Major Jack Holloway a kapitán Lucas uskutečňují zkušební let s novým typem neviditelného letadla Phoenix 3. Z řídící věže s nimi komunikuje Jackův nejlepší kamarád a téměř člen rodiny, kapitán Sparks. Po příletu jim všem gratuluje sám jejich velitel generál Jacobs… Lucas se nabízí, že Hollowayovi zkontroluje kombinézu, protože ten pospíchá, aby strávil weekend s manželkou Jessicou a dcerou Nicole. Na piknik s nimi jede i Sparks. Major Holloway je však náhle odvolán… Když opět začne vnímat, na nic si nevzpomíná. Je však obviněn, že ukradl nový typ letadla a ukryl ho na neznámém místě. Je podezřelý, že má vazby na nějakou teroristickou organizaci. Přestože generál Jacobs svého nejlepšího pilota brání, je rozhodnuto, že se podrobí soudnímu vyšetřování… (TV Prima)

Phos4rus odpad!

Dolphe, tvoje "nejlepsi", jestli se tak daji nazvat, leta jsou uz davno za tebou. Pokud si chces dal kazit svoji povest, pokracuj...Napr. by jsi mohl natocit Lovce Bourek 2, to by byl opravdovy "HIT"! ()

Wormboy

Dolph Lundgren ako vojak nespravodlivo podozrivy z unosu lietadla,musi jednak ochranit svoju rodinu,ocistit svoje meno a zachranit Ameriku...no neznie to Lundgrenovsky skvelo?:)0,5/5 ()

otík

Nakonec po dlouhém rozmýšlení jsem se odhodlal po několika letech podívat na tento už jednou zavržený film a musím uznat, že to nebyla chyba. Už dlouho jsem se u akčního filmu tak nepobavil (teda spíš na účet filmařů, ale to není důležité). Téměř každá scéna vyvolává úsměv (ten škodolibý – jak je to blbé a špatně natočené!). Tohle snad ani nemohl scénárista myslet vážně a napsal to jako akční komedii. Ukradnout neviditelné útočné letadlo, no proč ne, ale ta střílečka u Dolpha doma a přežití jeho ženy po bodné ráně nožem přes 20 cm je hodně velká fantazie. Navíc ty hlášky a komediantství Lundgrenova parťáka vůbec nekoresponduje s tím, že teroristé z řad americké armády chce útočit raketami na Bílý dům (jak nereálné před zářím 2001). Film svou stupiditou a nelogičností především v jednání záporáků připomíná sebe shazující „Masakr na střední škole“ – až nechtěně hodně humorný a lehce předvídatelný. Jenže na rozdíl od „Masakru“ zde Lundgren vypadá velmi dobře, je z něj správný tvrďák, ještě ho asi bavilo chodit do posilovny a navíc ho dabuje Pavel Soukup, čímž mu dodává hodně slušné charisma (které mu jako herci totálně chybí). Kupodivu zde ani není Lundgren až tak prkenný, zvláště při odlehčených scénách to vypadá, že se docela při natáčení i bavil. Ale přesto všechno dvě hvězdičky je za toto typické béčko až moc. ()

SeanLSD

V tejto bohapustej vykrádačke však uvidíte všetko, čo ste pravdepodobne videli už toľkokrát roky predtým a v ďaleko lepšom prevedení - ukradnuté neviditeľné lietadlo, falošne obvinený profík, ktorý kosí elitných zabijakov ako muchy, pričom po ňom idú vlastní aj tí druhí, sprisahanie najvyšších kruhov, verný priateľ, čestný generál, ohrozená rodina atď. Že je scenár iba sfušovaný odvar dokazuje údržbár, ktorý Dolpha zloží, alebo že ukradnú supertajné lietadlo a o pár hodín to hlásia v štátnych správach.. Ešte aj hudba je plagiátom, tuším, že G. I. Jane. Dementné dialógy a agentka s perfektnými nohami a prekvapením, lebo zrada tentokrát nejde od CIA, ale nadriadeného generála, ktorý chce chrániť slobodu zradou vlády, ktorá už za ňu nebojuje. A keby áno ? ()

Beky odpad!

....v jednom záběru, když lezlo komando oknama, bylo vidět, že mají gumové pistole, strašně sejim ohýbaly různě do stran.....kdybych chtěl někoho mučit, tak mu asi pustim tenhle film!!!...přitom Hickox na začátku kariery neplodil zase tak strašné kousky, byly to Béčka, ale tak nějak normální, prostě koukatelný!!!!..ještě, že jsem tenhle film viděl srašně dávno, tak že se nebudu navážet do Lungrena a jeho herectví=neherectví ( to se od něj ani nečekalo )!!!!! ()

JohnSmith

Klasické béčko s dostatkem akce,která bohužel není nic moc,sem tam pár vtipných momentů. Nejhorší je snad onen matoucí český překlad názvu filmu. ()

solskjaer odpad!

