• Austrálie

Thriller

Velká Británie / Jihoafrická republika, 2016, 97 min

Mohl to být super film,ale díky až moc zhroucenému ději,který zprvu byl oživením,ke konci už vyzněl dost vyčpěle.Režisér Smith mi utkvěl už v režijním počinu Triangle,do toho Tye Sheridan znělo na papíru přímo skvěle,tak kde se vlastně stala chyba.Příběh je vlastně chronologicky poskladán,kdy tu máte jakési storyboardy,kdy na začátku moc netušíte a říkáte si spíše,že je to nějaký jen naschvál udělaný kameramanský předěl.Co je bohužel nejhorší,že hned brzo přijde fakt scenáristická tupá věc,kdy Harper má matku v kómatu a když mu zavolaj z kliniky,tak to položí.Zpětně by se to dalo pochopit po půlce filmu,ale né to,že nezavolá do nemocnice ani za dalších deset minut,jen až když je upozorněnej,že by konečně mohl té milované matce či spíše lékaři zavolat.On milující syn a vlastně v duchu se na ní pěkně vysral trochu láme city,kdy mi vcelku byl Harper pozbytek filmu ukradenej,ale díky tomu otčímu se to dalo překousnout.Samozřejmě zrychlený konec,kdy soused tuší,policie je na místě činu není zrovna terno děje,je to spíše další do nebe volající hnus,kdy prostě Smith nedokázal celek udržet v rovině a někde jen ledabyle střihnul scénu,což je škoda.Na druhou stranu právě v tomhle je ten film jiný a určitě je zajímavý,kdy si říkáte,že tu něco začíná smrdět.Divák se ptá a odpovědi dostane co mu hrdlo ráčí,jen je to jaksi předvídatelné.Je pěkný,že se tu pracuje s časem,takže se dvě scény hodí jakoby do flashbacku a pokračují v současnosti,ale nějak to ztrácí postupem času ducha a road trip se spíš vleče,ikdyž máte v autě mrtvolu.70%(25.1.2017)

Film pro mě až trestuhodně neuzavřený, bez klasického vypointovaného závěru. Nicméně dokázal strhnout veškerou mojí pozornost svojím netradičním, malinko zmateným přístupem, zajímavými postavami a krásnou kamerou. Přidat tomu ještě 15 minut, a dát tomu dostatečně uspokojivé zakončení, bylo by to super.(11.6.2017)

Jeden z filmů u kterých je dobré mít obě oči otevřené, zvláště ve chvíli. kdy se začnou odehrávat dvě příběhové linie. To dělá film zajímavějším, neboť jsem si kladl otázku, zda se jedná o paralelní svět či chronologickou hříčku. Odpověď na sebe nenechá dlouho čekat, ale v napětí vás udržuje i možnost, že vše může být jinak, než se zdá. A to mám rád. Se čtyřmi hvězdami jsem neváhal ani chvilku a je škoda, že film nemá vyšší hodnocení, protože by si to jistě zasloužil. Co se týče Sheridana, ten kluk má vážně talent.(21.5.2017)

Christopher Smith stál za spracovaním môjho veľmi obľúbeného hororu "Triangle", solídnej "stredovekej" mordovačke "Black Death", či pre mňa neprávom mnohými odsúdenom "Metre". Tento chlapík v mojich očiach skrátka vie. "Detoir" je však v mnohých ohľadoch iný, na iných princípoch vyskladaný, čo len potvrdzuje Smith-ovu všestrannosť. Základným prvkom je pohrávanie sa s mysľou diváka. Najprv všetko stručne "dané", potom akási snaha o vyvolanie zmätku, aby sa to v závere celé vyjasnilo. Nemôžem si pomôcť, no napriek celkovej spokojnosti som predsa len očakával viac. Akcia žiadna, pričom hlavnou formou je prevažne tliachanie hubou. Škoda, že to nie je trošku "záživnejšie" ...(23.1.2017)

Gratulujem režisérovi, že zatiaľ nenatočil zlý film. Ale toto bolo pre mňa skôr rozporuplné, možno aj preto, že rovnomenný, cez 70 rokov starý "Detour" je moja najobľúbenejšia noirovka. A hoci sa tu nejedná o remake, ani nič také, film naň vo viacerých momentoch vyložene odkazuje a dokonca je tu na chvíľu aj použitý. Ináč to vlastne nie je tak celkom NOIR, hoci sa to snaží ako vie, no dokopy to aj tak necvakne naplno. Ale na jedno pozretie v pohode.(21.1.2017)

• - V záverečných titulkoch je vsunutá scéna z festivalu. (SkySkye)