Svatební cesta do Jiljí (TV film)

Komedie / Romantický

Československo, 1983, 82 min

Ač každý z jiného těsta, přesto díky filmovým možnostem sleduje postupné sbližování se dvou odlišných lidí, opačného pohlaví, které prověří kdejaká zkouška, aby nakonec oba splynuli v jedno tělo, což už je divákovi utajováno a musí si to jen domýšlet. Divák byl pobavený, takže jim tuhle drobnost už dopřeje mimo kameru.(26.8.2010)

Tak tohle bude asi ta správná metoda. Nejet na svatební cestu někam na pláž do hotelu, ale šlapat pěšky po kopcích, aby se ukázalo, jak jsme na tom. No zkuste si za bouřky tahat na horu dlouhý kůl... Ale ze všeho nejpůvabnější je Libuše Šafránková. Nejlepší je, když vodákům odpovídá na jejich pozdrav AHÓÓÓJ! tím obligátním "Dobrý den" :-)(28.7.2003)

Už první scéna ve Ztrátách a nálezech byla hotovou demolicí bránice a pak už to následovalo v rychlým sledu. Dialogový humor, vztahový humor, spousty až absurdních situací ukazujících na mnohdy pro druhé pohlaví nepochopitelné myšlení mužů a žen. Libuška s Josefem jsou herci od boha a navíc z některých záběrů bylo cítit, že k sobě chovají sympatie i mimo kameru. Na odreagování a pobavení je tenhle vztahovej teambulding pro tvoji bránici rajc nad rajc.(17.6.2015)

No jooo, romantická komedie :-) Ač jsem to viděl poprvé, mám pocit, že jsem vlastně nic nového neviděl. Dva mladí milenci, k tomu nějaká ztráta, něco nevydařeného, něco zmeškaného, romantický výlet, pár vtipných situací a zapamatelných hlášek, pár vážnějších situacií, kde buď vzniká požár, něco se rozbije, buď někdo si natluče nebo se topí ve vodě (v tomto případě vše dohromady), čemu jakože se máme smát... toť tradiční schéma mnoha současných rodinných nebo romantických filmových příběhů s dobrodružním nádechem, které známe z různých béčkových seriálů typu Hop nebo trop nebo Proč bychom se netopili a podobně. U téhle Svatební cesty je plus, že vznikla v době, kdy ještě film podobného žánru byl výjimečn a že má dle možností žánru slušný scénář, kde i vedlejší postavy zapadají do konceptu a nejsou pouhou doplnkovou atrakcí. 60%(11.6.2017)

Velice příjemná československá komedie o testování partnerských vztahů. Josef Abrhám a Libuše Šafránková jako vždy nezklamali a naservírovali divákovi vtipný příběh s několika nezapomenutelnými okamžiky. Snímek určitě stojí za doporučení, nabízí alternativu, jak strávit příjemný večer a připomenout si dobu dávno minulou.(2.6.2011)

• - Jeden z instrumentálních podkresů filmu je použit jako základní smyčka písně „Starý pro nový“ od Prago Union. (MTHRFCKR)

• - Filmovalo se na Mělníku, v Krkonoších - Labská bouda, Mumlavský vodopád, hotel Skála ve Vítkovicích. Venkovní bazén se pak nachází v obci Poněšice. (M.B)

• - Josef Abrhám a Libuše Šafránková jsou manželé i ve skutečnosti. Vzali se již před natáčením tohoto snímku v roce 1976. (necisty)