poster

Uteč

 • USA

  Get Out

 • Slovensko

  Uteč

Horor / Mysteriózní

USA, 2017, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  **

  Diváci...jsem šílený psychotronic....poslouchal jsem Technotronic...a nyní vás zhypnotizuji, abyste film dostali do červených čísel. Ve stavu hypnózy vám odoperuji genitálie a ještě předtím vás nechám provést autofelaci. Jsem šílený psychotronic...První hodinu jsem málem prochrápal, nic se v ní nedělo. První půlka je alespoň tajemná i paranoidní, šíleně zdlouhavá, nicméně navnadí, co se bude dít dál, druhá je standardní "vybíjená" škodné. Větší nesmyslnou píčovinu aby pohledal. Film většinu svého času hledá nejen rytmus scén i tempo, ale také žánrové zařazení. Film si z větší části pohrává se satirickými prvky, má rasový podtext, finální vyústění je už ale hororové. A nutno dodat, že film má mimořádně nezdařilé finále. Málo gore, šílená rodinka byla šik, to ano, jenže její likvidace černou rasou probíhala zvadle. Catherine Keener umřela mimochodem jak? Její smrt proběhla mimo záběr, usuzuji, že se asi umlátila scénářem. Mnohem pravděpodobnější variantou ale je, že produkce nebyla s finální částí až tak spokojená a dala pokyn k přestříhání. Vrcholem byly úděsně natočené a neústrojně vložené hypnotické stavy hlavního hrdiny. Mě na filmu absolutně nic nepřekvapilo. Jedná se o mix několika filmů: Stepfordské paničky, Klíč, The Visit, "Babičky dobíjejte přesně!". Bohužel ani jeden z těchto snímků jsem plně neocenil. Tenhle se ke všemu vůbec nehodí do kina. Vlastně ani nevadí, že je laciný, není v něm v podstatě nic, co by spolykalo finance. Žádné ohromující efekty a extra kamerové nájezdy nečekejte. Mně osobně vadila málo atraktivní režie. Byla celá suchá, není řeč o vagině, prostě ničím mě nedostala, ta režie, ne ta vagina. Asi hned každému bude jasné, jakého kontrastu bylo použito. Sličná holka se tahá s černochem. Hned se musí sestavit konspirační vztahová teorie na téma, zda má to děvče doma zrcadlo a vidí se v něm. A z toho vycházejme, zde je ta pointa. Ovšem nebudu předjímat, to koneckonců uvidíte, jak to mezi nimi bude, nicméně dovolím si upozornit, že tahat se s někým pět měsíců, to zrovna není málo. SPOILER JAKO KRÁVA/Proč slečně trvalo tak dlouho projevit se coby totální mrcha!/KONEC SPOILERU JAKO KRÁVA. Znáte tu báchorku, vystavěnou na reálném základu, o tom jak zlí američtí policisté zmlátili někde u silnice černocha, potažmo ho zastřelili? Následně vypukly ra(anana)sové nepokoje, což zpravidla vyústí v natočení rasově i kontroverzně laděného filmu (třeba o smíšeném páru). Jordan Peele jeden takový zrovna natočil. Chudák jeden černá, pořádně si neutřídil, o čem to chtěl vyprávět. Nepřesvědčil mě, že by to dovedl tak úchvatně. Film je to hrozný. UTEČte z kina! 4/10(30.4.2017)

 • misterz
  ***

  Na túto dobu, v časoch nárastu rasových nepokojov v Amerike a i všade inde po svete, ide o celkom odvážny počin, to treba uznať... Atmosféra je nepopierateľne tá najlepšia karta, s ktorou snímok hrá. A v tomto smere to hrá veľmi dobre. Obsahová stránka ma však moc nenadchla - predvídateľné a príbehovo slabé, až tak, že keby nie tej fantastickej atmosféry tak sa po celý čas nudím. Vôbec sa tu nepodarilo dať pointe nejaký krajší, obsahovo lákavejší mysteriózny základ a v tomto smere diváka viac zaujať. Herci však hrali veľmi dobre. Lepší priemer. 65/100(4.5.2017)

