Mladá dívka Ellen (Lily Collins) bojuje s anorexií. V době svého léčení se seznamuje s nekonvenčním doktorem Williamem (Keanu Reeves), který se za každou cenu snaží Ellen dovést k pochopení, v jak vážném stavu se nachází, a zároveň ji tak nasměrovat správným směrem, aby i přes svůj zdravotní stav mohla žít normální spokojený život. (veru_needy)

haluska11

tutoriál na poruchu příjmu potravy s kontraproduktivním terapeutem keanu reevesem těžko hodnotit. jde o jeden z mála filmů o anorexii - nelze je totiž udělat bez toho, aby se nestaly návodem pro potenciálně zranitelné jedince. byť ukazuje i negativní stránky nemoci a přistupuje ke křehkému tématu relativně opatrně, stává se v pro-ana komunitách objektem romantizace. lily collins nese celý film na ramenou a je nečekaně skvělá - posun k emily v paříži bylo celkem velký špatný. 3 viditelná žebra z 5 ()

herr_carter

No, s hodně zamhouřenými zraky a po 4 pivech nakonec uděluji lepší průměr..ten film se šíleně pomalu rozbíhá, vůbec nic se neděje, jenom sledujeme problémy ústřední hrdinky, které opravdu nehraničí s obžerstvím a její začleňování se do nové komunity, které z počátku nemůže nikomu připadat nikterak zajímavá. Postupem času (a četnějšími zjeveními Kijenua) však k tomu filmový divák získá vztah a tak nějak si uvědomí, že anorexie, nebo kterákoliv jiná konfliktní degenerace lidského mozku vs. lidského zažívacího ústrojí vlastně není vůbec žádná prdel. Lily Collins netuším, zda je takhle hubená od přírody, nebo tvrdě "dřela" a vžívala se do své nové role podobně jako to vždycky před každou svou rolí dělával pan DD Lewis, ale je to fakt hnus tohleto. Pohledná holka, co vypadá jako kdyby vylezla z koncentráku a každý večer si měří objem své paže, zda-li už náhodou její hmotnost neatakuje vážných 39 kg....Ble, jdu si dát dvě vaničky tvarohu, trs banánů a zapiju to kefírem.....................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

cesmine

Když jsem zjistila, že bude film pojednávající o tak choulostivé věci, jako je anorexie, jásala jsem. Už léta nechápu, proč je filmů o lidech s poruchou přijmu potravy tak strašně málo. Film mě ale hrozně zklamal. Nenabízí nám žádný náhled do křehkých duší dospívajících dívek a chlapců, kteří těmito poruchami trpí. Lily Colins podle mě byla skvělá. Romantická linka mi ale přišla hrozně na sílu, uměle vytvořená jen, aby film vyšel vstříc náctiletým divačkám, které čekají ohromnou srdcervoucí love story dvou nemocných děcek (viz Hvězdy nám nepřály, Five Feet Apart apod.). Nechci si ani představovat, co si o lidech s anorexií musí po zhlédnutí filmu myslet lidi, kteří s nemocí nemají žádnou bližší zkušenost. Ne, není to rozmar rozmazlených dětí a tanečníků. Dost možná Ellen dřív někdo ublížil, vysmíval se jí apod. Ale jak to v jejím případě ve skutečnosti bylo se bohužel nedozvíme. ||||||||||||||||||||||| NEJSNADNĚJŠÍ DIY NÁVOD NA ŽIVOTNÍ DRÁMU: 1. Pořiďte si nějakou sympatickou nemoc – rakovinu plic, cystickou fibrózu, nebo právě „nejsnáze splašitelnou“ anorexii. 2. Nechte se hospitalizovat. 3. Čekejte. 4. Zanedlouho přikluše dokonalý protějšek se stejným nebo podobným osudem. 5. Chvilku se z toho budete společně skoro dostávat a pak jeden z vás možná zemře (teda jakože zemřete oba, ale jeden z vás – ten šťastnější – to bude mít za sebou dřív) 6. V nemocniční kartě vám přibyde další diagnóza – srdce vejpůl. Skvělý, ne? To prostě chceš. ||||||||||||||||||||||||||| P.S.: Už pár měsíců mi není -náct, tak už jsem pravděpodobně moc stará, ale upřímně (jak jste asi mohli z mého komentáře poznat) mě ty teenagerovské romanťárny z nemocničního prostředí prostě fakt přestaly bavit. Nepřijdou mi ani tak plné naděje, jako patetických řečí, které z nás křečovitě ždímají slzy. Opravdová škoda velmi dobrého tématu. ()

