To the Bone

Drama / Komedie

USA, 2017, 107 min

Téma mně natolik blízké a přitom tak vzdálené. Vynikající Lily Collins exceluje ve své nejlepší roli kariéry a skvěle jí sekunduje málomluvný Keanu Reeves. To the Bone mohlo být trošku více zábavnější, i když je asi šílenost požadovat zábavu zrovna při problematice, kterou se snaží představit světu, ale o špetku více sarkazmu nikdy není na škodu. Fajn film, který tak nějak plyne a pak najednou skončí, nic výjimečného, ale určitě stojí za zhlédnutí.(9.8.2017)

• Happens

Tak zajímavé téma jako anorexie z hlediska soudobé problematiky a natočí se toto? Jakýsi úryvek z kontextu. Kde je důvod vzniku, kde jsou cíle, nějaká psychologická studie duše, ponoření se do problematiky? Nic. Jen kratičký příběh posledních pár týdnů před možným vzpamatováním se. Možným. Pro mě je tato porucha tak nepochopitelná, že jsem prostě čekal od filmu více - něco, co by mi pomohlo se trochu vžít do lidí, trochu více empatie.(12.8.2017)

Na tento film jsem se už hrozně dlouho těšila, a musím říct, že mě nezklamal. Bylo to příjemný (nepříjemný samozřejmě taky, když se vezme v potaz anorexie) drama o tom, jak mladí lidí bojují s už hodně zažitou poruchou příjmu potravy. Na obsazení jsem se velice těšila, hlavně kvůli mé oblíbené Kathryn Prescott. Takže když se to spojí dohromady ještě se sympatickou (v tomto filmu sarkastickou a věčně protivnou) Lily Collins, není pro mě lepšího obsazení. Rozhodně měl film své chyby a mohl ještě více do podrobna znázornit problematiku poruchy příjmu potravy, ale ani tak neby vůbec špatný. - "I know what you're trying to do. Life's beautiful and all that shit."(22.7.2017)

I když se zdá, že je film trochu přepjatý, přiznám se, že mě to zaujalo. Zvláštní zážitek po všech stránkách, který donutí člověka uvažovat o věcech, jež jsou problematikou nemocných. A tak mě napadá, že ani moderní medicína psychoterapeutickými technikami nic nezmůže, pokud není pozitivní víra, která může léčit duši. Nicméně žádný film na světě, třeba sebelepší, nemůže zprostředkovat věci skutečné zažité. I tak je však film docela niterná jízda do světa anorektičky.(25.9.2017)

Nevím, no. Jsem z toho dost rozpolcená. Jako někdo, kdo si anorexií osobně prošel, chápu, proč se postavy ve filmu chovají, jak se chovají, ale dost pochybuju o tom, že to pochopí někdo, kdo s tím (naštěstí) zkušenost nemá. Čekala jsem nějaký vývoj postav nebo třeba hlubší vhled do toho, jak a proč vlastně poruchy příjmu potravy vznikají, ale nedostalo se mi ani jednoho. Snaží se to ukázat anorektičky jako lidi, ale spíš mi přijde, že film tak trochu podporuje bagetizaci lidí tímhle svinstvem trpící jakožto idiotů, co si za to můžou sami. Celý to působí hrozně zmateně. Musím ale vyzdvihnout skvělý obsazení a herecký výkony, to ano. Celkově lepší průměr.(16.7.2017)

• - Ve všech scénách, kdy postavy jedí u jídelního stolu, Tracy (Ciara Bravo) jí pouze vajíčka na tvrdo, opečený chléb, nebo nejí vůbec. (ver_mah)

• - Tak ako Ellen, rovnako aj jej predstaviteľka Lily Collins trpela v teenegerskom veku anorexiou. (belinko)

• - Lily Collins musela kvůli roli zhubnout 10 kg. Behěm této doby měla kolem sebe doktory a lidi z rodiny, kteří na ní neustále dohlíželi, aby se její zdravotní stav nezhoršil vzhledem k její přechozí anorexii. (Spidey3)