Reklama

Reklama

John Stratton: V první linii

  • Velká Británie Stratton (více)
Trailer

John Stratton pracuje pro britskou verzi SEALs, která vlastně byla předlohou pro založení amerických jendotek SEALs. Jednotky Special Boat Service operují v zahraničí a většinou samozřejmě v utajení. Tentokrát má John na starosti misi v Íránu, během které měly být zabaveny chemické zbraně. Když ale Stratton a jeho parťák Marty dorazili na místo, všichni zaměstnanci zařízení byli mrtví a na Strattona s Martym tam čekala nalíčená past, kterou Marty nepřežil a Stratton vyvázl jen díky svému rychlému uvažování a štěstí. Je jasné, že tuto misi někdo vyzradil. Na záběrech z vrtulníku, který Strattona zachránil, je muž, který podle Strattona celý útok vedl. Strattonova nadřízená Sumnerová muže poznala, prý jde o agenta jménem Gregory Barovsky, který měl před mnoha lety zemřít. MI6 z něj tehdy udělala dvojitého agenta a Rusové ho měli zabít, ale evidentně nezabili. Barovsky má nyní v držení chemické zbraně, které velmi brzy po jejich získání otestoval na jedné vesnici na Ukrajině, kde všichni zemřeli. Chemické zbraně, které má Barovsky v držení, jsou určené k leteckému útoku. MI6 se podařilo vytipovat dva muže, kteří by mohli Barovskému pomoct s šířením zbraní. Jednoho muže mohli agenti bez problémů vyloučit, ten druhý se nyní nachází v Římě. Strattonovi se podařilo muže unést a získat od něj více informací. Barovsky si u muže objednal rozprašovač na chemické zbraně a zadržený muž také Strattonovi řekl, koho si Barovsky objednal na sestrojení dronů, které zbraně ponesou. Stratton muže vypátral a spolu s novým parťákem u něj doma rozmístil odposlechy. Barovsky ale odposlechy odhalil a celá akce byla na spadnutí. Strattonovi a jeho týmu se i tak podařilo Barovskymu ukrást jeden ze čtyř dronů, a technici se z něj pokouší získat informace o tom, kde se Barovsky chystá použít chemické zbraně. Jenže data z dronu moc nápomocná nejsou. Stratton se navíc potýká se zrádcem ve vlastních řadách, kterým je nejspíš agent MI6 Cummings. Strattonovo podezření se záhy potvrdí. Sumnerová tedy nařizuje, aby její tým pokračoval ve zkoumání dronu, což Cummings zastavil. Dron začíná brzy přijímat signál a ze získaných údajů vyplývá, že útok provede Barovsky v Londýně. Tajné služby se tedy soustředí na Londýn a brzy odhalují podezřelou loď, kterou by Barovsky mohl k útoku použít. Stratton a zásahový tým podniknou na loď útok a podaří se jim zabavit další dva drony, ale s tím posledním Barovsky uteče. Stratton nyní netuší, co Barovsky chystá… (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (28)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Supernudny akcny thriller o honeni nejakeho ruskeho teroristu. Zapletka je ale strasne nezazivna. Akcia sterilna a blbo nasnimana. Youtube videofilmy vyzeraju profesionalnejsie. Aj napriek kratkej stopazi sa film neskutocne vliekol. Pritom film nevyzera uplne lacno, takze za mizerny vysledok môze bud nulova snaha alebo talent vsetkych zucastnenych. Simon West pre mna nikdy nebol velky talent, ale takuto sracku este nenatocil, takze to bude asi tou nulovou snahou. 1/10. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Pokud má West k dispozici solidní rozpočet, dá se na jeho kousky dívat. Tady ho bohužel neměl a při psaní scénáře se také moc nepřemýšlelo a tak jsou charakteristické béčkové neduhy patrnější, než ve štědřeji dotovaných záležitostech. Nicméně jako průměrná akční jednohubka to slouží dobře a když už nic, potěší řádka známých ksichtů a celkem slušné tempo. Nic proti ničemu. 50% ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Filmy o honění mohou být někdy vcelku snesitelné. Jako příklad bych uvedl třeba Cougar MILF perfect handjob, v němž kozatá barakunda zručně honí nějakého pokerovaného gumového chcípáka. Frajer se po dvou minutách vycáká a divák se nestihne ani moc otravovat. A pak jsou tu ty méně záživné jako tuhle Stretn, v němž vypleštěný Prýčr honí zcela bez invence jakéhosi ruského tenoristu, který je sice tvrdý dost, nicméně vyvrcholí až po téměř neúnosných 95 minutách. A to je o tenisový loket, protože po chvíli toho furtdokolového ubíjejícího stereotypního honění nevíte, co by nudou, a tak si u televize začnete leštit stříbrné příbory po babičce, hustit cyklistickou ruční pumpou pneumatiku od traktoru, čistit drátěným kartáčem dvoumetrovou, notně zkorodovanou železnou traverzu od rzi či vykonávat jiné typické domácí práce, enormně zatěžující dominantní ruku. Je to prostě učebnicový příklad zesatandarma prohoněného potenciálu. Evidentně měli prachy, měli herce, měli i slušného režiséra, avšak nebylo to nic platné, když scénář spatlal nějaký nenápaditý infekční narkoleptik a sériový uspávač hadů. ()

bourec 

všechny recenze uživatele

West má několik slušnejch zářezů,ale v poslední době už to jaksi není ono.Začíná se trochu blížit režisérskejm hvězdičkám minulýho(zlatýho)století,ve kterym tyhle direktoři točili jednu pecku za druhou,ale v současnu začinaj skomírat.Dnes tvůrci bojujou s Netfilckem,s přiblblou,a předlouhou seriálovou tvorbou,a hlavně jdou všechny prašule do komiksový(povětšinou tragický)tvorby,kterou si samosebou žádaj diváci,a na podobný kousky už prachy nejsou.Proto ani tohle nevypadá nijak velkolepě,béčko na jedno kousnutí.Sice jsem se nenudil,ale nadšení tady nečekejte.50%. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Nijak zásadně zajímavý akční film, který má v hlavní roli Dominica Coopera, jemuž toho akčního hrdinu moc nevěřím. Ale celkově nemá snímek scény, pro které by stálo za to se na něj dívat natož pak lapat po dechu, když dojde na nějakou akci. Film je lehce bourneovský, ale takových kvalit rozhodně nedosahuje. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (4)

  • Natáčanie filmu prebiehalo predovšetkým v Londýne, talianskej metropole Rím a v provincii Brindisi na juhovýchode Talianska. (MikaelSVK)
  • Predlohou pre scenár bola knižná séria vydaná Duncanom Falconerom. Duncan bol bývalým členom britskej špeciálnej jednotky SBS (ekvivalent SAS), ktorý pôsobil aj vo vojne o Falklandské ostrovy, alebo neskôr ako agent v Severnom Írsku. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama