John Stratton: V první linii

• Austrálie

Stratton

Akční / Thriller

Velká Británie, 2017, 94 min

West má několik slušnejch zářezů,ale v poslední době už to jaksi není ono.Začíná se trochu blížit režisérskejm hvězdičkám minulýho(zlatýho)století,ve kterym tyhle direktoři točili jednu pecku za druhou,ale v současnu začinaj skomírat.Dnes tvůrci bojujou s Netfilckem,s přiblblou,a předlouhou seriálovou tvorbou,a hlavně jdou všechny prašule do komiksový(povětšinou tragický)tvorby,kterou si samosebou žádaj diváci,a na podobný kousky už prachy nejsou.Proto ani tohle nevypadá nijak velkolepě,béčko na jedno kousnutí.Sice jsem se nenudil,ale nadšení tady nečekejte.50%.(3.2.2019)

• jokino

Film sa snaží hrať na niečo, na čo absolútne nemá. Navyše absolútna ne-logickosť a totálna ne-profesionalita tzv.agentov MI6, hovorí samo za seba, čo sa týka aj samotnej "kvality" filmu. A pritom to vyzerá, že do filmu nebolo vložených zrovna málo financií.. Scénár, dialógy, obsadenie, akčné scény, nevyzerajú zrovna lacno, ale žiaľ, sú nudné, nezáživné, bez akejkoľvek gradácie deja, proste film bez "života". Škoda času..(9.2.2019)

Ja som sa k tomuto filmu dostal skrz nejaký článok kde ho hodnotili ako film ktorý kritici strhali. No a vcelku oprávnene. Film má super obsadenie ale je dosť pomalý, akcia je priemerná, tá na lodi na ktorú som veľmo tešil je rýchlo odbitá a s debilným strihom. Záporák v podaní Kretschmana nevýrazný, Cooper celkom ušiel, zvyšný herci nezaujali. za slabšie 3*.(19.5.2019)

• kaylin

Nijak zásadně zajímavý akční film, který má v hlavní roli Dominica Coopera, jemuž toho akčního hrdinu moc nevěřím. Ale celkově nemá snímek scény, pro které by stálo za to se na něj dívat natož pak lapat po dechu, když dojde na nějakou akci. Film je lehce bourneovský, ale takových kvalit rozhodně nedosahuje.(26.8.2017)

• verbal

Filmy o honění mohou být někdy vcelku snesitelné. Jako příklad bych uvedl třeba Cougar MILF perfect handjob, v němž kozatá barakunda zručně honí nějakého pokerovaného gumového chcípáka. Frajer se po dvou minutách vycáká a divák se nestihne ani moc otravovat. A pak jsou tu ty méně záživné jako tuhle Stretn, v němž vypleštěný Prýčr honí zcela bez invence jakéhosi ruského tenoristu, který je sice tvrdý dost, nicméně vyvrcholí až po téměř neúnosných 95 minutách. A to je o tenisový loket, protože po chvíli toho furtdokolového ubíjejícího stereotypního honění nevíte, co by nudou, a tak si u televize začnete leštit stříbrné příbory po babičce, hustit cyklistickou ruční pumpou pneumatiku od traktoru, čistit drátěným kartáčem dvoumetrovou, notně zkorodovanou železnou traverzu od rzi či vykonávat jiné typické domácí práce, enormně zatěžující dominantní ruku. Je to prostě učebnicový příklad zesatandarma prohoněného potenciálu. Evidentně měli prachy, měli herce, měli i slušného režiséra, avšak nebylo to nic platné, když scénář spatlal nějaký nenápaditý infekční narkoleptik a sériový uspávač hadů.(13.6.2017)

• - Krátko pred zahájením natáčania sa hlavnej úlohy zriekol herec Henry Cavill, ktorého tak musel nahradiť Dominic Cooper. (MikaelSVK)

• - Počas lodnej naháňačky cez Londýn je v čiernom člne nepriateľa 5 ľudí. Posledný stojaci pri motore člna je v jednej scéne mŕtvy, následne v ďalšej žije a o pár scén ďalej je zase mŕtvy. (johnsnow)

• - Predlohou pre scenár bola knižná séria vydaná Duncanom Falconerom. Duncan bol bývalým členom britskej špeciálnej jednotky SBS (ekvivalent SAS), ktorý pôsobil aj vo vojne o Falklandské ostrovy, alebo neskôr ako agent v Severnom Írsku. (MikaelSVK)