Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Akce Rys je krycí jméno pro nácvik přežití v týlu nepřítele. Pro tři mladé vojáky Aleše, Otu a Františka to znamená přežít deset dní v lese, nenechat se chytit ani vlákat do léčky, denně podávat informace o pozorovaném objektu a to vše s dávkami potravin na pouhé dva dny. Takový úkol může splnit jen dobře sehraná parta. Mezi Otou a Františkem však není vše zcela v pořádku - jejich problém se jmenuje Marie. (mibara)

(více)

Recenze (12)

Hennes 

všechny recenze uživatele

Jsem rád, že CS Film pro nás "vyhrabal" tento poměrně neznámý snímek. Nostalgie a vzpomínka na dobu povinné vojenské služby. Rota průzkumáků rozdělená do tříčlenných družstvev se vydává na deseti denní akci. My sledujeme trojici hlavních hrdinů, kteří se kromě bojového úkolu musejí také vyrovnat se vztahy a problémy mezi sebou. ()

HonzaBez 

všechny recenze uživatele

"Tohle skončí na psychiatrii..." Na začátku cvičení byla tahle tříčlenná hlídka extrémně nesourodá, něco jako "trojka bez kormidelníka, kdy každý zabírá bez ohledu na toho druhýho..." Nakonec si všichni sáhli na dno svých sil, což by před tím minimálně do dvou z nich nikdo neřekl. V průběhu sledování celého tohoto televizního filmu jsem si říkal, že se dívám na jakousi  předchuť kultovní komedie z vojny Copak je to za vojáka. Úplně srovnatelný to sice nebylo, jako oddechovka to vůbec nebylo špatný. Zas jeden příjemný objev v televizním archivu. Děkuji CS Filmu. ()

Reklama

Elden75 

všechny recenze uživatele

Předchůdce filmu Copak je to za vojáka, který na trojici průzkumníků ukazuje při krizových situacích jejich skutečné charaktery. Pěkný byl i samotný závěr filmu. ()

1234Horymir 

všechny recenze uživatele

Zajímavý film, který jsem dosud neviděl. Na "Copak je to za vojáka" děj nemá, ale bylo hezké vidět herce za mlada a v rolích, které pro ně nebyly typické. Pobavil mazák Pavelka šůrující schody (s koštětem na násadě zlomené na půl - pro půlročáky), řidič V3S (u brány) s knírkem - evidentně skutečný záklaďák zo Slovenska ... Jako bych tam znova byl. Brrr. ()

ArthasKarfa 

všechny recenze uživatele

Podle toho hodnocení a komentářů, bych čekal zelený film s rudou rétorikou. Tohle mě hodně překvapilo, pohodový film s prvky napětí, které mezi s sebou mají kluci někde v lese. Dvojice Adamíra a Mrkvička a celé to podkreslené pěknými záběry a dobrou hudbou. Za mě opravdu docela překvapení, občas srovnatelné s notoricky známým "Copak je to za vojáka". ()

Galerie (2)

Zajímavosti (1)

  • Vojáci jsou zde vybaveni např. nožem Uton vz. 75 z dílny Mikov nebo samopalem vzor 58, tzv. „kosou“. (Winster)

Reklama

Reklama