Chow-Yun Fat, legendární mistr kung-fu a mnich, je zpět!  Má neomezenou sílu, protože má u sebe magický svitek. Cestuje po světě už 60 let a musí najít nástupce, odpovědného nástupce. Když mu jednou Kar - pouliční spratek - zachrání život, rozhodne se mu svitek předat. Nejdříve ho ale musí vychovat k zodpovědnosti a to není jen tak... (Film+)

Fr

občas nezaškodí zhlédnout něco přehnanýho (co jinýho filmy kung-fu jsou). něco co nekandiduje na převratnou událost jak v dobrém slova smyslu, tak v tom špatném. já si jen chtěl vychutnat DTS. a potom to musíte brát jako pohádku. pohádku o mnichovi, který měl na těle vytetovaný nějaký znaky a o magorovi z 2. svět. války, kterej si je chtěl přečíst. proto mě nemůže překvapit, že neprůstřelnej je za chvíli každej. P.S.a taky zde učinkuje K. Roden. ()

Dever

Soundtrack Eric Serra: 1. Kung ,2. End of Destiny ,3. Temple of Sublime Truth ,4. The Power of the Scroll ,5. Enjoy Your Vacation ,6. My Brother Monks ,7. You are not Bulletproof ,8. Double Chase ,9. The Monk and the Thief ,10. Bloody Tourist ,11. Darklub ,12. Karmonk ,13. The Monk with No Name ,14. The Golden Palace ,15. Give Me A Report ,16. Tricked Pickpocket ,17. Eastwoo ,18. Buttertea ,19. It Is About Peace ,20. I Am Not a Hero ,21. The Noodle Soup Recipe ,22. Kojima ,23. Flytime ,24. The Responsibility of the Scroll ,25. Your Idea of a Joke ,26. A Little Test ,27. Checking the Distance ,28. Jade's Mansion ,29. Priceless ,30. Shikanelp ,31. Crazybitch ,32. Struker and the Mirror ,33. Annoyox ,34. The Last Verse ,35. Flying Tattoos, ()

Djkoma

Tohle snad nemyslíte vážně. Nečekal jsem dobrý film. Vlastně jsem nečekal nic, co bych nazýval filmem. Jenže takovouhle slátaninu bych nevygenereval ani pod vlivem LSD. Yun-Fat Chow už opravdu musí být bez peněz, protože jinak nechápu jak se mohl k takovému "mistrovskému dílu" zaprodat. S. W. Scott je podivný jako vždycky a t jehoo vystoupení s tou tyčí bych mu nevěřil ani, kdyby 100 let trénoval a měl černý pás v jakémkoliv bojovém umění. Karel Roden je v tomto iflmu asi jen proto, že jeho honorář je 100x menší než Scottův. Pro mě jeho výstup byl hodně úsměvný a jen doufám, že se mu ty peníze za roli hodili. Scénář je horší než jsem si myslel a konec filmu dokládá naprostou zbytečnost této podívané, před kterou bych všechny varoval.. Režie je tragická a kameraman se snad učil své řemeslo od tvůrců běčkových nesmyslů. Triky v tomto filmu jsou taková malá třešnička na dortu. Jsou tak špatné, že kdykoliv se nějaká triková sekvence objeví ve filmu plakal bych. ()

Tosim

Východní náboženství mají dva druhy mnichů. Jedni to s úspěchem "dotáhli" (i když nevím, zda tohle je to správné sloveso) až k poučování o rozkoši, mravech a společenském chování pod souhrnným názvem Kamasutra, a ti druzí uvdivují svět svými kaskadérskými kousky, pohříchu mnohokrát na hranici únosnosti a uvěřitelnosti. Těch prvních si cením pro jistou osvětu, ty druhé moc nechápu. Pokud jde o filmy, v nichž mniši vystupují a filozofují a pokud se jedná o snímek kvalitní (Tygr a drak), nikomu jeho nadšení neberu, ovšem kalich občas prostě přeteče. Tahle nechtěná parodie, jejíž děj začal už při okupaci Tibetu (proč tam vůbec tohle vrazili?), pokračuje v ubohém dějovém a hereckém tempu (Yun-Fat Chow je sice ohebnej, ale to je vše, Sean William Scott má snad už na ty ubohý filmy, ve kterých hraje, trademark) pomalu až do bezvědomí... ()

novoten

Diváci příznivěji vnímající značku "made in Hong Kong" asi nedokážou Chow Yun-Fatovi odpustit způsob, jakým si to u nich byl ochoten rozlít, ale já zkrátka pozitivně naladěné akční podívané posílám nízko jen nerad. Výborný Scott, náznaky bullet timu, přestřelky slovní i doslovné a pocit, že špatné hodnocení plyne hlavně z toho, že kdysi všichni četli Premiere, která Mnicha odstřelila jako nesledovatelné béčko. Více než deset let po premiéře roste z Kara a spol. čistočisté guilty pleasure. ()

• Herci, ktorí hrali mníchov, boli skutoční žiaci bojových umení školy "Sunny Tang Martial Arts Center" v Toronte. (Raccoon.city)
  • Natáčeno od 9.března do června 2002 v Kanadě, převážně pak v Torontu a Hamiltonu. (Stocki)
  • Heath Ledger byl zvažován na hlavní roli Kara, nabídku ale odmítl jelikož dal přednost natáčení dramatu Ned Kelly. (Stocki)