poster

Uzenáčova chýše (festivalový název)

 • USA

  Greaser's Palace

Western / Komedie / Drama

USA, 1972, 91 min

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • Vodnářka
  ***

  Náročné hodnotit. Jako film nestojí za nic, jako bizár na Festivalu otrlého diváka s trochou alkoholu v krvi je to pecka! Skládanka z WTF momentů, jedné cesty do Jeruzaléma, trpící postřelené paní na písku a slavného "if you feel, you'll heel" dovede skvěle pobavit, pokud ale čekáte slušný film na běžný večer, zůstanete nejspíš nechápavě zírat na tu Downeyho prapodivnou spoušť...(7.3.2019)

 • cashflower
  ****

  Ak máte radi bizarné filmy (zatiaľ si stále svoj piedestál u mňa drží Black Moon), tak vrelo odporúčam.. bizarnosť tentokrát nespočíva ani tak v spracovaní, ako skôr aký efekt môže zanechať na rôznorodú škálu ľudí - hŕstka ho bude zbožňovať a davy opovrhovať, no všetkým ostane zarytí, tak ako (ak nie viac svojou "neohrabanosťu" v prevedení) El topo od Jodorowského, kde paralely medzi filmami by ste dlho hľadať nemuseli, aj keď každý má úplne inú príchuť nekonvečnosti. Po prvej projekcii 70%.(1.2.2017)

 • Cimr
  *****

  Každá scéna tohoto filmu má tolik možných psychologických, náboženských, sociologických, kulturologických i sexuologických výkladů, že se jedná o nejlepší western všech dob.(7.3.2019)

 • Micro41CZ
  odpad!

  Bolelo to. Divat se.(7.3.2019)

 • frantababaf
  ****

  Zamiloval jsem se. Ne do Cholery, ale do Downeyho pojetí surrealismu. Tento směr umí být stejně tak zábavný jako nudný a může se projevovat převážně v obraze či verbálně. Uzenáčova chýše je ideálním mixem a má opravdu málo hluchých míst. Postavy se objevují a zas hned mizí, aniž by divák věděl proč, čímž celý film připomíná jeden dlouhý nepolapitelný sen. Příjemný sen, nutno říct, protože já se osobně náramně bavil a na scény jako je ta se Spitunií či dědulou řvoucím "I can crawl again" budu rád s úsměvem na rtech vzpomínat ještě dlouho. 85% (FOD 2019)(6.3.2019)

 • nooly
  ****

  Umíte si představit situaci, ve které Ježíš sestoupí s nebe ve slušivém obleku do vesničky na divokém západě? No, asi stejně jako já ne :](10.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace