The Thinning

Akční / Drama / Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016, 90 min

Rozhodně zajímavý film poskládán z youtube Vine Star herců což je rozhodně nevšední. Zápletka je víceméně na způsob Purge akorát v prostředí školního systému což mi přišlo originální a zároveň intenzivní. Školáci všech tříd píšou ročně náročné testy a po nesplnění zkoušky jsou okamžitě odvedeni a eliminováni což rozhodně mělo vliv na silné emoce . Ano dojde i na děti první třídy. Hlavní hrdina je Logan Paul, což je youtube hvězda a mám jej velmi rád a tady jen dokázal, že herecký talent v sobě nepochybně má. 4* dávám za pěkný zvrat v závěru. Slušný film.Noční můra pro všechny školáky. 75%(18.12.2016)

Ani bych nemluvil o něčem hrozném. Jde spíše o to, že to je příběh zpracovaný prostě pro teenagery, plný klišé, nepříliš zajímavým průběh. Protože když si to tak vezmete, toto je tak trochu orwellovské. Ale je to zpracováno tou horší formou. Snad tou nejhorší jakou mohli a zbytečně to ubralo na případné kvalitě. O účasti Logana Paula ani nemluvě. Tím se film v podstatě shazuje sám. A shazuje se tím celý YouTube.(1.2.2019)

Až do poslední minuty jsem měl s hodnocením jasno. Dám čtyři hvězdy. Jenže pak přišlo ono "šokující finále", které totálně pohřbilo smysl celého filmu. Ano, celá myšlenka, že by někdo "vraždil" děti podle toho, jak napíší test, je šílená, ale stejně tak je i Očista. Škoda jen toho konce. Slabší tři. 55%.(9.5.2017)

• whack

Je to nonsens od samého začiatku. V blízkej budúcnosti sa vďaka preľudneniu planéty vyčerpali svetové zdroje, preto OSN vydala nariadenie, aby každá krajina znížila každoročne populáciu o 5 %. Zatiaľ OK. Ale realizácia? Študenti s najnižším hodnotením budú popravení!! Musím scenáristom zatlieskať, to nevymyslí David Icke, Alex Jones a dokonca ani AC24. Hoci deti vplyvných a bohatých rodičov si mohli výsledky testov kúpiť – v čom tkvie pointa – nejaká hlbšia myšlienka sa tu nenachádza. Ako béčkový survival na oddych je to v pohode.(8.3.2017)

Sprasený, inak výborný a zaujímavý nápad. Úvod spolu s načrtnutím spoločnosti a nastolením atmosféry ešte ušiel, film ma dokázal zaujať hneď od začiatku, ale potom to žiaľ veľmi rýchlo skĺzlo do lacnej thrillerovej zápletky a prostučkého deja. A všetkému dal korunku záver, ktorý mi teda vonkoncom nesadol. Akoby ho vymyslel scenárista, ktorý sa dostal do časovej tiesne a tak tresol na papier prvú hovadinu, ktorá ho v tom momente napadla. Alebo to chcelo zahrať na emócie? V tom prípade to len nefungovalo. 50/100(8.2.2017)