužel scénář dle skutečných událostí se psal poněkud ledabyle, jelikož žádné napětí nebo snad sympatie k ženě zkoušeném osudem se u mě vůbec nevyskytly. Mohu proto hodnotit pouze průměrně. ()

Morien

Chvílemi jsem nerozuměla některým momentům žánrového ladění, ale tomu, co neříkali, jsem myslím rozuměla. Nicméně myslím, že ti lidé, co pro film vymýšleli promo, mu nerozuměli vůbec. Už jen kdybych se měla věnovat tomu hloupému českému názvu: film se k žádné přílišné vášnivosti neuchyluje, naopak zůstává poměrně věcný a chce být prostě vyslyšen. ()

• Keira Knightley nemá telesnú stavbu ako skutočná Colette. V niektorých rozhovoroch sa preto začudovane pýtala: "Prečo si vybrali mňa?" (Arsenal83)
  • Počas natáčania v Maďarsku bolo tak teplo, že Dominic West mal vo svojom kostýme zabudovanú vodnú vestu, ktorá fungovala ako chladič a okolo hornej časti tela mu tak cirkulovala studená voda. (Arsenal83)