Uzenáčova chýše (festivalový název)

Greaser's Palace

Western / Komedie / Drama

USA, 1972, 91 min

Náročné hodnotit. Jako film nestojí za nic, jako bizár na Festivalu otrlého diváka s trochou alkoholu v krvi je to pecka! Skládanka z WTF momentů, jedné cesty do Jeruzaléma, trpící postřelené paní na písku a slavného "if you feel, you'll heel" dovede skvěle pobavit, pokud ale čekáte slušný film na běžný večer, zůstanete nejspíš nechápavě zírat na tu Downeyho prapodivnou spoušť...(7.3.2019)

Ak máte radi bizarné filmy (zatiaľ si stále svoj piedestál u mňa drží Black Moon), tak vrelo odporúčam.. bizarnosť tentokrát nespočíva ani tak v spracovaní, ako skôr aký efekt môže zanechať na rôznorodú škálu ľudí - hŕstka ho bude zbožňovať a davy opovrhovať, no všetkým ostane zarytí, tak ako (ak nie viac svojou "neohrabanosťu" v prevedení) El topo od Jodorowského, kde paralely medzi filmami by ste dlho hľadať nemuseli, aj keď každý má úplne inú príchuť nekonvečnosti. Po prvej projekcii 70%.(1.2.2017)

Každá scéna tohoto filmu má tolik možných psychologických, náboženských, sociologických, kulturologických i sexuologických výkladů, že se jedná o nejlepší western všech dob.(7.3.2019)

• Micro41CZ

Bolelo to. Divat se.(7.3.2019)

Zamiloval jsem se. Ne do Cholery, ale do Downeyho pojetí surrealismu. Tento směr umí být stejně tak zábavný jako nudný a může se projevovat převážně v obraze či verbálně. Uzenáčova chýše je ideálním mixem a má opravdu málo hluchých míst. Postavy se objevují a zas hned mizí, aniž by divák věděl proč, čímž celý film připomíná jeden dlouhý nepolapitelný sen. Příjemný sen, nutno říct, protože já se osobně náramně bavil a na scény jako je ta se Spitunií či dědulou řvoucím "I can crawl again" budu rád s úsměvem na rtech vzpomínat ještě dlouho. 85% (FOD 2019)(6.3.2019)

Umíte si představit situaci, ve které Ježíš sestoupí s nebe ve slušivém obleku do vesničky na divokém západě? No, asi stejně jako já ne :](10.12.2007)