 • lamps
  ****

  Vítané zjevení v éře bubáčích pubertálních ptákovin, které sice vždy úplně nezvládá skloubení trpělivě budované hororové zápletky s ironicky dvojznačnou kritikou rasismu, ale v celkovém narativním kontextu se jedná o dílo více než vyspělé a fungující, které dokáže překvapit. Více zde(28.4.2017)

 • J*A*S*M
  *****

  Dobré, ale v Americe imho až nadstandardně přehypované následkem rasové tematiky, která v zámoří nutně rezonuje více než u nás. Přitom zajímavou věcí je, že ta rasová linka vlastně není v samotném filmu ani nijak výrazně rozvedena a "rasismus" záporáků dost plave na vodě. Podnětný mi přijde rozpor v tom, zda si tu záporáci dělají z černochů instrument prostě proto, že rasismus, anebo proto, že je v mnoha ohledech - alespoň v některých případech - považují za lepší? Jen si nejsem jistý, zda je to rozpor záměrný, anebo zda nemá scénář úplně ujasněné, co chce vlastně říkat. Ono je to v základním konceptu totiž dost cheesy, rozhodně víc než jsem čekal. Taky je to méně horor, než jsem čekal, a více komedie, než jsem čekal. Hlavně ty humorné vložky mi přišly dost rušivé. Komediální prvky v hororrech a priori neodmítám, ale zde prostě citelně narušovaly tu paranoidní atmosféru (s tou se smích imho moc nekamarádí) a na můj vkus to byl humor velmi jednoduchý, byť určitě funkční. Namísto nich bych uvítal širší vysvětlení mechanismu toho, co se tam s těmi černochy přesně děje, protože to vlastně bylo ve filmu jen velmi zhruba načrtnuto, až to ve mně vyvolalo bordeloidní dojem. A pak mě také lehce zklamalo, že mi tam chyběl nějaký moment překvapení. Jako jo, ono je to námětově vcelku originální, ale celý děj se pak pohybuje v mantinelech relativně očekávané hry. Ten jeden relativně větší zvrat mě napadl asi deset minut před jeho odhalením. Pak se to mělo rozjet, ale namísto toho bylo relativně rychle hotovo. Komentář zní možná až moc kriticky, ale to je tím, že jsem byl opravdu skálopevně přesvědčen, že jdu na nejlepší horor posledních let. To ani omylem, ale dobrý film to určitě je, to jo. Edit: S druhou projekcí uvedené výtky odpadly. Je to boží. Vysvětlení dění se ukázalo jako dostatečné a člověk si napodruhé krásně užije ty různé drobné nuance hereckých výkonů, které ukazují, jak je to celé výborně promyšlené.(28.4.2017)

 • Malarkey
  ****

  Úplně otočený pohled na rasismus způsobil, že je Uteč jeden z nejzajímavějších thrillerů, které jsem za poslední dobu viděl. Rasová nesnášenlivost tu totiž vytvořila hodně silný příběh, u kterého je dobré, když o něm před shlédnutí budete vědět co nejméně. Budete pak hodně překvapeni a zároveň dost napjati s každou další minutou, což umocní zážitek z celého filmu. K tomu musím dodat, že na mě hodně zajímavě zapůsobil Daniel Kaluuya. Uvidíme, s jakými dalšími filmy do budoucna přijde.(15.12.2017)

 • - Režisér Jordan Peele pracoval na projekte osem rokov. Ešte pred natáčaním si nechal radiť hororovými tvorcami Leighom Whannellom, Edgarom Wrightom a Luckym McKeem. (Marceloo)

 • - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme: 7 +1 jeleň. (Astonko)

 • - Hlasy šeptajúce v soundtracku využívajú svahilčinu. V preklade sa dá šepot voľne preložiť: "Bratu, bratu, dávaj pozor, niečo prichádza a nie je to dobré''. (Marceloo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace