Co na tom, že Rose (Allison Williams) je bílá jako stěna a Chris (Daniel Kaluuya) černý jako noc? Žijeme přece v jednadvacátém století, kdy je boj proti rasové nesnášenlivosti přece už dávno dobojovaný a na smíšené páry se skrz prsty nedíváme. Minimálně Roseini rodiče Missy a Dean jsou na Chrise od prvního momentu nesmírně milí. Vadí jim snad jen to, že si přítel jejich dcery tu a tam zapálí, ale to s barvou kůže přece nesouvisí. Psycholožka Missy dokonce Chrisovi nabídne, že ho jeho zlozvyku zbaví pomocí hypnózy. Byl by to ráj na Zemi, kdyby se dva zdejší černošští zaměstnanci nechovali tak podivně. A kdyby se zvláštně neprojevoval i další muž černé pleti, který během víkendu dorazí na návštěvu. Náznaků, že všechno není v úplném pořádku, postupně přibývá, a Chris se rozhodne vzít nohy na ramena. To, co následuje, překoná jeho nejčernější noční můry a všem divákům v kinosále připraví naprosto nečekaný a nezapomenutelný zážitek. (Cinemart)

Pokri

Prvá polhodina ma vôbec nebavila, nejak vo mne nevyvolala potrebnú atmosféru, ale rozbehlo sa to skvele. O filme som si nič dopredu nezisťoval, a tak ma posledných 40 minút totálne pohltilo a čo to z úvodu sa už dalo ľahšie akceptovať. Mohlo to však byť určite o kúsok lepšie, z tohto námetu sa dala vyťažiť vizuálne pôsobivajšia a hororovejšia záležitosť. Možno som ale čakal priveľa len preto, že to bolo nominované na Oscara. A to asi najmä preto, aby tam bol pravý černošský film. ()

Snakefinger

Multi Kulti v praxi. Že by mě to dostalo do kolen zase ne, ale líbil se mi ten pomalý nástup a od příjezdu na sídlo rodičů dívenky divoženky bylo jasné, že se něco nekalého bude dít. Výborný námět, jenom ten tradiční konec to trochu pokazil. ()

Doffy

I přesto, že horory nemám v lásce, protože je bohužel velká většina z nich postavená na jedné opakující se šabloně, tak jsem rád, že film Uteč je světlou vyjímkou řadící se k podobně úspěšnému To. Film už od začátku pracuje s tím nepříjemným pocitem kdy víte, že je něco špatně, ale nedokážete to popsat, protože kdyby jste se o to pokusili, tak budete vypadat jako paranoidní blázen. Režisér skvěle tenhle pocit zpracovává a obratně s ním manipuluje, takže se naprosto dokonale ztotožníte s hlavní postavou, která má z podivínských přátel rodičů své přítelkyně stejně nepříjemný pocit, jako divák. Takové propojení s postavou jsem dlouho nezažil. Film se navíc obratně vyrovnává všem okoukaným žánrovým klišé a staví výhradně na originalitě. U některých filmů narazíte na tu chvíli, kdy dokážete předpovědět děj na 10 minut dopředu, protože tohle jste už někde viděli a režisér se stává předvídatelným. To je mínus, se kterým spousta filmů bojuje. Ale tady se tak ponoříte do děje, že začnete věřit, že to může být jeden z těch filmů, které se nebojí neuzavřených konců nebo těch, které dopadnou špatně. Jestli to tak nakonec bude, nechci spoilerovat. Tedy, abych to zakončil: V dnešní Holywoodské kvantitě nad kvalitou jsem rád, že jsem viděl nový kvalitní film. ()

godhand

Tak nevím, zvědavost mě dotáhla až k závěru filmu. Kdybych se na to dvacet minut před koncem vykašlal, zůstal bych asi v příjemném zvědavém rozpoložení. Takhle mi zbyl ve tváři výraz " to jako vážně?" ()

kontrolor

Tak na tento film som sa velmi tesil a som rad, ze nesklamal. Nevadili ani titulky hviezdicku beriem za celkom aspon pre mna nudnu prvu polovicku filmu. ()

Kodousek

Zajímavý kus, který donutí člověka se zamyslet. Novatorský přístup- dost už bylo obyčejných hororů o vrazích co jen bodají. Skvělý výkon ústředního hrdiny, ale ten jeho kámoš a ta jeho angličtina, to mě rozsekalo. První polovinu filmu se toho vlastně moc nedělo zlého jen obyčejný víkend u rodičů o to však to bylo tisnivejsi, protože člověk čekal fakt velkej průser. ()

VSpaca

Myslel jsem si, že na mysteriozní horory moc nejsem, ale tenhle film předčil má očekávání! Originální zápletka, vážně byste tohle nechtěli zažít! +70% ;) ()

collector

Nádhera. Pre mňa jeden z najlepších filmov ktoré som za posledných pár rokov videl. Od prvej minúty som bol zvedavý o čo vo filme vlastne pôjde. Som tak milo prekvapený ako sa len dá z toho, čo sa z tohto snímku vykľulo. Krásne prepracované dielo od skvelého režiséra. Je mi ľúto len jednej veci a to je tá, že takto úžasne prepracovaného filmu s tak úžasným nápadom sa pravdepodobne tak skoro nedočkám. ()

