Lovci myšlenek

• USA Mindhunters (více)

Hrdinové tohoto filmu jsou členové FBI, kteří mají za úkol stát se odborníky na sériové vrahy, tzn. přijít na motiv, pochopit jejich myšlení a na tomto základě, vraha chytit a usvědčit. Tým sedmi mladých lidí je proto poslán na opuštěný ostrov, kde mají pod dozorem arogantního a sobeckého profesionála podstoupit závěrečný test. Jejich úkolem je vyřešit fiktivní případ sériového vraha. Horor nastává v okamžiku, kdy se na scéně objevuje vrah opravdový a postupně likviduje členy skupiny. Na každého z nich používá jiný druh děsivé pasti. Jak přibývá mrtvých a zároveň i stop, začíná být jasné, že vrahem je někdo z týmu a ne neznámá osoba. Podaří se dosud žijícím přátelům včas odhalit, kdo z nich má na svědomí mrtvé kamarády? (oficiální text distributora)

svik

Zařadil bych tento napínavý filmeček k filmům z lepší kapsy. Sice si dost potrpěl na lekačky a morbidní vykonání vražeb, ale i přesto musím uznat že se tvůrci nápad docela povedl-STÍSNĚNÉ PROSTŘEDÍ-Snad co mě zaskočilo a řekl bych že to právě bylo u filmu nedořešeno a to konec. jistě nebylo lehké ho vymyslet ale zde se moc nepovedl hlavní vrah to nemohl stihnout to se nedalo. Bylo zde přemrštěno náhod a to taky ztrácí na kvalitě. CELKOVĚ POCIT SLUŠNÝ.. ()

Dannysek4U

Tak moc to mohlo bejt pekny, tech napadu jako napriklad finalni souboj v bazene, to relativne novy prostredi... a pritom je to tak nehorazna sracka plna nelogicnosti a kiksu. To by jeden brecel. Hodne tady lidi pisou, ze ve svym zanru nadprumer - boha, v jakym zanru? Vzdyt tady se patla vsechno dohromady a nakonec je z toho zemlovka jak svin. Sladka, slana, kysela i horka, proste k nesezrani :o( ()

dr.horrible

Za posledný rok som mal telku zapnutú myslím iba raz a to v oscarovú noc, aby som zistil, že nikde neprenášajú, vypol ju a pozrel to na nete. Dnes som ju zapol znovu kvôli tomuto ultrbéčku, so záplavou bývalých hviezd, plným akcie a zvratov, ku ktorému by ako komentár postačili len dve slová, v češtine znejúce o toľko lepšie: "Strašlivá píčovina" - ako pekne vystihnuté. Čo by ale človek čakal od Rennyho Harlina, že? Iba zábavu a tej sa mi aj dostalo. ()

fallangell

Tomuhle nametu by sluselo spis serialove podani, i ten strih by tomu odpovidal. Ale zbesile zabijeni skupiny agentu FBI, mezi kterymi je jeden vetsi posuk nez ten druhy, kdy vlastne o nic nejde, jelikoz je uplne jedno kdo prezije. Vam k srdci moc nepriroste a kratka stopaz tohoto filmu se tak stava strasne dlouhou. ()

sniper18

Je to dosť dobrý thriller od Rennyho Harlina. Má veľmi dobrý príbeh o skupinke nádejných vyšetrovateľov FBI, špecialistov na správanie vrahov, ktorí majú pred sebou ešte jednu skúšku, vyšetriť pripravenú vraždu na opustenom ostrove. Lenže až časom zistia, že na ostrove je aj skutočný vrah, ktorý ich dobre pozná a len tak ich odtiaľ odísť nenechá. A kľudne môže byť aj jedným z nich. Spracovanie je na tom dobre, síce tu nič výraznejšie neprekvapí, približne všetko ide tak ako má, jedine identita vraha zostane utajená až do poslednej fázi filmu, ale aj tak si nemôžem sťažovať, dej je dostatočne zaujímavý po celý čas, ponúkne viacero zaujímavých situácií a veľmi dobre sa na to pozerá až do konca, keďže ani hluché miesta sa tu nenájdu. Čo sa týka samotnej akcie, tak som celkom spokojný, síce vraždy nie sú moc originálne, ale jednotlivé situácie sú pomerne zaujímavé, chválim dobrý nápad s hodinami, keď postavy vždy vedia čas, kedy niekto z nich zomrie, poteší aj niekoľko výborných prvkov ako usmrtenie pomocou vlastnej pištole, ale dobre je na tom aj zvyšná akcia. Ale aj tak najzaujímavejší je originálny záver v bazéne. Herecké obsadenie sa mi páči, síce Christian Slater a Val Kilmer, teda najzaujímavejšie mená z obsadenia tu až tak moc priestoru nemajú, ale aj tak je celková skupinka policajtov dobre vybraná na čele s Kathryn Morris a LL Cool J. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, Renny Harlin sa nestratil ani v tomto žánri, páči sa mi vizuál, výsledok je viac než dostatočný. Lovci myšlienok určite nie je žiadny kult, ale ani mu nemám čo výraznejšie vytknúť, páči sa mi príbeh, postavy a aj akcia, oplatí sa pozrieť aj viackrát. Objektívna kvalita filmu- 68%, film sa páči mne na 74%. ()

• Ve scéně, kdy Sára (Kathryn Morris) a všichni ostatní usínají po kávě, Sára (Kathryn Morris) padá na zem a drží v ruce zbraň. Hned v dalším záběru jí však v ruce nemá. V záběru z výšky ji poté opět drží v ruce. (Ole92)
  • Clifton Collins Jr. má svou zbraň Glock, když zjistí, že nemá náboje, vezme si v márnici zásobník od mrtvého kolegy, pak se plazí k výtahu, ale najednou má v ruce Berettu a ve scéně, kdy sedí ve výtahu se střídají záběry na jeho zbraň z profilu, kdy je vidět Glock a na celou postavu zepředu a to je zase v jeho ruce Beretta. (JohnSmith)