poster

Mary Shelleyová (festivalový název)

 • USA

  Mary Shelley

 • USA

  A Storm in the Stars

  (pracovní název)
 • Velká Británie

  Mary Shelley

 • Nový Zéland

  Mary Shelley

 • Austrálie

  Mary Shelley

Životopisný / Drama / Romantický

USA / Velká Británie / Irsko / Lucembursko, 2017, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • solisoli
  ***

  Tento životopisný príbeh je trošku iného ponímania, inej kultúry myslenia, aj keď sa jedna o umelecké osobnosti pod rúškom extravagantnosti. Hlboký a reálny príbeh pokrytectva, egoizmu, nadutosti a neľútosti zainteresovaných. Takýto sled životných udalostí možno inšpiroval Mary Shelleyovú k tak úžasnému dielu, ako je Frankenstein. Veľká škoda, že scenár a réžia nevenovali viac pozornosti ku inšpirácii Shelleyovej, ako vznikol v jej hlave tak úžasný bestseller, miesto viacerých nepodstatných a zbytočných scén. Skvelé herecké výkony, slušná kamera, kostýmy a výprava to nezachránili.(20.8.2018)

 • burton
  ****

  Je to depresssssivní až tak, že se na to téměř nedá koukat. Už hned v první čtvrtině se vám udělá trpko v puse, budete neklidní a nebudete vědět z čeho. Ach, ta krása umrlčí, jménem Mary Shelley! Ach, ta bída kradmých pohledů, zatajovaného dechu, básní lásku vyznávajících, strnulých údů, kradených polibků, vášnivého milování.....krutých sklepních bytů s pár polínky na zimu a škrpálama, spatřovanýma oknem u samého stropu, zčernalého kouřem z kamen! Není divu, že jsem to zkoukla na několikrát, páč najednou se to fuck nedá. Doporučuji všem, kteří zrovna chcete upadnout do deprese, ze které vás vytrhne jen intenzivní úklid několikapatrového domu, několikahodinový trénink v posilovně, běh do několikakilometrového kopce...atd. A to není varování, ale doporučení :).(8.11.2018)

 • sidonka
  ***

  Po dramatické stránce je to bohužel unylejší, nezáživný průměr. Za to mě uchvátil vizuální a romantický rys. Nikoli nevášnivé, uvzdychané vyznání typu:"miluji tě lásko,"ale spíše Londýn a Irsko na přelomu 18. a 19.století, psaní gotických povídek na opuštěném podzimním hřbitově, zarostlém břečťanem a navátým listím, dobové knihkupectví, motání se kolem milovníků literatury, působivé interiéry, večeře v róbách o svíčkách i výjevy z chudších čtvrtí... Hrozně moc bych se chtěla do této historické epochy přenést. Jako kdybych listovala kouzelnými pohlednicemi míst, kam bych zavítala, kdyby mně to bylo umožněno. Pokochat se očima, to je opravdu hlavní dar, který vám tento film může dát. Scénář o anglické spisovatelce tvořící v období romantismu je už slabší.(16.10.2018)

 • Arsenal83
  ***

  Tu stojí za spomenutie naozaj len to, že Fanning môže byť do budúcna herečka, s ktorou treba počítať. Ale inak je to film pre fandov takého anglického vidieckeho štýlu spred 200 rokov. Nehovoriac o tom, že s životopisom reálnej spisovateľky to nemá až tak veľa spoločné a vlastne jej predstaviteľka sa na ňu ani trochu nepodobá. Skutočná Mary Shelley vyzerala dosť vybledlo až mŕtvo: https://en.wikipedia.org/wiki/File:RothwellMaryShelley.jpg(30.6.2018)

 • Niki_Uzumaki
  *****

  Líbilo se mi to moc! Opravdu smutný příběh, a to nejen Mary. Po vizuální stránce nádherné - příroda, kostýmy, okázalé i zpustošené domy. Elle Fanning je skvělá, to samé Douglas Booth. Kouká se na ně až moc dobře. :-)) Samozřejmě nalezneme celkem dost odchylek od pravého příběhu, myslím, že Mary měla daleko tragičtější život než dokáže tento film zachytit. I tak ale musím dát 5*.(17.11.2018)

 • - Haifaa Al-Mansour je vůbec první ženou ze Saudské Arábie, která se stala režisérkou hollywoodského filmu. (Tomas_TM)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace