Uteč

Get Out

Uteč

Horor / Mysteriózní

USA, 2017, 103 min

Parádní thriller s prvky hororu i komedie, která prozrazuje režisérovo původní zázemí. Zde ovšem Peele dokázal, že mu jdou výtečně od ruky také jiné žánry. Pokud se v Americe jedná o (v poměru k nákladům) kasovní trhák, pak to tomuhle filmu a celému jeho osazenstvu jen a jen přeju.(28.4.2017)

Podle mě výborná věc, která mě hodně bavila. Sice mi tam pár věcí vadilo (typu že jsem něco nepochopil, nebo mi něco nedávalo smysl), ale který film je bez chyby. Taky mi přišlo, že je ten film občas předvídatelný - minimálně na dvou místech jsem předem vytušil další vývoj děje. Btw. trochu mi to připomínalo klasiku žánru Rosemary má děťátko v tom smyslu, že zamilovaný párek přijede někam do nového prostředí, kde se všichni chovají tak trochu divně, až se nakonec ukáže, že... Poznámka závěrem - jako u většiny hororů i zde platí, že čím míň toho člověk o filmu ví předem, tím líp.(5.5.2017)

Strašne rád by som tomu navalil 5-ku, ale stále je to "len" jednoduchá jednohubka, ktorá sa prvým zhliadnutím vyčerpá. Ale zato zážitok je to luxusný. Chytrá a chutná žánrovka, kde všetko dáva zmysel a to je celkom rarita. 90%(14.5.2017)

Tak za prvé: myšlenka i příběh na jedničku. Za druhé: je to natočeno tak, že se člověk spíš směje a klepe si na hlavu, jak tohle může někdo považovat za "mysteriózní horor". Za třetí: ten rádoby rasismus, převtělený do zbožňování černochů je poněkud fádní. Za čtvrté: účel to splnilo, pobavila jsem se jako u komedie, ale zároveň mě to zklamalo z toho důvodu, že je to totální směsice všeho a rozhodně to není to, co jsem očekávala. Tudíž bych tomu jako horor-komedii dala klidně více než průměrný počet hvězd, ale když to mám hodnotit realisticky spolu s mým očekáváním od uvedeného žánru, tak více než průměr dát prostě nemůžu.(29.4.2017)

Z Uteč se začíná klubat horor roku !!!! Výborné oživení netradiční zápletkou, která pomalým tísnivým tempem vytváří neskutečně atmosferický kousek. První dvě třetiny se dějí pouze v náznacích, lekačky fungují a celé to působí až děsivě realisticky a tísnivě, bez přehnaných momentů. Filmu pomáhají i slušně hrající herci a především osazenstvo domu v každé scéně znepokojuje. Jakým tempem se odehraje poslední půl hodina, k tomu není co dodávat. Mimo jiné hláškující černoch je naprosto boží !!!!......9/10(28.4.2017)

• - Film bol natočený za 28 dní. (Paldiny)

• - Inspirací pro tento snímek byl film Noc oživlých mrtvol (1968), který se taktéž vypořádával s rasovými problémy. (filmsim)