papushka

Nevím, no. Jsem z toho dost rozpolcená. Jako někdo, kdo si anorexií osobně prošel, chápu, proč se postavy ve filmu chovají, jak se chovají, ale dost pochybuju o tom, že to pochopí někdo, kdo s tím (naštěstí) zkušenost nemá. Čekala jsem nějaký vývoj postav nebo třeba hlubší vhled do toho, jak a proč vlastně poruchy příjmu potravy vznikají, ale nedostalo se mi ani jednoho. Snaží se to ukázat anorektičky jako lidi, ale spíš mi přijde, že film tak trochu podporuje bagetizaci lidí tímhle svinstvem trpící jakožto idiotů, co si za to můžou sami. Celý to působí hrozně zmateně. Musím ale vyzdvihnout skvělý obsazení a herecký výkony, to ano. Celkově lepší průměr. ()

adam9

Excelentní Lily Collins ve filmu, který měl své téma pojmout jinak. Zpracování problematiky je neslané, nemastné a jak říká například ve svém komentáři hellstruck: " Žádné informace o počátku nemoci, žádná sonda do Elleniny duše. Jaká je její motivace, spouštěč, proč vlastně...? Dovedu si představit, že neinformovaný divák si musel říkat, že anorektičky jsou vlastně znuděný krávy, co se na sebe z trucu a nudy rozhodly upozornit." V tomto pozoruji hlavní kámen úrazu na jinak herecky zvládnutém filmu. ()

Ayush

Nebudu tvrdit, že je to, z pohledu kinematografie, kdovíjak geniální film, ale z pohledu věrohodnosti a zobrazení reality geniální je. Takhle to chodí a svět to potřebuje vidět. ()

Rathalos

Dobre zvladnuty film o anorexii s dobrym hereckym obsadenim,Lily Collins to zahrala skvele,vidiet,ze si to naozaj prezila aj v realnom zivote,smutna tema,ale bohuzial sa objavuje v dnesnej dobe coraz viac a viac a ten koniec sa mi pacil...:-) ()

hazaba

Fantasticky zahraný film o anorexii, který se nebojí poukázat na tento rozšířený problém. Navíc z něj vyplývá, že dokud člověk sám nechce se léčit, tisíce psychoterapeutů ani milující rodina mu nepomůže. Trochu děsivé, ale realistické.... ()

Stíba

Má to něco do sebe ale nějak mě to nestrhlo. Čekal jsem, že Keanu Reeves tu dostane větší prostor a jeho úděl v celém příběhu bude výraznější, což ale neberu jako nějakou slabinu ale jen jako konstatování mých očekávání. Lilly Collins je pak tradičně vynikající a velmi přesvědčivá. Těším se na každý její další film. ()

Blackey.

Dlouho jsem přemýšlela, jestli dát filmu 3 nebo 4*, nakonec jsem se přiklonila k těm 4 asi hlavně proto, že mám slabost pro Lily Collins. Na tenhle film jsem se hodně těšila a nemůžu říct, že bych byla zklamaná. Je to zajímavý pohled na zákeřnou nemoc a na cestu za uzdravením těla, ale především duše. Film se mi opravdu líbil a určitým způsobem se mě dotknul, ale myslím si, že by možná konečnému dojmu pomohlo, kdyby byl o trochu delší, aby byl prostor jít trochu víc do hloubky. Ve filmu je poměrně velké množství postav, se kterými se seznámíme pouze povrchově a to je podle mě škoda. Film si nejspíš budu pamatovat i za několik let, ale pro mě možná trochu nevyužitý potenciál, což je velká škoda. I přesto ale nelituju toho, že jsem film viděla a doporučuji lidem, kteří mají rádi tento žánr intimních životních dramat. ()

einar

Čo to bol za film? A prečo má tak vysoké hodnotenie? Do role anorektičky treba samozrejme vybrať modelku, ktorej výzor naštartoval u mnohých dievčat skutočnú anorexiu. Jej vychudnuté telo vidíme tak v dvoch scénach, inak nosí oversized veci takže vyzerá ako kamoška čo s tebou chodí na pivo a nie ako anorektička. Samozrejme netreba sa nechať oklamať tým že Keanu je hlavná postava, moc scén nemá a ak v nich je narozpráva toľko čo v Johnovi Wickovi, problém ale je že tam strielal ľudí a tu vedie terapiu. Ostatné postavy sú nielen nesympatické , ale aj zbytočné, ich činy a to čo sa im stane nemá vôbec nemá dopad na dej a chovajú sa dementne. Príklad: Terapeutka zahlasi že na iznách sú otvorené dvere, lebo poznajú všetky triky pacientov. Ale nevšimnú si pod postelou mega vrece do ktorého jedna pacienta potajme vracia a ešte dealuje po liečebni tabletky. Zmení sa konanie postáv po tom čo potratí jedna z nich dieťa? Samozrejme že nie. Dement s ktorým hlavná postava randí celý film na konci zistí že nikdy nebude môcť profesionalne tancovať, jeho život je ne v riti ale vdaka comu sa dostane z anorexie hlavná postava? Kvoli snu. ()