Mark1983

Tak tento horor mě mile překvapil, jsem jako divák a hororový fanoušek naprosto spokojen. Příběhu nechybí napětí, ta správná atmosféra a dobře zpracovaný děj. ()

CheeseFigure

Biela rodina je tá zlá, lebo zneužíva černochov. To by tak nevadilo, keby ten ich celý plán nebol úplne hlúpy a bez logiky. Takto to pôsobí, ako zlá propaganda, ktorá ukazuje, že bieli sú zlí a černosi sú nimi len a len využívaní, ba priam zneužívaní. Okrem tohto, zlého ,,zlého plánu", ide o celkom dobrý počin. Niektoré momenty boli ozaj mrazivé a záver bol super. Určite je to lepší film ako Peeleov ďalší počin, ktorým bola katastrofa Us(My). ()

jauahaoas

Geniálně a nenásilně nastavený psychotrailler. Emoce jsou potvory a naservírovat je bez chyby divákovi dá pěknou fušku. Tady to klaplo na jedničku. ()

Baldfee

Ty vole... Že někdo dokázal vytvořit po dlouhé době pořádný biják s opravdu silným podtextem, to čumím. Speciálně teda u pana Džordána pelého po jeho minulém snímku s drsnou číčou, který nestál za moc, ale i tak to byla sranda zhlédnout. No, musím říct, že u tohoto filmu se vybarvil a naservíroval nám opravdu výborný kousek. Začátek filmu sice není nic moc, ale po takových 15 minutách úvodního děje budete rádi, že jste to hned nevypli a dál se dívali. Po jisté chvíli se totiž ve vaší hlavě začne promítat tolik možných scénářů jak to celé může skončit v popředí s tou jednou jedinou hlavní myšlenkou - O CO TU, KU*VA, JDE?! Za mě tedy skvělý snímek, doprovázen neustálým napětím a stále s tou jedinou otázkou, který hodnotím obstojnými 81%, a to hlavně kvůli zakončení filmu, kterého se mohl pelé zhostit líp. ()

KeineLust

Skvěle natočený a napínavý, filmařsky se tomu asi nedá moc vytknout. Ale proč proboha ten rasovej podtext? Je to naprosto zbytečný a v dnešní době i dost laciný. Dovedete si představit ten rachot, kdyby se role obrátily? Celkově ale dobrý, akorát samotnej závěr mohl mít větší koule. ()

Kyrgyzstanec

Film, co v sobě má všechno. Spousta filosofie, antropologie i psychologie. Geniální symbolické použití každého motivu. Surrealní, ale reálně působící snímek, který by měl podle mě po shlédnutí člověk nejlíp reflektovat s psychologem jako psychedelický trip. ()

Liberi

Komické prvky se do takového filmu vůbec nehodí, hypnóza, která někoho zbaví svobodné vůle, navíc cinknutím lžičky o šálek, je ultra krávovina, rasistický podtext byl vyjádřen dostatečně (klaňme se černochům za jejich "úžasná" těla!, pravil mimochodem pěkně nakynutý režisér), nuda a šeď s občasnými prvky napětí (takové když dostanete odstředěné mléko namísto smetany), spousta hloupých a nikam nikoho neposouvajících keců, neoriginální námět. No a to je vlastně celý film. Obdivuji práci s kamerou a světlem. ()

Janoss98

Očekával jsem docela hodně a také jsem se i těšil s čím film přijde. Bohužel jsem byl docela zklamaný. Příběh začal zajímavě s hlubokou myšlenkou, která se dle mého názoru na horor uplně nehodila, a tak jsem se těšil co se bude dít dál. Gradace byla, ale vyvrcholení bylo docela dost suché a pro mě i dost nepochopitelné. Proč film končí zrovna takhle. Kdyby se to celé nerozpadlo, tak by to bylo fajn. Celkově film působí roztěkaně a neuvěřitelně. Nic extra, ale ani nic hrozného to nebylo... 45% ()

Bogrant

Hrozne nesympatický film, ktorý rozhodne nebude pochuti každému. Má však nádych originality, je znepokojujúci, náramne vybrúsený a do poslednej štipky napätia vystavaný tak, aby proste nedovolil divákovi odtrhnúť od neho zrak. Možno udá nový trend vytvárania hororov. Hoci sa podstata dá odhaliť už pri príjazde k rodičom a nevyhlo sa to nelogickým mindfuckom, to finále to našťastie (síce tiež nebolo až také, ako by sa možno čakalo) ako tak zadosťučiní. Bez neho by som zrejme šiel o hviezdičku nižšie. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Tvůrce Uteč a komediální Černé zrcadlo?

Tvůrce Uteč a komediální Černé zrcadlo?

03.07.2018

Jordan Peele má po svém debutovém hitu Uteč najednou plné ruce práce. Na jedné straně tu jsou projekty pro Amazon, dále jeho vlastní filmy pro studio Universal, a teď se čerstvě upsal epizodní sci-fi… (více)

Tvůrce Uteč míří do televize

Tvůrce Uteč míří do televize

07.06.2018

Amazon Studios obchodního magnáta Jeffa Bezose pokračuje ve své cestě k televizní nadvládě a po koupi práv na televizního Pána prstenů teď čerstvě podepsalo exkluzivní smlouvu s režisérem a… (více)