The Thinning

Akční / Drama / Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016, 90 min

Ani bych nemluvil o něčem hrozném. Jde spíše o to, že to je příběh zpracovaný prostě pro teenagery, plný klišé, nepříliš zajímavým průběh. Protože když si to tak vezmete, toto je tak trochu orwellovské. Ale je to zpracováno tou horší formou. Snad tou nejhorší jakou mohli a zbytečně to ubralo na případné kvalitě. O účasti Logana Paula ani nemluvě. Tím se film v podstatě shazuje sám. A shazuje se tím celý YouTube.(1.2.2019)

Tak a máme tu ďalšiu blízku budúcnosť, v ktorej by som určite nechcel žiť, pretože tá niekoľkoročná neistota, asi by som psychicky padol na dno. Hlavný hrdina je síce pubertálny ale predsa len čiastočne bombardér. Dobrý film, ale tie scény s deťmi na prvom preriedení, to mi trhalo srdce, nakoľko som sám rodič zatiaľ len trojročnej dcérky. Trošku to napravil koniec, ktorý bol správne otvorený, škoda, že pokračovanie asi nepríde, toto by mohlo byť zaujímavé.(20.1.2017)

• Caminzind

Námět o něco hloupější než v případě Očisty a zpracování rovněž o málo slabší. Selekce v rámci vlastní skupiny, tedy národa či třeba rodu za účelem snížení globální populace je myšlenka zcela absurdní a zvrácená. Ekologické pohnutky nedokáží ospravedlnit zabíjení vlastních potomků, navíc v útlém věku (byť divácky to kupodivu funguje). Každá vyspělá společnost by v prvé řadě začala hubit ty méně vyspělé, což jsou v našem známém světě negroidi, cikáni a jiná etnika. Pokračovalo by se asi plošně státy či rovnou kontinenty. Zcela povrchní je pak předpoklad, že na základě jediného písemného testu by došlo k adekvátní selekci osob přínosných od těch postradatelných. Takový přístup ignoruje rozmanitou a nesouměrnou škálu kritérií (včetně genetických předpokladů), čímž pouze odhaluje principiální marnost jakéhokoliv podobného pokusu. Neměřitelnost potenciálního přínosu jedince pro společnost by mohl být i zajímavý filmový motiv, avšak snímek se mu nikterak nevěnuje. Každému by mělo být jasné, že společnost složená výhradně z matematiků nemůže být přece o nic životaschopnější než ta, jíž tvoří kupříkladu jen samí listonoši, anebo badmintonisté. 44%(12.1.2017)

Rozhodně zajímavý film poskládán z youtube Vine Star herců což je rozhodně nevšední. Zápletka je víceméně na způsob Purge akorát v prostředí školního systému což mi přišlo originální a zároveň intenzivní. Školáci všech tříd píšou ročně náročné testy a po nesplnění zkoušky jsou okamžitě odvedeni a eliminováni což rozhodně mělo vliv na silné emoce . Ano dojde i na děti první třídy. Hlavní hrdina je Logan Paul, což je youtube hvězda a mám jej velmi rád a tady jen dokázal, že herecký talent v sobě nepochybně má. 4* dávám za pěkný zvrat v závěru. Slušný film.Noční můra pro všechny školáky. 75%(18.12.2016)

Téma řízené likvidace určité části lidstva zase není tak vytěžené a The Thinning se tu díru daří docela slušně lepit. Největší devízou je, že ona eliminace je odosobněná a o to intenzivněji hraje na emoce, což je nejpatrnější v případě testů těch nejmladších. To byla docela síla. Bavila i zápletka s manipulacemi, které by se nutně objevily, pokud by se něco podobného uvedlo do života a líbilo se mi i tempo, které díky krátké stopáži nedávalo vydechnout. Jediným negativem tak byl hlavní hrdina, kterého zahrálo prkenné jelito a který, Bůh ví kde, získal schopnosti přeprat hned několik strážných najednou, ačkoliv je fakt, že uniformovaní hoši mu vycházeli hodně vstříc. Každopádně pro mě i tak velmi příjemné překvapení. 75%(11.1.2017)