Film se odehrává v zimě roku 1997 v texaském městě Amarillo. Brian Deneke je proslulý svým zeleným čírem a neutuchající vášní k punkové hudbě. Se svými přáteli pořádá punkové večírky na zchátralém místě známém jako "Bomb City." Brian a jeho punkoví kámoši se odmítají podřídit konzervativní kultuře, která je obklopuje. Jejich radikální vzhled vzbuzuje v komunitě společenskou nesnášenlivost. Ke sporům dochází zejména s Cody Catsem, středoškolským sportovcem, který se připojí k bandě chuligánů přezdívaných "white-hatters." Po prohraném fotbalovém zápasu se Cody a pár dalších členů white-hatters ostře střetnou s několika pankáči. Tento konflikt rozpoutá mezi oběma tábory řadu nepřátelských potyček, které jednoho večera vyvrcholí děsivou pouliční bitkou plnou násilí. Tato noc brzy vejde v povědomí jako jeden z nejkontroverznějších zločinů z nenávisti v moderní americké kultuře. Natočeno podle skutečného příběhu. (Cinemax)

Klajnik

Dve nesympatické party. Fotbalisti a punkáči, kteří jsou prezentováni tak, že fuckují všechny okolo ale i sebe navzájem. Pak jich 5 naběhne asi do 30 lidí, jeden fotbalista jednoho z nich zajede přejede a roztrhne pod kolama auta a u soudu ho propustí, protože se snažil bránit svoje lidi (aby ne, když tam ty punkáči naběhli s bojovym řetězem a tyčema) a protože punkáči měli na bundách psáno "destroy everything" což jeden z nich u soudu objasní jako "postoj" a že nečeká, že to nějakej právník pochopí. Myšlenka filmu je ta, že punkáči jsou taky lidi a neměli by být odsouzeni jenom za to, že jsou jiný. Lidi to jsou, ale jde o to jaký - film je vykreslil jako bandu debilů, kteří do velký míry můžou samy za smrt svého kamaráda. Chci tím říct: Co si mysleli, když ozbrojení naběhli mezi fotbalisty na kalbě? V takovymhle případě záleží na mnoha detailech a já si nejsem jistej věrohodností tohohle filmu. Chyby jsou an obou stranách a takhle to může dopadnout, když se vyhrotí dvě bandy primitivů. Nechoval jsem sympatie k žádný postavě. V tom film selhal. Potenciál byl větší, ale scénář stojí za hovno. Dialogy jsou břidké jako louže a film je až hanebně plochej. Vizuálně to šlape. Kamera a barevná paleta jsou atraktivní, ale scéna na parkovišti chtěla lepší choreografii tý rvačky. Určité vyhrocené scény nemají takovej dopad, jako by mít mohli. Jako celek však tenhle film selhal. ()

MickeyStuma

Zločinecké drama o kulturní averzi skupiny punkových rockerů v konzervativním městě Texasu. Jejich životní styl vede ke kontroverznímu zločinu z nenávisti, který zpochybňuje morálku americké spravedlnosti. Co k tomu dodat víc. Jedná se především o moralizující příběh poukazující hlavně na fakt, že se člověk nemá soudit podle jeho vzhledu. Ano, o to tu jde především. Zobrazují se rozdíly k sobě odlišných skupinek lidí mající své přesvědčení a zásady, které se z různých důvodů nelíbí protistraně a tak dojde k přirozenému zpochybňování autorit s následnou nevraživostí končící útokem a někdy bohužel i smrtí. Jenomže co na to systém? Ten dělá co? Závěrečný projev zpěváka Marylina Mansona cílený k divákovi stojí za zamyšlení. O artový počin se nejedná a snad je to i na takové téma škoda. Příběh je však jasný a zcela zřetelný. Koncepcí snímek trošku připomíná český snímek z roku 1987 ´Proč?´ I zde se moralizuje nad činy jednotlivců a co je k tomu vede. Za zhlédnutí snímek stojí, ale těžko říci, jestli v dnešní době někomu něco rozumného přinese. ()

Rockerman

Bylo jen otázkou času, kdy nenávist dvou nesmiřitelných táborů přeroste v něco většího, vážnějšího. Mrzí mne, že to nakonec hodili na ty pankáče, ale bez viny rozhodně nebyli. Už jen ty jejich anarchistické názory mi sympatické vůbec nejsou. ()

Rathalos

Bomb City je drama natocena podla skutocnych udalosti,ktora zachytava spory,nenavist a bitky dvoch odlisnych skupin tvorenych mladymi ludmi,uz odjakziva plati,ze nasilie plodi len a len dalsie nasilie a nikdy z toho nezide nic dobre,no bohuzial ludia sa nevedia poucit a myslim,ze to tak bude vzdy,smutne,ale je to tvrda realita,ale spat k hodnoteniu,film sa mi velmi ratal a preto nemam o com rozmyslat...:⁠-⁠) ()

Eduardo

Záver to malo dobrý, ale tá hodina pred ním bola ťažká nuda. Mal som chuť na niečo na štýl American History X, ale okolo jeho kvalít sa tento film anilen nepohol. ()

gazogazo

Dvě bandy debilů a kokot co to musí přehnaně přehnat + americká krása. Je vidět, že režisér nic moc nenatočil, chtělo by to pevnější ruku. ()

Franc1s

Příběh o jedné punkové partičce, která si žije po svém. Na té druhé straně barikády, je klasická skupinka borců, co jsou na střední, hrají amer.fotbal, udělají střední, možná i výšku a jejich rodiny jsou vlastně splněným americkým snem.. Tihle dva tábory se potkají jeden nezapomenutelný večer, který změní životy, někomu víc, někomu méně.. Je to založeno na skutečné události, co se stala v jednom Americkém městečku, kterému říkali místní Bomb City. O téhle události jsem nevěděl, takže jsem ani nezjišťoval o co šlo. Takže závěrečné finále bylo něco... Bohužel musím říct, že vědět jak to dopadne, nudím se od začátku do konce. Jelikož tu hodinu filmu už jsem někde viděl.. 6,5/10 Jo, nesmím zapomenout zmínit poslední komentář Marylina Mansona, k zamyšlení a snad bych si ho i napsal na zeď.... ()

-tHESWINe-

[Spoliery od začátku do konce] Už to, že všechny punkový filmy končí smrtí nejoblíbenějšího pankáče, vypadá na solidně zaběhnutý klišé a nebo stigma. Film spadá do osvědčeného schématu, kdy se pobijou dvě skupiny aktérů, tentokrát vygumované vidlácké děcka a pankáči. Film dostal jméno podle továrny Pantex v Amarillu, TX na montáže a demontáže jaderných zbraní. Ta děcka tak deprimuje, že se řežou hlava-nehlava. Decentní žánrový průměr. Dneska už asi těžko řešit kdo si první začal, faktem ale je, že slušňák nešel za vraždu sedět. Kdyby to bylo naopak, asi by nebylo moc o čem přemýšlet. Podobné filmy: Taqwacores, SLC Punk. Viděno v AMC Cupertino Square 16. ()

DonBraso

Potenciál to mělo jako prase,ale jaksi se to zaseklo o pořádnou hřívu na hlavě.Jako pocta je to sice fajn počin,ale chybí tomu emoce a hlavně vyobrazení hlavní postavy.Člověku je fakt pomalu buřt,že hodí záda,když o něm sotva něco víte.Líbila se mně hudba a kamera,kdy ono v nočních scénách nebyla vůbec špatná.Samozřejmě při potyčkách se tím zakreje vše,ale bylo to z toho lepšího ranku.Příběh je sice zajímavý,možná malinko naddimenzovaný,kdy parta frajírků vs punkáči jsou proti sobě.Pravda je,že to diváka i při stopáži nedokáže odradit na první dobrou,ale jaksi stále žádá víc,než jen malinko to stejné.To jestli dělá snímek z punkáčů ty nejjhodnější kluky na světe je věc druhá,ale zase podtrhuje ten balanc v Americkoé rovnoprávnosti,která dostává na prdel.Tím dalším je,že ikdyž se jednou snaží snímek stříhat sekvence a napínat diváka v jedné scéně,tak stejně víte na kterého padne smolná karta.Sice je pravda,že v posledních minutách je snímek logicky nejsilnější,ale na jeden velký moment je to sakra málo.Vcelku škoda.65% ()

Aywes

Jak zde píší ostatní. Nezvládnutá režie zabila potenciál na vytvoření kultovní punkovky. Téma je mi blízké, ale pokud zrovna neholdujete této subkultuře a stylu života, tak pravděpodobně nedostanete to, co očekáváte. Mohlo to být lepší. ()

solisoli

Ono celý ten príbeh nemohol vypadať inak. Nedalo sa to inak ani zrežírovať, pretože by to stratilo zmysel reálnosti. Či vezmeme jednu stranu a potom tu pankáčsku, je to jeden rovnaký životný priebeh. Príbeh amerických lajen bezcieľne a bezpredmetne pôsobiacich od rána až do neskorej noci. Pankáči navyše mimo chľastania, ponevierania a hanobenia stien gýčovými maľbami neboli hodný ničoho. Potom akej popularite a úcte sa mali v spoločnosti tešiť. Opačne, rozsúdiť tak vraždu je pekná vizitka súdnictva. To naznačuje, že keď sa objaví na prechode pre chodcov bezdomovec, načo brzdiť, kľudne ho treba prevalcovať, veď potom niekoľko hodín verejnoprospešných prác to vyrieši. ()

wenna

No čekal jsem víc, ale na režisérovo prvotinu dobrý. Moc se mi nelíbí ten kontrast hodní a míromiluvní pankáči x hovada/magoři fotbalisti-studenti z vyšších vrstev. Ač sám, již jen v duchu, pankáč, musím konstatovat, že ne všichni pankáči a skinheadi (nemyslím nazi) jsou hodní. V každý skvadře je určitý procento hovad. Kde víc, to ať si divák domyslí podle zkušeností sám.Sr*lo mě to tam celej film, když teda ponechám stranou plytký záběry a příběh. Pankáči hodní, berou si pejsky z útulku, žádný drogy, jenom tak pivko a sem tam panák na koncertech. Takhle to ale fakt ve skutečnosti není. Na konci Marilyn Manson přidal hvězdičku navíc. ()

Troniq

Bohužel nejen American macho dream. Otázky netolerance a nepochopení mě umí vždycky zvednout ze židle. Ať už jde o Amarillo nebo českej maloměštáckej life, společenská nesnášenlivost má vždycky stejný projevy a poznávací znamení. A ten, kdo je na straně agresora vždycky v hloubi svý duše řešení hlavně nesrovnání se se sebou samým. Bomb City je hodně poctivě zahraný, být v několika momentech ještě líp vypovídající a chytřejší, logičtější a režisérsky líp zvládnutý, klidně bych tam poslal plný počet. Jo a namistrovaný fotbalisti? Sám bych moh vyprávět pár historek z našeho venkova. Destroy Everything! ()

vinducha

Zpracování trochu pokulhává za obsahem , ale stejně síla.  To jsme my a pocházíme z opice , v tom jste měl pravdu pane Darwine. ()

EagleSK

Pankaci boli zamerne vykresleni tak, aby si divak myslel, ze sa od ostatneho stada lisia len oblecenim. Tak to ale nie je. Ti z vas, ktorym punk nieco hovori (nestaci pocuvat Tri sestry a Zonu A), mohli byt z filmu sklamani. No napriek tomu bol film dobry a uzil som si ho. Miera spokojnosti bola priamo umerna miere nasranosti na konci. ()

patho666

Perfektne spracovaný príbeh, ktorého jediné negatívum spočíva v tom, že predlohu netvorí žiadna vymyslená kniha ale prípad o ktorom si každý normálny človek myslí, že proste nemôže byť skutočný. Žiaľ, on skutočný je. ()