To the Bone

Maya Sigel

Kostýmy:

Maria Tortu
  • Happens

Tak zajímavé téma jako anorexie z hlediska soudobé problematiky a natočí se toto? Jakýsi úryvek z kontextu. Kde je důvod vzniku, kde jsou cíle, nějaká psychologická studie duše, ponoření se do problematiky? Nic. Jen kratičký příběh posledních pár týdnů před možným vzpamatováním se. Možným. Pro mě je tato porucha tak nepochopitelná, že jsem prostě čekal od filmu více - něco, co by mi pomohlo se trochu vžít do lidí, trochu více empatie.(12.8.2017)

Priznám sa, bál som sa spočiatku, že budem mať problém s postavami. Luke mi liezol pekne na city, ale ako sa dej rozvíjal, postupne som ho začal spoznávať a nakoniec mi vliezol pod kožu, ako i hlavná hrdinka Eli. Síce Megan mi bola ukradnutá i s celou svojou tehotenskou záležitosťou a myslím si, že tam absolútne nemusela byť . Film ma prekvapil s výbornými dialogami a dokonca sa dá u neho i v kľude najesť! 70%(30.11.2017)

Téma mně natolik blízké a přitom tak vzdálené. Vynikající Lily Collins exceluje ve své nejlepší roli kariéry a skvěle jí sekunduje málomluvný Keanu Reeves. To the Bone mohlo být trošku více zábavnější, i když je asi šílenost požadovat zábavu zrovna při problematice, kterou se snaží představit světu, ale o špetku více sarkazmu nikdy není na škodu. Fajn film, který tak nějak plyne a pak najednou skončí, nic výjimečného, ale určitě stojí za zhlédnutí.(9.8.2017)

Na tento film jsem se už hrozně dlouho těšila, a musím říct, že mě nezklamal. Bylo to příjemný (nepříjemný samozřejmě taky, když se vezme v potaz anorexie) drama o tom, jak mladí lidí bojují s už hodně zažitou poruchou příjmu potravy. Na obsazení jsem se velice těšila, hlavně kvůli mé oblíbené Kathryn Prescott. Takže když se to spojí dohromady ještě se sympatickou (v tomto filmu sarkastickou a věčně protivnou) Lily Collins, není pro mě lepšího obsazení. Rozhodně měl film své chyby a mohl ještě více do podrobna znázornit problematiku poruchy příjmu potravy, ale ani tak neby vůbec špatný. - "I know what you're trying to do. Life's beautiful and all that shit."(22.7.2017)

Možno nie najlepší film s Lily Collins, no určite ide o jej najvýraznejšiu filmovú postavu a jej najlepší herecký výkon vo filme. Paradoxne mi tu ale vadil Keanu Reeves, ktorý tu od presvedčivého výkonu mal teda ďaleko. Ale nezazlievam mu to, jeho postava podľa môjho názoru nebola dobre napísaná, takže na placi toho nemal veľa čo predviesť a preto bol skôr rušivým elementom ako prínosom. Tiež po obsahovej stránke sa mohlo ísť viac do hĺbky, hlavne by som rozvinul interakcie medzi ostatnými vedľajšími postavami, myslím, že toho po psychologickej a dramatickej stránke mali dosť čo ponúknuť, skrátka tento potenciál zostal nevyužitý. Ale celkovo a vzhľadom na tému anorexie, o ktorej zas až tak veľa filmov nie je, to vidím na slabší nadpriemer. 70/100(22.8.2017)

• - Tak ako Ellen, rovnako aj jej predstaviteľka Lily Collins trpela v teenegerskom veku anorexiou. (belinko)

• - Lily Collins musela kvůli roli zhubnout 10 kg. Behěm této doby měla kolem sebe doktory a lidi z rodiny, kteří na ní neustále dohlíželi, aby se její zdravotní stav nezhoršil vzhledem k její přechozí anorexii. (Spidey3)

• - Netflix kúpil práva na film za 8 miliónov amerických dolárov. (belinko)