Uteč

• Nový Zéland

• Austrálie

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Japonsko, 2017, 104 min

Zbytečně jsem tenhle mysteriozní snímek oddaloval z obavy, že mne nezaujme. Samozřejmě se mi vedle tuctu různých sci-fi vybavily snímky jako Rituál (1973), Society či O slavnosti a hostech nebo Ostrov. Jakmile však začne jít do tuhého, člověk rád na všechny podobnosti zapomene a užije si poslední třetinu napětí i šťavnatých mordů. Snad jen problematika rasismu (o jehož přítomnosti nejen v USA nepochybuji) mi zde příliš nesedla - hodí se více do sociálního dramatu. ,,Sejmi ho, dědo!"(12.2.2018)

Po několikaměsíční známosti veze Rose Armitage (Allison Williams) svého černošského přítele Chrise Washingtona (Daniel Kaluuya) k rodičům, kteří se zdají být celkem v pořádku, ale služebnictvo se chová podivně... Dlouhou dobu se v pomalém tempu vyprávění nic zásadního neděje a finále celkový dojem nezachrání. Hodnocení má Get Out (2017) na Rotten Tomatoes impozantní, ale v tomhle případě jde o mnoho povyku pro nic.(1.5.2017)

Dlouho mě zajímalo, jak moc dobrý vlastně může být jeden z nejrentabilnějších úspěchů letošního roku. Podle marketingové prezentace se mi to vůbec jako horor nezdálo, to spíše takový pohodový mysteriózní thriller, říznutý tak maximálně slasherem. A přesně to se mi potvrdilo a vlastně mi to takhle stačí ke spokojenosti. Jordan Peele dobrý, jsem rád, že se mu zadařilo, stejně jako jeho polovičce loni, a je to mnohem lepší za kamerou než před ní. Většinu dobré práce ale pro mě odvedl Daniel Kaluuya, který je po celou dobu správně odměřený, nejistý a v závěru krvelačně mstivý, k čemuž samozřejmě muselo dojít. Žádná extra pecka, ale alespoň tentokrát lidi finančně neocenili nějakou srágoru...7/10(16.5.2017)

Na túto dobu, v časoch nárastu rasových nepokojov v Amerike a i všade inde po svete, ide o celkom odvážny počin, to treba uznať... Atmosféra je nepopierateľne tá najlepšia karta, s ktorou snímok hrá. A v tomto smere to hrá veľmi dobre. Obsahová stránka ma však moc nenadchla - predvídateľné a príbehovo slabé, až tak, že keby nie tej fantastickej atmosféry tak sa po celý čas nudím. Vôbec sa tu nepodarilo dať pointe nejaký krajší, obsahovo lákavejší mysteriózny základ a v tomto smere diváka viac zaujať. Herci však hrali veľmi dobre. Lepší priemer. 65/100(4.5.2017)

• mzss1

|29%| GET OUT je film na který jsem se celkem těšil. Ve finále jsem ale dost zklamaný. Samozřejmě, neměl jsem velká očekávání, takže jsem to nakonec přežil bez větší újmy na zdraví. Přesto nechápu, jak se tohle mohlo dostat do kin. První půle snímku vypadá solidně. Sice hlavní hrdina Daniel Kuluuya není žádný extra herec, chvílemi hrál dost prkeně, ale moc bych ho neodsuzoval, sehrál to přirozeně, tak proč ne. Líbí se mi scéna, kdy ho matka jeho přítelkyně zhypnotizuje, i následné podivné chování osob v jeho okolí. Jenže, začne to být po čase dost natahované, některé scény mi přijdou opravdu divné a poslední cca 20 minutovka spojená s finální pointou mi absolutně nesedla. Nelíbila se mi takovým způsobem, že film, který jsem v průběhu viděl mírně nadprůměrně, musím ohodnotit pouze 1 hvězdou. Dal bych objektivně za 2*, ale to finále se mi doslova příčilo. Nechci tvrdit, že jsem spatřil nelogické díry, ale přesto, ne a ne.(9.5.2017)

• - Spoiler: Původní konec filmu byl takový, že při tom jak Chris (Daniel Kaluuya) škrtí Rose (Allison Williams), je zatčen policií a uvězněn. Do vězení přijíždí jeho kamarád Rod (Lil Rel Howery), aby zjistil více o rodině Armitagových a na to mu Chris odpovídá, že už to řešit nemusí. DVD a Blu-ray obsahuje další pokračování filmu, a to ve kterém Rod přijíždí do domu rodiny Armitagových a zavolá na Chrise a ten mu odpoví, že neví o čem mluví. (Varan)

• - Pôvodne sa malo natáčať v Los Angeles, ale kvôli daniam sa mesiac pred začiatkom presunulo do Alabamy. (Marceloo)

• - Inspirací pro tento snímek byl film Noc oživlých mrtvol (1968), který se taktéž vypořádával s rasovými problémy. (filmsim)