Jill the Ripper

Brett Hedlund

Kostýmy:

Judith England
  • otík

Něco tak katastrofálního jsem už dlouho neviděl. Film občas hnusnými scénami z prostředí pornografie možná chtěl malinko navázat na skvělý film 8 mm s Nicolasem Cagem, ale vůbec se mu to nepodařilo. Jedna hvězdička by mohla být snad jen za scénu, ve které má chlap hlavu v troubě a ženská ho mlátí bíčíkem po zadku, přičemž ji Lundgren odpráskne, aniž by on i divák věděl proč. Ale raději zůstanu u nuly. Prostě další Dolphův filmový trapas.(1.10.2003)

• POMO

Z tohoto brutál béčka si pamätám len to, že v ňom Dolph Lundgren čoby detektív pátra po nejakom beštiálnom sexuálnom vrahovi a že film sa snaží vyzerať ako Seven, okorenený šokujúcim násilím so sexuálnym podtónom (je tam dosť sado-maso). Výsledný efekt bol však taký, že som bol z neho akurát znechutený. Je to nielen filmársky impotentný, ale kvôli naturalizmu sexuálneho násilia navyše aj nechutný a odpudivý thriller. A to je asi najhoršia možná kombinácia. Ruky preč!(12.4.2002)

• Gimli

Podle zdejších komentářů jsem čekal nějakou úchylnou hrůzu, ale má očekávání se nenaplnila. Rozhodně mi nepřipadalo, že se film snaží něčím šokovat nebo že by byl nechutný. Věřte, že oněch 8mm je sice lepší film, ale nechutnější je o dost více. Kupodivu Jill Rips nepostrádá ani pár vtipných momentů a Dolph Lundgren se tu objevuje v pro něj relativně netradiční roli a navíc je tu taky nečekaně dobrá hudba. Žádná sláva to není, ale rozhodně to taky není taková katastrofa, jak by se mohlo zdát.(18.2.2004)

• Lacike

Nudny eroticky thriller na ktory by som nenarazil, keby tam nehral Lundgren. Taky mix miliona lepsich filmov. V tomto pripade hlavne 8mm a Basic Instinct. Film sam o sebe je proste jedna velka nuda so sokujucou pointou, ktoru odhali po chvilke aj mentalne retardovany divak. Fanusikov Lundgrena naviac naserie jeho ucast v zanri pre ktory je uplne zbytocny. Lundgren sice rad pocas svojej kariery skusal aj neakcne zanre, ale vzhladom na jeho dost obmedzeny herecky prejav (to som ale pekne napisal, ze je na hovno herec :) ) to nepovazujem za stastne. Tentoraz je polovicu filmu ozraty a pocas tej druhej tiez nevyzera triezvo. Ma tu aspon par kratuckych krcmovych bitiek, ale nejedna sa o nic extra, vdaka comu by malo zmysel vidiet tento zbytocny film. Sucasne hodnotenie na CSFD 20% povazujem za extremne nadhodnotene. To sa snad nikomu normalnemu nemôze páčiť. Zdravim Waco, ze si nebol triezvy, ked si to pozeral? :) 0/10.(17.10.2015)

Nevím. Budu si připadat v té záplavě odpadu jako blbec, ale já byl s tímto filmem docela spokojený. Dolph Lundgren sice nikdy nepatřil a nepatří mezi moje oblíbence, ale už jsem s ním viděl mnohem lepší filmy. Když jsem tak pročítal pár komentářů, tak je vidno, že hodně uživatelů kritizuje hlavně náplň filmu – No a co že se to točí okolo SM praktik a hlavní hrdina tu dostane neplácáno přes zadek a několikrát dostane i řádně přes držku. Každý má nějakou úchylku a postava Matta Sorensona mi byla celkem sympatická. Stejně jako tempo filmu, které mi rozhodně nepřišlo uspávající. Nechápu, proč tu někteří srovnávají s filmem Se7en. Je ovšem pravdou, že logika tu dostala několikrát na frak a žádná velká pecka to není, ale rozhodně neodsuzuju Jill Rips jako odpad a ztrátu času. Dle mého je to lehce podprůměrný thriller, který je tu dost podhodnocen. I proto mu dám tři hvězdy, přestože bych to viděl tak na 40%.(18.11.2014)

• - Film se natáčel v Torontu v Kanadě. (rafix)

• - Hlavnú úlohu si mal pôvodne zahrať Tom Berenger a režírovať mal Gareth Wardell (spoluautor scenára). (m.a.t.o.)

• - Film je natočen podle stejnojmenného románu skotského spisovatele Frederica Lindsaye z roku 1987. (Terva)