VOD (1)

Tajemný mnich, legendární čínský mistr kung-fu, už šedesát let cestuje po světě s magickým svitkem, jenž dodává svému majiteli neomezenou sílu. Dnes musí najít svého nástupce, zodpovědného člověka, kterému by svitek mohl předat. Kar je mladý, do sebe zahleděný sanfranciský výrostek a pouliční spekulant. Když mnichovi jednoho dne zachrání život, zvolí si ho za svého následníka. To však ještě netuší, co je Kar zač a kolik práce ho bude stát naučit jej zodpovědnosti... Ve snímku plném svěžího humoru a rychlých karate mlátiček si hlavní zápornou roli kung-fu zloducha, usilujícího o magický svitek, zahrál Karel Roden, který kvůli této roli absolvoval tvrdé lekce kung-fu. (TV Prima)

Trailer

Rodriguez

Bohužel asi jako jeden z mála, kterému se takovéhle filmy líbí. Scénář sice trochu místy pokulhává, ale herecké ambice Seanna W.Scotta se projevili i jinou cestou než v komediální sérii prciček, což mě docela mile překvapilo. A Jaime King se předvedla v celé své kráse, která filmu dodala šmrnc. Záporňáka si Karel Roden opět vychutnal dosytosti a myslím-vydařilo se. ()

themic

Pro mě nic extra, spíše naprostá blbost..! Herecké výkony se nedají úplně tak hodnotit, ale pokud mám tak je to nic moc..:( Příběh je obehrané klišé o nezabitelném mnichovi, kterého nemůže hrát nikdo jiný než Yun-Fat Chow..:) Nejvíce se mi tu líbil Karel Roden, který zahrál dobře toho fašouna... Sean William Scott se do tadytoho filmu nehodí, role mu absolutně nesedla... Musim říct, že jsem se po celou dobu filmu docela slušně bavil nad absurditou scénáře a spracování bojových scén... Bojové scény těžce toporné a nudné... Celkově mě film nezaujal, dávám 3hvězdičky...:( ()

Shit

No teda, aby byl ve filmu Chow Yun fat a já se spíš nudil, to se mi snad ještě nestalo. Hlavní zásluhu na takový nelichitivý vizitce má stupidní scénář a málo akce, která podobný filmy, který na to nemaj dějem zachraňuje. Samozřejmě nějká akcicka se tady přece jen najde, ale je dost nezáživná a Chow Yun Fata nenechává prakticky vůbec vyniknout, mnohem víc se tady bohužel objevuje Sean William Scott a ten se svým "Kung Fu" naučeným z filmů moc neoslní. Aspoň, že se tady objevil Karel Roden i když nějakou výraznou stopu ve filmu nezanechal ()

forsberg

Umím si představit příjemný večer v obsazení: pár přátel, joint a Neprůstřelný mnich. Jsem si jistá, že nejpozději potom, co Yun-Fat Chow pronese: "You defeated an army of enemies while a flock of crane circled above" pochopíte naplno význam zkratky ROTFLOL. PS: I bez jointa jsem se pobavila náramně. ()

tron

Pozerať sa na to, čo so sebou v Hollywoode (česť výnimkám – VOJNA POLICAJTOV) stvára hongkonská akčná legenda Chow Yun-Fat, je strašne smutné. Jeho povestné kúzelné úsmevy vyzerajú v americkej produkcii ako zúfalé úškrny pedofila v rozpakoch a v akčných scénach je jeho bojové umenie nezmyselne (ako keby ste Da Vinciho posadili za grafický počítačový program) nahradzované CGI. Kým Jackie Chan si dokázal po emigrácii z Číny do USA udržať aspoň časť svojej niekdajšej úrovne, Yun-Fat nie - a jeho nešťastný NEPRIESTREĽNÝ MNÍCH je zrejme to najhoršie z jeho americkej filmografie. Nanič príbeh o nestarnúcom mentorskom mníchovi, ktorý bojuje proti nacistickému zločincovi na vozíku (toto nemal šancu zahrať ani Roden) s pomocou "týpka na šikmej streche" (ach Stifler čo to robíš?!). Motajú sa im do toho helikoptéry s rotačným guľometom, nudné modelky a svalnatí zabijaci. Akoby to nestačilo, film (z produkcie Chowovho dvorného režiséra a kamaráta Johna Woo) je zasvinený hnusnou akciou, lacným audiovizuálnym "wachowski-štýlom" a beztak odpadový scenár je sťahovaný na dno hlúpym rozprávkovým podtextom. Keď sa „úžasne zamaskovaný“ Chow na konci "filozoficky" stráca v dave ľudí, cítim sa trápne namiesto neho. ()

• Jaime King si během natáčení zlomila prst. Ve filmu je mnoho akčních a bojových scén, jenže Jaime si prst zlomila při chůzi do schodů, když právě telefonovala. (Stocki)
  • Heath Ledger byl zvažován na hlavní roli Kara, nabídku ale odmítl jelikož dal přednost natáčení dramatu Ned Kelly. (Stocki)

Související novinky

Dračí koule Chowa Yun-Fata

Dračí koule Chowa Yun-Fata

21.12.2007

Uvědomujeme si, že to zní jako laciný fórek, ale pro název kung-fu fantasy Dragonball prozatím nemáme překlad, který by zněl méně dvojsmyslně (jsme docela zvědaví, jak si s tím poradí tuzemský… (více)