To měla být komedie? Co měla znamenat ta scéna s tím letadlem? Proč tohle někdo dovolil ukázat veřejnosti? No já si nemůžu vzpomenou kdy jsem byl takhle vysmátý z akčního filmu! To není shit ani odpad - to je ještě hluboko pod tímto svinčíkem! ()

chef odpad!

Tento "film" vyhral moju sobotňajšiu dilemu či si dám TV Markízu a univerzálneho vojaka 2 alebo si zvolím TV JOJ s touto kinematografickou perlou. Ťažký súboj o dívákove oko vyhrala tentokrát TV JOJ a mal som po dlhom čase opäť možnosť ponoriť sa na totálne dno filmárskej stoky a na plné dúšky si užívať Lungrenovo umenie. Lahôdka. ()

xaver

Těch zlotřilců, který se pokoušejí svrhnout vládů Spojených států, unést prezidenta nebo něco podobého je už tolik (teda alespoň ve filmu), že jenom čekám, kdy se jim to ve skutečnosti povede. A to pak bude sranda. ()

AdamesWWE

[5/10] Tak jeden z tých slabších Lundgrenových filmov. Dobrý klasický príbeh, ktorý naneštastie nieje až tak dobre spracovaný. Neobsahuje žiadne výraznejšie scény alebo momenty, ktoré by stáli za reč a nič nové neprináša, niekedy aj nudí, ale to čo mal splniť tak to splnil, je to béčko z toho slabšieho obdobia tak sa to dá chápať. Ale občas poteší pocit emócií, na akčné scény sa pozerá dobre a Lundgren nesklamal. Aj tak vo výsledku je Lovec Búrok čistý priemer ktorý si znovu už nepozriem, ale na jedno pozretie je to postačujúce. ()

Haymar

Tak moooc špatný film, až byl vlastně i vcelku zábavný (přesněji směšný). Tolik nesmyslů, úletů, kopanců a nelogičností se hned tak pohromadě nevidí - v podstatě v každém filmovém políčku byste našli nějakou kravinu - a to už si zaslouží obdiv... Nejspíš Lundgren soupeří se Seagalem, kdo z nich natočí větší shit (12:11 pro Dolpha)... ()

eric.blade

no Dolph mi připomíná Stevena když je zrovna v klinické smrti (a teď nemyslím Hard to Kill), ale zas tak tragický to nebylo neb v jakém filmu nás generál Spojených států takto překvapí :))) ()

MickeyStuma

Anthony Hickox začínající jako režisér hororových snímků a nenadále pokračující akčním žánrem na poli nízkorozpočtové oblasti do své tvorby zařadil i Dolpha Lundgrena, který do nízkorozpočtových vod zabředl v polovině devadesátých let. Anthony Hickox byl v devadesátkách stejný pojem jako Jim Winorski, čímž je o kvalitě snímku řečeno vše. Tento by se dal pojmout jednou větou. Ukradli nejmodernější bojový letoun a svedli to na majora Jacka Hollowaye, právě s tváří Dolpha, a to neměli dělat. Scénář není nijak nejhorší, byť ani ve své době námětově nekypí originalitou. Takový John Woo by z toho dokázal vytřískat hodně, ale Anthony Hickox? Inu, asi tak. Máme co máme. Děj svoji plynulost má a v jistém smyslu umí zaujmout. Jen je třeba počítat s mnohými nadnesenými scénami, které svým vyzněním prostě pobaví. Jako příklad lze uvést únos Dolpha v zadní části zmrzlinového náklaďáku a následující razantní jízda uprostřed silnice. Ne, snímek se ani náznakem prostě nebere vážně. Naopak se jedná o pouhou akčně thrillerovou videozábavu bez bázně a hany, která svůj účel prostě splňuje. Tento film je tak špatný, až je dobrý a Dolph Lundgren už vyznívá jen coby třešnička na dortu. A tak se jedná v podstatě už o zapomenutý film, který potěší snad jen fanoušky sladkých akčních devadesátek na pomezí filmové absurdity a omšelé zábavy. Z fanouškovského pohledu ale za shlédnutí určitě stojí. ()

Nix

Pohodový akční béčko, které si na nic nehraje a dodává to, co člověk od béček očekává. Jen tu není tolik akce a ano i ty efekty jsou špatný, ale tohle mne prostě baví. Občas padne i nějaká ta hláška a dialogy nejsou tak hrozný. Ale nic víc se od toho nemůže očekávat a low budget jde z toho cítit na míle daleko, ale přesně tohle jsem od Dolpha očekával. Za mne je to pohoda. Tento film určitě nepatří do černých čísel. Nehrozí žádný psychický postih, to dokážou jiné filmy. ()