poster

Detour

 • Česko

  Pomsta ve Vegas

 • Velká Británie

  Detour

 • Austrálie

  Detour

Thriller

Velká Británie / Jihoafrická republika, 2016, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ***

  Tak Christopher Smith (Metro, Firemný masaker: Hrôza v Maďarsku, Triangle) sa zrejme definitívne vykašľal na hororový žáner a po morovej Čiernej smrti so Seanom Beanom prichádza s ďalšou nehororovkou. Podobne, ako Čierna smrť, i v Detour je pár drsnejších momentov, ale rozhodne nejde o žiadny horor, ale o „klasický“ triler. Dosť tomu pomáha celkom kvalitné herecké obsadenie (najmä Tye Sheridan je dobrý, ale aj ostatní sú fajn) a šikovný scenár. Ten nie je rozprávaný stopercentne chronologicky, takže nastane veľa prekvapujúcich momentov, kedy si myslíte, že viete, ako scéna dopadla a potom príde flashback a vy so šokom zistíte, že dopadla úplne inak. Mám ale trochu problém s etikou hlavnej trojice postáv. Že sú tí dvaja magori, ktorí sú pre prachy schopní zabiť človeka, je jedna vec. Ale problém je už s hlavným hrdinom, ktorý je režisérom líčený pomaly ako hrdina roka a pritom chce svojho vlastného otca zabiť v podstate „iba“ preto, že má (asi) milenku.(20.8.2017)

 • Hpatrik
  ***

  Film pro mě až trestuhodně neuzavřený, bez klasického vypointovaného závěru. Nicméně dokázal strhnout veškerou mojí pozornost svojím netradičním, malinko zmateným přístupem, zajímavými postavami a krásnou kamerou. Přidat tomu ještě 15 minut, a dát tomu dostatečně uspokojivé zakončení, bylo by to super.(11.6.2017)

 • Morholt
  ***

  Tak trochu ani ryba, ani rak. Místy to může působit jako thriller s psychologickým po textem a pak to Smith přepne do módu teenagerské kriminálky. Ve výsledku je to lehce děravý slepenec, který se sice může chlubit slušným tempem, kterým se snaží zakrýt scénáristické nedostatky, ale to úplně nestačí. Alespoň do průměru film tahají herci, nicméně moje očekávání byla mnohem vyšší. 50%(1.5.2017)

 • gulista
  ***

  Harper James (Tye Sheridan), mladý študent, ktorý sa chce stať obhajcom, stretáva v bare chlapíka menom Johnny, s ktorým sa dohodne na vražde svojho nevlastného otca, pretože ho obviňuje z autonehody, pri ktorej je spolujazdcom jeho mamy, ktorá upadne do kómy... Christopher Smith ma nedávno prekvapil s hororovou komédiou s názvom Severance a teraz aj týmto. Film občas spomalí, avšak nezačne nudiť, kvôli zaujímavemu podaniu z ktorého ma občas režisér zmiatol. Potešia aj odkazy na staršie filmy. Don't regret the things you do. Just the things you don't. 55%(23.1.2017)

 • sedm.1
  ***

  Zápletkou nikterak výjimečná podívaná, ovšem co musím hodně ocenit a co mě na tomto filmu vážně dostalo, bylo jeho zpracování, kdy se celý děj odehrává ve dvou časových, navzájem se proplétajících, rovinách a divák po celou dobu neví, na čem vlastně je, ovšem myšleno v tom dobrém slova smyslu, neboť díky tomu ho film drží v neustálém, fungujícím napětí a v příjemných pocitech očekávání, jakým směrem se to celé nakonec bude vyvíjet. Navíc onoho zpracování využili tvůrci i k zakomponování několika zajímavých a překvapivých zvratů, což též vždy potěší. Film se jinak nese i v poměrně svižném tempu, kdy se pořád něco děje, plusem jsou pak i zajímavé a ne zcela průhledné postavy a v souvislosti s tím musím zmínit i výtečné obsazení, především tedy dvou ústředních postav, a to čím dál víc stoupající mladé hvězdy Tye Sheridana a výrazného Emory Cohena, kteří tu spolu svádí vážně přesvědčivý souboj, ze kterého ovšem nakonec stejně nikdo nemůže vyjít jako vítěz. Jen obsazení Bel Powley nebylo úplně nejšťastnější, neboť pohled na ní není zrovna dvakrát příjemný, ale budiž. Víc mě spíš zamrzlo slabší navození atmosféry a dost mdlá, respektive naprosto nulová stylovost, protože kdyby se v těchto ohledech podařilo tvůrcům odvést výraznější a třeba i osobitější práci, šlo by pak o vážně skvělý snímek. I tak ale stojí za pozornost a je dost škoda, že jde o poměrně neznámý film, myslím, že by si totiž našel spoustu příznivců a tím i mnohem vyšší hodnocení.(28.2.2019)

 • - V záverečných titulkoch je vsunutá scéna z festivalu. (SkySkye)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace