Opilí láskou

• USA Punch-Drunk Love (více)

Barry Egan (Adam Sandler) je nesmělý mladý obchodník, který se po celý svůj dosavadní život trápil. Může za to jeho sedm sester, které ho od narození zesměšňovaly. Barry není schopen se zamilovat a v některých situacích propadá záchvatům vzteku. Pod zdánlivě vyrovnaným zevnějškem se chvějí nervy napjaté k prasknutí. Jednoho dne do Barryho života vstoupí půvabná, ale tajemná Lena (Emily Watson). Požádá ho, aby se postaral o její rozbité auto, a toto náhodné setkání je prvním krokem na romantické cestě za láskou. Film scenáristy a režiséra Paula Thomase Andersona (Magnolia, Hříšné noci) získal v roce 2002 na MFF v Cannes cenu za režii. (Cinemax)

zdenny

Každý snad ve svém okolí zná člověka, který je tak trochu podivín. Je tak trochu outsider, má svůj vlastní svět a ostatní jej považují trochu za pitomce. Každý ale hledá svou lásku. A pokud takový člověk cítí, že tu svou pravou životní lásku našel, k šokujícímu zjištění ostatních, se z něj stává člověk, ve kterém se vzedme neuvěřitelná psychická i fyzická síla k udržení této své lásky. Adam Sandler opět dokazuje, že není hercem pouze romanticko-komediálních rolí. ()

hroubek

Nemůžu jinak, než za plný počet hvězd.Kdysi jsem o tom to filmu četl v Premiere, kde byl poté vyhlášen první pětce nejlepších filmů za daný rok.Dlouho mi trvalo, než se mi ho podařilo sehnat.Ani nevím, jak správně film popsat.P.T. Anderson umí točit filmy ať už mají jakýkoliv příběh.Adam Sandler je tady geniální,Emily Watson je správně zajímavá a Philip Seymor Hoffman je boží.Magnolie mě sedlo o trochu lépe, ale i tak jsem z tohoto filmu hodně nadšený.Tohle člověk musí vidět aby to dokázal pochopit. ()

VanTom

P. T. Anderson se samozřejmě nezapřel ani v romantické(?) komedii(?), v níž (opět) zaujal osobitou filmařskou vyspělostí / nápaditostí či netradiční neurotickou, nepříjemně vyšilující hlavní postavou (výborný Sandler). Hodně mě bavil (hlavně zpočátku), i když hranice bizarní, "artové" divnosti překračoval na můj vkus až příliš lehkovážně a často. ()

Kacounek

Je to divný ale nezapomenutelný film, neobvyklá romantika, zvláštní barevné obrazy, dosti výrazná hudba a zvuky.... Konečně můžu říct, že Sandler je dobrý herec, ač jsem si dlouho na něj nemohla vytvořit názor. (To neznamená, že mám ráda všechny ty pitomoučké komedie v kterých hraje) ()

blackJag

Ze začátku to vypadalo na těžkou kládu, ale nakonec se z toho vyklubala nejlepší romantika (jasně, trochu svéráznější) daného roku. Pro mě osobně první setkání se Sandlerem jako charakterním hercem. 90% ()

Pražák

"Dívám se na tvůj obličej a chtěl bych ho rozmlátit. Chtěl bych ho rozmlátit pořádným kladivem a rozmačkat ho, jsi tak nádherná ..." Nečekejte růžovou romantiku do které byl Adam Sandler tak často obsazován, tohle je film, kde prokazuje, že taky umí hrát. Nečekejte ani hrubý milenecký film, který by mohla naznačit má úvodní věta... Tohle je velká nadsázka a zároveň pohled do duše Barryho Egana. Muže, který se nemá rád. Muže, který běhá po ulici s utrženým sluchátkem, sbírá pudingy, aby mohl na cestu kolem světa. Barry je živoucím důkazem, co udělá ta pravá láska ženy s mužem. Režisér Paul Thomas Anderson potvrzuje svou třídu, má vynikající cit pro detail a pro mě je s Christopherem Nolanem nejslibnějším a nejtalentovanějším režisérem jejich generace. ()

