The Thinning se odehrává v post-apokalyptickém světě. Země je přelidněná, a proto jednotlivé státy musely přijít s opatřením regulace populace. Spojené státy americké zavedly unifikované testy pro studenty základních a středních škol. Kdokoliv test nesplní, je eliminován. Dva ze studentů (Logan Paul a Peyton List) texaské střední školy ovšem zjistí, že s výsledky testu je nespravedlivě manipulováno. Otevřou tím dveře daleko větší konspiraci a musí bojovat proti systému, aby podvod dokázali zveřejnit a zachránit sebe i své spolužáky. (tessincolor)

VincentB.

Tento film pracuje s pomerne dobrým scenárom, ktorý ale nie je v dnešnej dobe prevratný ani inovatíny. To ale vôbec nevadí. Film nie je dobrý po stránke hereckej, kostýmovej a ani strihovej. Akýmsi spôsobom ma ale bavil lebo aj napriek všetkému šiel po príbehu. Hodnotím 70%. ()

Evanlyn

Čekala jsem, že to bude fakt blbost, ale nakonec to celkem ušlo. I ten Logen Paul celkem ušel. Jinak nápad celkem fajn. Překvapilo mě i pokračování, které pravděpodobně nevynechám. ()

Pravyodborni

Nápad je to zajímavý. Vskutku jednou tento problém přijde a tento film nám udává, i když velice radikálně, jak by mohla situace vypadat. Ovšem všechno zkazili koncem. Hlavní myšlenka filmu je, snížit populaci, nebo jsem to špatně pochopil? Na konci snímku ovšem vidíme, že všichni "odsouzení" jsou na živu a pracují v jakési podzemní továrně. Teď se ale dostáváme k tomu problému. I když si všichni myslí, že jsou mrtví, oni dále žijí a dále ždímají ekonomiku. Potřebují jídlo, oblečení a mnoho dalšího. Takže v podstatě to není řešení, pouze je odstranili z povrchu a povědomí lidí. To už je mohli rovnou nechat nahoře a například jim dát certifikát, který říká, že smějí pracovat pouze v továrnách a do jiné, lepší práce by je nevzali. Takto by to dopadlo úplně stejně, jen by se mohli dále stýkat s rodinami a normálně žít. Takže závěr je, že tím koncem to totálně podělali. Takhle ten film ztrácí smysl. ()

atakua odpad!

!Spoiler! Naprostý nesmysl. Trocha nudných počtů: Pokud by se ročně eliminovalo ne 5% dětí, ale 5% populace celkem (jak mi tvrdí wiki - film jsem dlouho nevydržela) a bralo by se to ze školou povinných dětí, tak je do 4 let pobijou všechny.  Pro ilustraci čísla v ČR: 5% populace je cca 0,5 mil lidí, na ZŠ a SŠ dohromady máme 1,5 mil dětí. Vezmeme jich jeden rok třetinu, druhý rok třetinu, třetí rok zbytek… no mezitím jich trocha přibyla, ale pro dorovnání do 0,5 mil 4. rok už to nebude stačit. Budou se muset brát buď předškoláci, nebo dospělí. I kdyby porodnost byla vyšší než 1,7 (= hodnota pro ČR a i USA), tak by jim ty děti došly třeba za 7 nebo 10 let. Ono totiž nejde pobít 5% populace každý rok a brát to jenom z 15 nebo 20 nebo 30% menšiny, kterou tvoří děti, aniž by člověku nakonec došly… -  Pokud by se skutečně každý rok zabilo i jen 5% pouze dětí, tak za 13 let školní docházky by jich zbývalo 0,95^13 = cca půlka. Ukažte mi stát, který kývne na to, aby se dospělosti dožila jenom půlka dětí. A tu druhou půlku nechá vyrábět tablety. A v poho se to ututlá. Jasně. 👍👍 Super zápletka.    -     Pro lidi co nemají rádi počty:  Eliminovat děti, které nesplní standardizované testy, je blbost už z principu, ale USA s oblibou ignoruje fakt, že většina populace nebude pracovat v kancelářích, ale třeba dělat rutinní činnost u které jde o vytrvalost nebo kondici, spíš než o inteligenci. Takže proč ne.    -  To jako neexistují školy, kde to do studentů nalijou tak důkladně, že tam nefailuje nikdo, protože všichni jsou v horních 95%? A nechodí tam potomci bohatých??? Tohle je IMO největší slabina filmu. Bohatí podstoupí 13 let nalévárny a vždy mají garantováno že budou v horních 95%, problem solved. Pobijí se děti chudých, ty nikoho z politiků nezajímají. - Žádné odvolání? Žádné řešení pro děti co jsou třeba aktuálně už týden v kómatu a nemůžou si to napsat?? - A nakonec: státy se dohodnou, že ročně zabijí 5% své vlastní populace, UN to nařídí, a státy začnou konat, např. zabíjet své děti? Hahahaha. ()

Tom10000

Po zhlédnutí tohoto filmu jsem se musel zamyslet, zdali se mi toto dílo vůbec líbilo, či ne. Nejprve jsem se domníval, že se bude jednat o něco na způsob Divergence a dalších dílů. Jenomže ne. Zde se jedná o výběr, kdo přežije, a kdo zemře. Země je přelidněná, ne naopak. Příběh pojednává o dvou studentech, kteří jsou podrobeni zkouškám, při nichž pět procent dětí neprojde a jsou popravené. V jednom roce neprojde dívka guvernérova syna, a ten trpí. Rozhodne se v roce následujícím test podělat, ale jeho posmrtnou zprávu, kterou vytvoří před selekcí, spatří jeho otec a pozmění výsledky. To už dělal i dříve. Jedna dívka se stane tou, na níž padne statistický výběr. Rozhodne se využít chvíle, kdy guvernérův syn, jenž uspěl, vyhodí proud, a přijde všemu na kloub (...). Film ušel, ale nejedná se o nějaký zázrak. Spíše blbost pro dnešní mladé, jež se mi ale nezalíbila, narozdíl třeba od série After. 55 procent, 3 hvězdy. ()

vrch07256732

Napriek tomu že sa jednalo o nízkorozpočťák tak herci, réžia to zachránili. Ono tá myšlienka nesplníš test ideš na popravu je síce nelogická ale v kontexte filmu krutá, najmä ak sa jedná o deti základných škôl, čo je vo filme aj dosť emotívne znázornené. Prečo 5 hviezd? Hodne to má súvislosť s tým čo sa dialo a deje v súčasnom svete. ()

Keks

Film se mi vcelku líbil, byla to zajímavá myšlenka s bohužel trochu průměrnějším zpracováním...také bych bral kdyby to bylo o trochu delší, některé části, myšlenky nebo postavy dostaly dle mého strašně málo prostoru...další výtka je, že se postavy v pár pasážích chovaly jako uplní ko*oti, kteří by neudělali ani ten test pro ty nejmladší... myšlenka určitě na čtyři, ale to zpracování bylo trochu meh ale že bych se nudil, říct nemohu. ()