Tókjó Ghoul

Předloha:

Sui Išida (komiks)

Ičiró Kusuno

Don Davis

Až na první brutální scénu, která vypadala jako z nějakého levného japonského porna, mě tento film bavil. Do poloviny se film jakžtakž drží předlohy, poté si přidává vlastní věci a detaily, což ovšem vůbec v tomto případě neškodí. Je pravda, že skoro všechny filmy dělané podle mangy či anime jsou naprostý odpad, ale tohle není ten případ. Pokud neznáte předlohu a ani nemáte rádi ujeté japonské filmy, tak se tomuhle vyhněte. Průměrný film, který ovšem zabavil.(27.12.2017)

• *CARNIFEX*

Nemám skúsenosť s údajne úspešnejšou "animo" predlohou. Nemôžem si pomôcť, no všetko kreslené z Japonska, vrátane "porna", mi neustále pripomína futbalovú legendu z krajiny pol mesiaca, Benjamena. Keď sa však jedná o sfilmovanú adaptáciu, človek dúfa, že keď nebude z hororovej stránky vyslovene "nadšený", minimálne sa dostatočne zabaví. "Tokyo Ghoul" nebola úplná nuda, no sú to Japonci, ktorí nie vždy dokážu predať svoj potenciál. Dve hodiny trvajúci snímok, sa najmä v prvých dvoch tretinách nevyhol množstvu hluchých pasáží bez akcie, CGI efekty taktiež nijak prevratné, no a napriek tomu, že mne Japonská čudesnosť mimoriadne nevadí, nápad a realizácia sa podľa mňa rozhodne nestretli s "pochopením". Celé mi to totiž prišlo, ako nejaký príbehovo obohatený "Street Fighter" bez fight-u, ktorý má s hororom len pramálo spoločné.(1.2.2018)

Po celkem zpackaném Death Note je tohle příjemné překvapení. Výběr herců se povedl a navíc tvůrci ani neodbočovali výrazně od hlavní dějové linie. Sice některé scény vidět v reálu je víc nechutný, než v kreslené formě, ale myslím, že i toho se zhostili všichni velice dobře. Možná by stálo za to takhle natočit i pokračování. Chci vidět přeměnu Kanekiho in real life.(6.1.2018)

Od filmu s názvem Tokijský Ghoul bych čekal, že se tam ti ghoulové objeví déle než zhruba 15 minut ze 119. Většinu času jsou to totiž blbé kecy ve stylu jak jim všeci ubližují a oni chtějí jen žít a akce se zde objeví jen zhruba 30 minut a to možná přeháním. Navíc ty zbraně té jednotky co je likvidovala vypadají jak z levné verze Mortal Kombatu a nějak jsem nepochopil kde je jako vzaly a jak to, že ti ghoulové mají různé velikosti a jedni mají jako by křídlo zatímco druzí jako by chapadla. Dám 60 procent za úvodní scénu a za ten závěr.(3.1.2018)

Nejsem znalec předlohy ani obdivovatel žánru, spíš se těmto filmům vyhýbám, ale tohle se mi líbilo. Tak trochu John Wick mezi strašidlama :D ale s jiným koncem. Není to prostě úplně tuctový. Škoda jen toho konce a filozofování na téma jak je tenhle svět špatnej.. Podivuhodné pocity viny a smutně-nápadité zroje potravy pro ghúly :/. Okouzlující Fumika Shimizu a hlubší pochopení filmu stojí ještě za jedno shlédnutí.(2.1.2018)