Svatební cesta do Jiljí (TV film)

Komedie / Romantický

Československo, 1983, 82 min

Výborná komedie s Pepíkem Abrhámem i jeho ženou Libuškou. Těm dvěma to spolu prostě svědčí. Taková svatební cesta a co všechno to obnáší. Musím říct, že film neztrácí tempo a po celých 82 minut jsem se královsky bavil. Nejlegendárnější je asi "Ahóój" "Ahóój" "Dobrý den" :-) V epizodních roličkách mě pobavil Ladislav Smoljak i Zdeněk Svěrák. Opravdu skvělá zábava i po těch letech co jsem to dnes viděl a dokonce jsem přemýšlel i o páté hvězdičce!(10.5.2009)

Výborná československá komédia. Stret dvoch úplne odlišných charakterov vo forme láskavého humoru. Nie nadarmo sa hovorí, že vo vzťahu muža a ženy sa protiklady priťahujú. Abrhámovi a Šafránkovej to veľmi pristalo. 85/100(21.6.2015)

Moc hezké a milé, a navíc to obsazení všech vedlejších rolí. Škoda jen části s Kodetovým "počítačem lásky", který se do jinak příjemně civilního a obyčejného děje hodil asi jako chobotnice za volant dálkového autobusu.(17.6.2012)

• nascendi

Nezaujímavá, povrchná a hlavne nevtipná, údajne, komédia. Slabé tri hviezdičky by dostala iba v prípade, ak by som nezohľadnil moju chronickú alergiu na Abrháma. Ale ja ju zohľadním, takže dve.(1.5.2011)

Neskutečné množství milého a laskavého humoru na poměrně malém prostoru. Nedokážu zapomenout na zahánění hada slovy "Huš, huš!" Ve filmu není jedno jediné hluché místo.(19.4.2011)

• - Jeden z instrumentálních podkresů filmu je použit jako základní smyčka písně „Starý pro nový“ od Prago Union. (MTHRFCKR)

• - Filmovalo se na Mělníku, v Krkonoších - Labská bouda, Mumlavský vodopád, hotel Skála ve Vítkovicích. (M.B)

• - Josef Abrhám a Libuše Šafránková jsou manželé i ve skutečnosti. Vzali se již před natáčením tohoto snímku v roce 1976. (necisty)