MI-380

Už první pohled na Sandlerův neuvěřitelný modrý oblek napovídá, že něco bude jinak. A skutečně - šílený Sandler po celý film ze sebe tu šmolku nesundá a je hnán přinejmenším stejně šíleným Andersonem do boje se svými obsesemi a problémy. A je jich dost, namátkou: krádež harmonia, potlačená sexualita, 7 sester, blázinec v práci, gang vyděračů, nákupy jogurtů ve velkém, návaly agresivity. Pomoc nachází u tajemné Červené Karkulky Emily Watson, která musí mít podobné problémy, když si ho vybrala, jen to na ní není tolik vidět. Je to zvláštní podívaná, někdy až moc zvláštní. 65%. ()

Gallagher

Zvláštní film. Zvláštní příběh. Zvláštní pocity. Zvláštně vykreslená romantika. Nepřehrávající Adam Sandler - což je zvláštní. Ale nechápejte mě špatně. Opravdu se jedná o velmi originální snímek, který stojí za to shlédnout. ()

Tft

PTA se netají tím, že Sandlerovky jsou jeho guilty pleasure, chtěl tak nejspíš dopřát i ostatním filmovým nadšencům, kteří berou jeho komedie jako stupidní formu zábavy, film, díky kterému budou moci Sandlera ocenit. Vytvořil absurdní romantickou komedii, v které staví Sandlera do protikladu jeho klasických hereckých výkonů a ukazuje ho v naprosto odlišném světle, než byl kdo do té doby zvyklí. Sandler opravdu nikdy nebyl lepší a je to právě pečlivá ruka Andersona, která ho vede k jednomu z jeho nejlepších hereckých výkonů kariéry. Surreální začátek filmu, který vzbuzuje pochyby o směru, kterým se snímek bude udávat je šikovná hra, jak diváka postavit do nejistoty. PTA nechává otevřenou bránu všem výkladům, někdo Punch-Drunk Love může brát čistě jako film o nemoci nebo jako romantickou komedii, je tu možnost, že celý děj filmu je jen sen a existuje i hromada dalších teorií. PTA se tady poprvé ve své kariéře naplno odpoutává a nechává volnou uzdu své fantazii. Punch-Drunk Love je nejen nejlepší film s Adamem Sandlerem, ale zároveň i jeden z moderních filmů, který opravdu nutí k zamyšlení. 86% ()

silent cut

Tři mínus půl a čtvrt...aby se neřeklo...možná jsem zaujatej...určitě jsem zaujatej....každej je zaujatej...mí rodiče...já potřebuju...lás...lás...lásku...ku...ku...kurva....va...va...vagina... Freude, vole kdes byl??? V kině? Co dávali...opilí láskou??? A jaký to bylo? FREUD : "Ty vole, já nevim...ten člověk co to točil byl ještě větší magor než já a měl problém s ledničkama..." Hmm... A co úcta k Magnólii? Magnolie byla skvělá emočně vypjatá tříhodinová jízda... Tohle byl pastelový kajak na rozbouřené louži s příjemně neurotickou dvojicí v hlavní roli. Kdyby to režíroval Woody Allen, přibylo nějakých těch jemných vtípků a psychedelie nehrála hlavní roli... Sigi co? "No..." ()

Jigsaw88

Opravdu nechápu, jak tento film může být tak vysoce hodnocen. Absolutně nechápu jak může někdo tenhle film řadit mezi komedii či dokonce romantický film. Při tomto filmu panovala velice pofidérní atmosféra schylovaná spíše k psychologickému filmu či snad i thilleru. Opravdu jsem tímto filmem zklamán, dlouho jsem ho zcháněl a kdybych věděl, že to bude stát za kvalitu téměř propadáku, radši bych nechal film tam, kde byl na propadlišti dějin. ()

jamalka

Tenhle film mě opravdu vůbec ničím nezaujal, žádné emoce.....nuda. Možná je to tím, že A.Sandlera opravdu nemusím. ()

