poster

Mary Shelleyová (festivalový název)

 • USA

  Mary Shelley

 • USA

  A Storm in the Stars

  (pracovní název)
 • Velká Británie

  Mary Shelley

 • Austrálie

  Mary Shelley

Životopisný / Drama / Romantický

USA / Velká Británie / Irsko / Lucembursko, 2017, 120 min

Scénář:

Emma Jensen

Kamera:

David Ungaro

Hudba:

Amelia Warner

Střih:

Alex Mackie

Scénografie:

Paki Smith

Kostýmy:

Caroline Koener
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • anatheman
  ***

  Lehce nadprůměrný životopisný film. Musím ocenit, že se snímek snaží alespoň v zásadních bodech držet skutečnosti. Zároveň otevírá otázky, nad kterými visí otazníky. Nejvíce se mi líbila stylizace, která odpovídala mysterióznímu romantismu. Je tedy možno se dočkat zablácených ulic, potemnělých interiérů georgiánských domů, hřbitovů atd. atd... Všude je zamlženo a snad ani nesvítí slunce, takže atmosféra snímku rozhodně nechybí a, jak jsem zmínil, odpovídá výše zmíněnému uměleckému směru. Sice jsem nastínil autentičnost díla, nicméně musím poukázat na to, že podobnost herců se skutečnými osobnostmi patrně příliš neodpovídá realitě. Na druhou stranu jsou postavy skvěle herecky ztvárněné, takže je možné do určité míry tento prohřešek zapomenout. Co se týče průřezových témat, je zde logicky přítomen feminismus, ale ve své přirozené podobě. Do kontextu doby, v níž se odehrává film, vhodně zapadá a je samozřejmě nutné si uvědomit skutečnost, že Mary byla sama dcerou průkopnice tohoto směru. Jedinými závažnými nedostatky filmu je v podstatě jen to, že nedokáže silněji vtáhnout, a také to, že není ničím inovativní. Nicméně jako jednorázový životopisný film funguje celkem uspokojivě.(23.6.2018)

 • Arsenal83
  ***

  Tu stojí za spomenutie naozaj len to, že Fanning môže byť do budúcna herečka, s ktorou treba počítať. Ale inak je to film pre fandov takého anglického vidieckeho štýlu spred 200 rokov. Nehovoriac o tom, že s životopisom reálnej spisovateľky to nemá až tak veľa spoločné a vlastne jej predstaviteľka sa na ňu ani trochu nepodobá. Skutočná Mary Shelley vyzerala dosť vybledlo až mŕtvo: https://en.wikipedia.org/wiki/File:RothwellMaryShelley.jpg(30.6.2018)

 • nineweh
  ***

  Se skutečností to nemá nic moc společného, ale Fanning hraje skvěle a Booth je nádhernej.(13.6.2018)

 • kaylin
  ***

  Relativně standardní životopisný film, kde by se možná vyplatilo více experimentovat.(13.6.2018)

 • NostraMovies
  ****

  Veľmi dobrý soundtrack ktorý dokonale sedí,krásne doplňuje film a Elle Fanning je proste stopercentná!(15.7.2018)

 • - Haifaa Al-Mansour je vůbec první ženou ze Saudské Arábie, která se stala režisérkou hollywoodského filmu. (Tomas_TM)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace