Opilí láskou

• USA Punch-Drunk Love (více)

Barry Egan (Adam Sandler) je nesmělý mladý obchodník, který se po celý svůj dosavadní život trápil. Může za to jeho sedm sester, které ho od narození zesměšňovaly. Barry není schopen se zamilovat a v některých situacích propadá záchvatům vzteku. Pod zdánlivě vyrovnaným zevnějškem se chvějí nervy napjaté k prasknutí. Jednoho dne do Barryho života vstoupí půvabná, ale tajemná Lena (Emily Watson). Požádá ho, aby se postaral o její rozbité auto, a toto náhodné setkání je prvním krokem na romantické cestě za láskou. Film scenáristy a režiséra Paula Thomase Andersona (Magnolia, Hříšné noci) získal v roce 2002 na MFF v Cannes cenu za režii. (Cinemax)

Doldus

Anderson je fakt vykutálený rejža. Po olbřímím a spletitém příběhu, který má Magnolie, se pustí do takto atypické, a přeci naprosto přímočaré romantické "komedii". Sandlerův civilní projev v kombinaci s občasnými (úžasnými) emočními výlevy fungoval skvěle, Emily Watson je prostě neuvěřitelně roztomilá a zároveň oduševnělá, a Hoffman navzdory své miniroličce také nepřekvapivě exceloval. Skvělý hudební doprovod podtrhuje nervózní stavy našeho protagonisty, a zvláště scéna v Barryho podniku, kde se toho na něj začne hodně kupit, mi nápadně připomněla svojí roztěkaností a nervózní, živou kamerou třeba současné snímky bratří Safdieů (v jejich UncutGems byl Sandler také výtečný). ()

otík

Skutečně zvláštní film, především první plovina filmu je hodně divná a nedějová. Druhá polovina je o poznání zábavnější, dějovější, komediálnější a romantičtější (i když je to poněkud zvláštní romance). Přesto to nepovažuji za žádný velký skvost, ale za malinko nadprůměrný film. ()

Radiq

Asi ten nejdivnější film s Adamem Sandlerem. Nejen, že ani moc nechce být vtipnej, ale přesto je, ale taky mě dostaly ty jakoby scény, který zůstanou nevysvětlený. Moc se mi líbilo použití hudby, když hrála skoro pořád, mezi dialogy i při nich. Čekal jsem, co se z toho vyvine a ono se vlastně nic moc nevyvinulo, ale tak zajímavým způsobem, že mě to bavilo. Emily Watson je moc hezká herečka (moc pěkně se na ni kouká) a s tím Sandlerem, kterej je takovej weirdo to je skvělá kombinace. Až teď vidím, jakej režisér to natočil a ž je mi to všechno jasný. Ten styl je fakt podobnej. ()

bartias

Veselá. Smutná. Divná. Okouzlující. Nudná. Nezvyklá romantická komedie vás buď něčím dostane, nebo ji totálně zavrhnete. Jedno se musí nechat. Paul Thomas Anderson ví, jak natočit originální film. 7/10 ()

flyboyeda

Skvely, roztomile nezny a v neposledni rade sympatickym zpusobem vtipny film, za ktery ja Adam Sandler dozivotne rehabilitovan a muze dal pachat sve vice i mene zabavne zlociny... :) ()

Courtemanche

Originální, podle mě jeden z těch nejkvalitnějších co se týče rom. příběhů z USA vůbec, řekl bych asi nejlepší výkon od Sandlera za celou jeho kariéru. ()

Magneto

Dosť neobvyklý príbeh...Neviem čo tźm chcel Anderson povedať, snáď že najlepšie veci sa nám stávajú náhodou a že láska si vždy nájde cestu... ()

plechulka

Přečetla jsem si ostatní komentáře a víceméně tenhle film dělí lidi na dvě skupiny - ti, kteří jsou bezmezně nadšeni a ti, kteří se "nenapojili". I když jsem se poctivě snažila, napojení z mé strany neproběhlo, i když Emily Watson mám moc ráda a Sandler mi nevadí.... Hodně divný film. ()

bubun

Tak nějak nevím, neohromilo mě to, romanticky to na mě taky nezapůsobilo, ale celkem pobavilo, hlavně scéna s rozmlácením WC a ta následná, "budu vás muset požádat, abyste odešel, pane". Silné mi to taky moc nepřišlo, mám pocit, že ten film není semknutý. Možná to způsobilo mé očekávání. Možná budu vědět víc, až to uvidím znovu, na což, popravdě, ani nemám chuť. Ovšem Sandler byl skvělý, za něj celá jedna hvězda. ()

Karush

Dosť netradičný film, ale zrovna vtom je jeho všetok pôvab.Tento pokus Paula Andersona o romantickú komédiu ma celkom zaujal, práve kvôli svojskému vypracovaniu danej problematiky. Tento film je o veľa hlbší a zložitejší od ostatných a z vašich komentárov s nižším hodnotením usudzujem, že nie moc ste precítili, čo vám chcel režisér/film povedať. Adam Sandler nám tentoraz ukázal niečo nové zo svojho talentu a takisto aj výkon Emily Watson nesklame. Na záver by som upozornila, že tento film je iný, je úplne odlišný od ostatných, je to skôr psychologická romantická dráma, ktorá vás zavedie do hlbín človeka v koncoch a dráma, pri ktorej diváka naplno ovplyvní atmosféra filmu. ()

Goldenhair

Zcela nevšední filmový zážitek... Doporučuju všem těm, kterým už je Adam Sandler protivný ve svých typických komediálních rolích. ()

GrooveJump

Jo jo, tohle jo. Mantinely jednotlivých náležitostí romantické komedie ( pokud mi dovolíte tento žánr alespoň trochu paušalizovat) se mi zdají celkem přesně vymezené. Avšak občas sem v údivu, že se najdou "unikáty" typu Punch-Drunk Love, které se díky originálnímu pojetí děje, odprošťují od těchto mantinelů a s lehkostí je přeskakují a pochvilce se přes ně se stejnou lehkostí vrací zpět. K tomu si přidejte kus ženské "skepse" začínajících středních let (která se zdá na první pohled neatraktivní - ale zdání, jak to tak bývá, klame a vyvine se z ní krása ani né na fyzickém základu, nýbrž na bázi "obyčejnosti" a především tolerance) a mužské, na půl zvrácené dobroty a plachosti (ve které se také jako já, možná najdete), jež vedou k přesnému důvěryhodnému psychologickému rozboru dvou hlavních protagonistů, a to vše za doprovodu audiovizuálních "vychytávek", při kterých jednotlivé zvuky a barvy přispívají k jednomu z vůbec nejsilnějších filmových zážitků u kterých Vám vlastně nemusí hrát ani žádná hudba, aby tyto čisté pocity ještě zesílila - opravdu to není potřeba... ()

venison

Hodně zvláštní, bizarní, komorní snímek o narušeném týpkovi, který přece jenom najde v tomhle hanebném a depresivním světě lásku svého života.. Umím si představit, že přesně tu cílovou skupinu, na kterou je film zaměřen, může odradit obsazení Adama Sandlera.. A na druhou stranu si umím představit, že skalní fandové tohoto komika napochroupají toto pojetí "love story".. Je to místy akční, ale přesto je akce pojata mdle.. Místo dialogů jsou zde některé části vyplněny uměleckými záběry na vzdalující se postavy apod. Spousta událostí se člověku nedá i po shlédnutí celého filmu do souvislosti.. Ale přesto je to pro mě filmová BOMBA !!! ;-) ()

Minimie

Nemůžu uvěřit, že tohle má na svědomí stejný režisér, co natočil Magnolii. A kde se vzalo to vysoké hodnocení, proboha? Už jsem viděla pěknou řádku romantických komedií, ale tuhle bych rozhodně neoznačila za povedenou. Vlastně ani ne za komedii, chyběl tomu jakýkoliv vtip a jiskra. Dějové linky byly nedotažené, postavy nesympatické a jednající naprosto nesmyslně... Sandlerova postava má evidentně psychickou poruchu, ale i když si shání číslo na psychiatra, nakonec to nikam nevede a o jeho stavu se nic nedozvíme. Škoda. ()

Timak

Těžko stravitelná první půlka. Poslední půl hodinka je ale skvělá. Philip Seymour Hoffman je geniální - celých svých 5 minut =) 60% ()

Brain-D

Adam Sandler a podle mě jeho nejlepší film. On tady dokonce hraje a je to skvělé. Hudba zapadá podle děje, podle pocitů herců... Takových filmů jsem zatím moc neviděl !!!! Krása ()

Paul T. Anderson založí sektu

Paul T. Anderson založí sektu

09.12.2009

Jeden z nejosobitějších současných filmařů si na téma manipulace víru hledajících lidí náboženskými vůdci posvítil už ve svém majstrštyku Až na krev. V jeho novém filmu s pracovním názvem Master… (více)