Amputace

Patrně jeden z nejoriginálnějších a nejbizarnějších romantických snímků vůbec. Adam Sandler, který rozhodně nepatří k mým oblíbeným hercům, zde podal nadpozemský výkon a postavě, která musela na papíře vypadat dost neuchopitelně, vdechl silné emoce a především živost. K výkonu Emily Watson pak netřeba vůbec cokoli dodávat. ()

Soweek

První půlka je přesně to co Sandler umí a s čím mě přesvědčil v Reign over me, navíc tak výbornou kameru jsem neviděl už hodně dlouho, prostě se to rozjíždělo na velkolepý filmový zážitek. Jenže jakoby si najednou Anderson myslel, že to bude pro diváka moc divné a nudné a začal pomalu upadat do klasických filmových stereotypů. Přeji si, aby Sandler dělal víc filmů jako je tento, Reign over me či Spanglish, protože i přesto, že ho mám rád jako komika, zde se ukazují jeho reálné přednosti. ()

sedm.1

Perfektní romantická komedie, která je perfektní ovšem jen díky tomu, že si jí napsal a především pak i sám zpracoval filmový génius, Paul Thomas Anderson. Jsem totiž naprosto přesvědčen, že kdokoliv jiný by si na tomto námětu vylámal všechny zuby a ani na metr by se nepřiblížil k úžasně působivému výsledku, jaký se podařil navodit právě jeho tvůrci, který ze sice hodně originální, přesto ale prostinké zápletky, dokázal vytřískat neskutečné věci. Onu originální zápletku a dechberoucí zpracování navíc doplňují i velice nevšední a působivé postavy, které jsem si vesměs během těch 85 minut dokázal nevídaně oblíbit a především ústřednímu páru jsem přál upřímně jen to nej, a to se mi u romantické komedie snad ještě nikdy nestalo. Jistě k tomu pak přispěli i lahůdkové herecké výkony, i díky nim mi to celé přišlo úžasně lidské a hřejivé. On vůbec celý film na mě zapůsobil stylem, že jsem se u něj náramně bavil, spokojeně jsem se usmíval a nasával jsem z něj opravdu láskyplnou a nepodbízivou energii, což je další obrovské pozitivum. Zkrátka, Opilí láskou je opravdu netuctová romantická komedie, kde vše funguje na 120%, je plná emocí a citů, má atmosféru, má styl, je to prostě díky geniálnímu autorovi filmová lahůdka! ()

pearl_jam

zatím dám ***, ale musím říct, že mě film zaujal a jakmile ho shlídnu ještě párkrát, pravděpodobně hodnocení změním, ale nevím jestli + nebo -............. jo, napodruhý vyjímečnej filmovej zážitek, za 5*! ()

PALINO

P. T. ANDERSON už prostredníctvom OPITÍ LÁSKOU nezaskóroval tak ako v prípade jeho predchádzajúcej MAGNÓLIE, ale opäť sa mu podarilo vytvoriť zaujímavé, pútavé a nadpriemerné filmové dielo, ktoré stojí za pozornosť. Veľkú pochvalu si zaslúži ADAM SANDLER, ktorý prekvapil nielen dobrým hereckým výkonom, ale i dobrou voľbou filmu a v jeho filmografií zaujme tento film právom popredné priečky. ()

Paul T. Anderson založí sektu

Paul T. Anderson založí sektu

09.12.2009

Jeden z nejosobitějších současných filmařů si na téma manipulace víru hledajících lidí náboženskými vůdci posvítil už ve svém majstrštyku Až na krev. V jeho novém filmu s pracovním názvem Master… (více)