To the Bone

Drama / Komedie

USA, 2017, 107 min

• bourec

Vydržel sem jen první půlhodinu,a vzhledem k tomu,že moje proporce jsou asi třikrát takový jako ty těch debilních holčiček ve filmu,a chu´t k jídlu permanentní,stopnul sem to,protože za těch třicet minut se tam stalo naprostý hovno.Proč se někdo babrá s filmováním podobný kokotiny,na podobně téma.Nechceš jíst,tak zhebni.Jo,trochu povrchní pohled,ale já nejsem žádnej doktor,takže podobný lidi mám u prdele.kravina.10% ze slušnosti.(24.3.2018)

• Happens

Tak zajímavé téma jako anorexie z hlediska soudobé problematiky a natočí se toto? Jakýsi úryvek z kontextu. Kde je důvod vzniku, kde jsou cíle, nějaká psychologická studie duše, ponoření se do problematiky? Nic. Jen kratičký příběh posledních pár týdnů před možným vzpamatováním se. Možným. Pro mě je tato porucha tak nepochopitelná, že jsem prostě čekal od filmu více - něco, co by mi pomohlo se trochu vžít do lidí, trochu více empatie.(12.8.2017)

Na tento film jsem se už hrozně dlouho těšila, a musím říct, že mě nezklamal. Bylo to příjemný (nepříjemný samozřejmě taky, když se vezme v potaz anorexie) drama o tom, jak mladí lidí bojují s už hodně zažitou poruchou příjmu potravy. Na obsazení jsem se velice těšila, hlavně kvůli mé oblíbené Kathryn Prescott. Takže když se to spojí dohromady ještě se sympatickou (v tomto filmu sarkastickou a věčně protivnou) Lily Collins, není pro mě lepšího obsazení. Rozhodně měl film své chyby a mohl ještě více do podrobna znázornit problematiku poruchy příjmu potravy, ale ani tak neby vůbec špatný. - "I know what you're trying to do. Life's beautiful and all that shit."(22.7.2017)

Ellen, resp. Eli by chcela počuť nejaký vševysvetľujúci argument, prečo pokračovať ďalej, ale Neo jej ponúka iba pilulku, vďaka ktorej uvidí skutočnú realitu, ktorej treba čeliť. Čo je vlastne kľúčom k jej šťastiu. Pochopiť to nie je vôbec jednoduché, ľahšie je si merať každý deň obvod lakťa. Rodina taktiež príliš nepomáha, pre mamu je proste bejby, aké by najradšej stále od lásky kŕmila fľaškou a zámienkou pre hádky s ďalšími dospelými ohľadom minulosti. Pritom nové prostredie "domáckej" liečebne a ludia v ňom by mohli byť riešením, len to treba včas pochopiť. Kým nebude neskoro. To the bone nie je ľahko preniknuteľný film, nie je to ani typická americká kvázi feel good indie záležitosť o chorých teenageroch, ale jej prvky obsahuje. 70%(12.8.2017)

Priznám sa, bál som sa spočiatku, že budem mať problém s postavami. Luke mi liezol pekne na city, ale ako sa dej rozvíjal, postupne som ho začal spoznávať a nakoniec mi vliezol pod kožu, ako i hlavná hrdinka Eli. Síce Megan mi bola ukradnutá i s celou svojou tehotenskou záležitosťou a myslím si, že tam absolútne nemusela byť . Film ma prekvapil s výbornými dialogami a dokonca sa dá u neho i v kľude najesť! 70%(30.11.2017)

• - Tak ako Ellen, rovnako aj jej predstaviteľka Lily Collins trpela v teenegerskom veku anorexiou. (belinko)

• - Netflix kúpil práva na film za 8 miliónov amerických dolárov. (belinko)

• - Ve všech scénách, kdy postavy jedí u jídelního stolu, Tracy (Ciara Bravo) jí pouze vajíčka na tvrdo, opečený chléb, nebo nejí vůbec. (ver_mah)