To the Bone

Drama / Komedie

USA, 2017, 107 min

Ellen, resp. Eli by chcela počuť nejaký vševysvetľujúci argument, prečo pokračovať ďalej, ale Neo jej ponúka iba pilulku, vďaka ktorej uvidí skutočnú realitu, ktorej treba čeliť. Čo je vlastne kľúčom k jej šťastiu. Pochopiť to nie je vôbec jednoduché, ľahšie je si merať každý deň obvod lakťa. Rodina taktiež príliš nepomáha, pre mamu je proste bejby, aké by najradšej stále od lásky kŕmila fľaškou a zámienkou pre hádky s ďalšími dospelými ohľadom minulosti. Pritom nové prostredie "domáckej" liečebne a ludia v ňom by mohli byť riešením, len to treba včas pochopiť. Kým nebude neskoro. To the bone nie je ľahko preniknuteľný film, nie je to ani typická americká kvázi feel good indie záležitosť o chorých teenageroch, ale jej prvky obsahuje. 70%(12.8.2017)

Hlavnou devízou tohto filmu je presvedčivý výkon sympaťáčky Lily Collins. Bez nej (resp. s oveľa horšou herečkou) by to išlo dole o... no proste o veľa bodov. Peknú rolu síce dostal aj Keanu Reeves, ale objaví sa len raz za čas. A fajn sú i hrdinkini spoluhráči v „domove“ (a sestra a tri mamy), ale toto je proste one man show ústrednej postavy. Nie je to síce na Oscara, ale nejakú menšiu, regionálnu cenu by som jej za snahu určite dal. Filmy o anorexii idú mimo mňa, nakoľko som vo svojom okolí nikdy nemal osobu s týmto problémom, ale ak toto necháme bokom, ide o snaživý, dobrý a vcelku vydarený film s viacerými silnými a zaujímavými momentami. Akurát mi to miestami prišlo moc zaliečavé, patetické a románik bol nudný a stereotypný, hoci to medzi hercami pomerne dosť iskrilo.(22.11.2017)

Na tento film jsem se už hrozně dlouho těšila, a musím říct, že mě nezklamal. Bylo to příjemný (nepříjemný samozřejmě taky, když se vezme v potaz anorexie) drama o tom, jak mladí lidí bojují s už hodně zažitou poruchou příjmu potravy. Na obsazení jsem se velice těšila, hlavně kvůli mé oblíbené Kathryn Prescott. Takže když se to spojí dohromady ještě se sympatickou (v tomto filmu sarkastickou a věčně protivnou) Lily Collins, není pro mě lepšího obsazení. Rozhodně měl film své chyby a mohl ještě více do podrobna znázornit problematiku poruchy příjmu potravy, ale ani tak neby vůbec špatný. - "I know what you're trying to do. Life's beautiful and all that shit."(22.7.2017)

Pokud se chcete dozvědět kde, jak a proč to s anorexií začíná, tak jděte o dům dál. Tenhle film je o tom, jak je těžké se rozhodnout, jestli vlastně chcete pokračovat v žití. Terapie, pátrání po příčinině nemoci, to všechno jde stranou. Důležitá je otázka, jak pokračovat? Pro mě smysluplný film, který se snaží vyhýbat většině klišé o tom, jak krásné je žít.(6.9.2017)

Nevím, no. Jsem z toho dost rozpolcená. Jako někdo, kdo si anorexií osobně prošel, chápu, proč se postavy ve filmu chovají, jak se chovají, ale dost pochybuju o tom, že to pochopí někdo, kdo s tím (naštěstí) zkušenost nemá. Čekala jsem nějaký vývoj postav nebo třeba hlubší vhled do toho, jak a proč vlastně poruchy příjmu potravy vznikají, ale nedostalo se mi ani jednoho. Snaží se to ukázat anorektičky jako lidi, ale spíš mi přijde, že film tak trochu podporuje bagetizaci lidí tímhle svinstvem trpící jakožto idiotů, co si za to můžou sami. Celý to působí hrozně zmateně. Musím ale vyzdvihnout skvělý obsazení a herecký výkony, to ano. Celkově lepší průměr.(16.7.2017)

• - Netflix kúpil práva na film za 8 miliónov amerických dolárov. (belinko)

• - Ve všech scénách, kdy postavy jedí u jídelního stolu, Tracy (Ciara Bravo) jí pouze vajíčka na tvrdo, opečený chléb, nebo nejí vůbec. (ver_mah)

• - Lily Collins musela kvůli roli zhubnout 10 kg. Behěm této doby měla kolem sebe doktory a lidi z rodiny, kteří na ní neustále dohlíželi, aby se její zdravotní stav nezhoršil vzhledem k její přechozí anorexii. (Spidey3)