fallanga

Film, který některá specifika anorexie podává pěkně a dost explicitně, jako například extrémně vyhublou Lily Collins, její další fyzické proměny, či její excesivní cvičení a psychologické problémy přelévající se do všech oblastí jejího života a života jejích blízkých (ano, je tady scéna kdy jsem téměř uronil slzu). Ale celé je to zaobaleno do kýčovitého příběhu o radikálním doktorovi (jehož největší kvalitou je drsný hlas a sexy vzhled Keanu Reevese) a k uzívání nudné romantické zápletky, která je asi tak zajímavá jako moje nehty na nohou. ()

wege

Co se stane toho dne, kdy zjistíme, že to, že náš život skončí, není sakra jenom možnost, nýbrž fakt? Buď to nerozchodíte nebo se na poslední chvíli proberete jako Ellen ve filmu. Fyzicky u toho trpíte, máte celou dobu chuť jít se rovnou někam na pořádně přežrat. Takový Dish, pořádný hambáč a k tomu fitness hranolky. Víte, co jsou fitness hranolky? Hranolky a na malé kostky slanina všechno zalité javorovým sirupem. Nejlepší kulervoucí příloha ever. ()

Ikedar

Na začiatku nás varovný titulok vystríha pred citlivými obrazmi filmu súvisiacimi s anorexiou. To však ešte divák netuší, že viac než tento snímok, mu o anorexii povie aj náhodný krátky študentský dokument v noci na STV2 / ČT2. To the Bone je povrchným dielom o vážnej chorobe. Nijako sa nerozvýjajúce postavy (bizarne úplne všetky) sú nesympatické a často až otravné. Otrasný casting tomuto negatívu len pomáha. Čo viac, scenár je pózerský až to bolí, plný oči dvíhajúcich frází, a keďže scenárista je zároveň aj režisér, platí to dvojnásobne. Takto nejako vyzerá pseudo-artová snaha o zdelenie myšlienok cez podobenstvá. Vychádza však z toho len prázdny gýč. ()

IZFNP

Veľmi slušné, ale čo do srdca priemerné bližšie stretnutie s poruchami príjmu potravy, a to v podaní doposiaľ v najlepšej úlohe videnej Collins a Reevesa v malej, ale o to sympatickejšej roli. Napokon som sa na film tešila viac, ako ma vo výsledku bavil, ale rozhodne je to príjemný, leč nie dostatočne silný počin. ()

321Ka

Původně jsem to viděla na tři hvězdičky, po pročítání některých komentářů nakonec To The Bone dávám čtyři. Ačkoliv mi některé dějové linky přišly trochu zbytečné (jako narážky na osobní problémy doktora, romantická zápletka nebo několikrát zmíněná sebevražda neznámé dívky na internetu), složité téma, kterému se film věnuje, tvůrci z mého pohledu zpracovali překvapivě citlivě, uvěřitelně a v duchu toho, jak může život s poruchou příjmu potravy skutečně vypadat. Lily Collins, z jejíž strany šlo vzhledem k její historii s anorexií o poměrně odvážný krok, v roli navíc působila velmi věrohodně. ()

rigby

Upřímně přiznávám, že tento snímek mě vůbec neoslovil. Pochopil jsem smysl jednání postav, ale k žádné z nich jsem si nevytvořil vztah. Byli mi lhostejní. Představitelka hlavní role mi byla navíc zcela nesympatická. Asi jsem čekal něco jiného, takto mě oslovila jen pustá prázdnota, ze které si vůbec nic neodnáším. ()

klara.leb

Jako vždy půvabná a absolutně výtečná Lily Colins. Film natočený na ožehavé téma - díkybohu s herečkou, která tomuto tématu zblízka rozumí, čili se skutečně dokáže vžít do postavy. Elen je překvapivě reálná postava, která uvažuje a reaguje jako normální člověk, film má smysl, spád, prakticky žádná hluchá místa. Vše do sebe zapadá. ()