John Stratton: V první linii

• Austrálie

Stratton

Akční / Thriller

Velká Británie, 2017, 94 min

West má několik slušnejch zářezů,ale v poslední době už to jaksi není ono.Začíná se trochu blížit režisérskejm hvězdičkám minulýho(zlatýho)století,ve kterym tyhle direktoři točili jednu pecku za druhou,ale v současnu začinaj skomírat.Dnes tvůrci bojujou s Netfilckem,s přiblblou,a předlouhou seriálovou tvorbou,a hlavně jdou všechny prašule do komiksový(povětšinou tragický)tvorby,kterou si samosebou žádaj diváci,a na podobný kousky už prachy nejsou.Proto ani tohle nevypadá nijak velkolepě,béčko na jedno kousnutí.Sice jsem se nenudil,ale nadšení tady nečekejte.50%.(3.2.2019)

• Acrobat

Odporné meno filmovej brandže John má jednu výhodu. Iné lokácie umožňujú dopozerať film. Britská prízemnosť je devastovaná úplne podpriemerným Westom, ktorý streľbu absolútne neovláda a je točená ako epizóda nemeckého krimiseriálu. John je všetko okrem napätia. MI6 s povinnou ženskou šéfkou (!!) v bezcieľnom blúdení po ohrdnutom milencovi. Drony idú do popredia, nízky rozpočet nemal na to, aby ruské FSB vykreslil vo väčšom rozmere. John Stratton je nezáživný príspevok do klasického boja dobrých proti tým zlým (kto to m á byť, film nepovedal) nesúci sa v provinčnom duchu. Nenadchne ani jedna vec, no vyslovene neurazí. (videné 02.10.2020, Jojcinema archív)(5.10.2020)

Ja som sa k tomuto filmu dostal skrz nejaký článok kde ho hodnotili ako film ktorý kritici strhali. No a vcelku oprávnene. Film má super obsadenie ale je dosť pomalý, akcia je priemerná, tá na lodi na ktorú som veľmo tešil je rýchlo odbitá a s debilným strihom. Záporák v podaní Kretschmana nevýrazný, Cooper celkom ušiel, zvyšný herci nezaujali. za slabšie 3*.(19.5.2019)

• verbal

Filmy o honění mohou být někdy vcelku snesitelné. Jako příklad bych uvedl třeba Cougar MILF perfect handjob, v němž kozatá barakunda zručně honí nějakého pokerovaného gumového chcípáka. Frajer se po dvou minutách vycáká a divák se nestihne ani moc otravovat. A pak jsou tu ty méně záživné jako tuhle Stretn, v němž vypleštěný Prýčr honí zcela bez invence jakéhosi ruského tenoristu, který je sice tvrdý dost, nicméně vyvrcholí až po téměř neúnosných 95 minutách. A to je o tenisový loket, protože po chvíli toho furtdokolového ubíjejícího stereotypního honění nevíte, co by nudou, a tak si u televize začnete leštit stříbrné příbory po babičce, hustit cyklistickou ruční pumpou pneumatiku od traktoru, čistit drátěným kartáčem dvoumetrovou, notně zkorodovanou železnou traverzu od rzi či vykonávat jiné typické domácí práce, enormně zatěžující dominantní ruku. Je to prostě učebnicový příklad zesatandarma prohoněného potenciálu. Evidentně měli prachy, měli herce, měli i slušného režiséra, avšak nebylo to nic platné, když scénář spatlal nějaký nenápaditý infekční narkoleptik a sériový uspávač hadů.(13.6.2017)

• brasek

Do filmu som sa zahľadel, pretože som si pomýlil Strattona so Stathamom! Keby som čakal až sa objaví na plátne, tak by som sa ho nikdy nedočkal a bol by som otrávený na plnej čiare, takto som otrávený iba trocha. Príbeh je veľmi nezáživný, nudný a od začiatku z neho sršala lacná akcia typu béčko - akčného filmu.(27.2.2019)

• - Počas lodnej naháňačky cez Londýn je v čiernom člne nepriateľa 5 ľudí. Posledný stojaci pri motore člna je v jednej scéne mŕtvy, následne v ďalšej žije a o pár scén ďalej je zase mŕtvy. (johnsnow)

• - Krátko pred zahájením natáčania sa hlavnej úlohy zriekol herec Henry Cavill, ktorého tak musel nahradiť Dominic Cooper. (MikaelSVK)

• - Natáčanie filmu prebiehalo predovšetkým v Londýne, talianskej metropole Rím a v provincii Brindisi na juhovýchode Talianska. (MikaelSVK)