Bývalá agentka FBI a nyní inspektorka španělské policie Amaia Salazar (Marta Etura) je pověřena vyšetřováním vraždy čtrnáctileté dívky, jejíž nahé tělo bylo nalezeno v lese nedaleko města Baztan. Tělo mrtvé dívky bylo v nezvyklé poloze, vlasy i tvář omyty, ohanbí vyholeno a na její klín někdo položit malý koláček. Navíc se na mrtvole našla směsice různých zvířecích chlupů. Amaia se tak po letech vrací do rodného kraje, kde bude muset čelit vlastní pochmurné minulosti. S některými členy rodiny se totiž nerozešla v dobrém. Během vyšetřování se ukáže, že musí jí o práci sériového vraha. Před několika týdny totiž byla nalezena jiná mrtvá dívka, která byla zavražděna podobným způsobem, jen na jiném místě. Ale co je horší, vrah řádí dál, obětí přibývá. Zkušená policistka musí čelit nejen nátlaku svých nadřízených, ale musí se postavit i duchům ze své minulosti a zároveň brát v potaz legendu o mýtickém strážci lesa… (SOLOM.)

DonBraso

Španělská salsa se zrovna nekonala.Co si budem namlouvat,ta stopáž je přepálená jako prase.Atmosféra se snaží v koutku duše mačkat lesní půdorysy co to jde,ale to je fakt neskutečně málo,protože z jednoho městečka,kde máme vražd najednou jak v Midsomeru,nevěstí vůbec nic dobrého.Bohužel to se ukázalo aspoň pro mě jako smrticí injekce.Kriminální zápletka by byla vcelku ještě fajn,ona tedy je dost hrozná,do toho něco o Salazarovic rodinné kotlině s flashback upoutávkou a už se to všechno neskutečně peče a chleba to není.Chvilku to doopravdy dokáže bavit,vrah je stále tajemný,což nakonec v důsledku všeho v závěru filmu vyzní tak,že se na to člověk stejně díval zbytečně,protože zrovna to tajemství je asi nejhorší prvek filmu.Jediné fakt plus je,že detektivka tu má velký prostor a scenář i dovolí načerpat nějaký to kouzlo,ale v kontextu celého filmu to je spíše slušný špáz.No nic,velká škoda,čekal jsem něco popravdě lépe propracovaného,ale tenhle příběh o mouce,byl fakt jen hladkou náplastí na průměrný film.50% ()

solisoli

Velle De Baztar, táto pohraničná obec na Španielsko Francúzskej hranici sa stala dejiskom kriminálneho príbehu. Výprava do tohto prostredia bol skvelý ťah réžie. Detektívny priebeh dejom dobre zapadal do tohto prostredia. Príbeh mal hneď od začiatku slušný spád a dramatickosť zhodná so slušnou kamerou, hudbou až po temer samotný záver. Škoda toho rozporuplného rozuzlenia v závere, kde scenár a réžia nedotiahli tam, kde si to celý dej žiadal. Mohol to byť hodnotný detektívny príbeh. ()

Ronkar

Nikdy bych neřekl, že dokáže být ve Španělsku tak hnusně jako v tomhle filmu. Neviditelný ochránce disponuje silnou atmosférou. V hlavní roli se představuje inspektorka Amaia Salazar (velmi přirozená a ve své roli suverénní Marta Etura), která se kvůli případu vražd mladých dívek musí vrátit do svého rodiště - městečka obklopeného mlžnými lesy, sužovaného děšti a s legendami o španělském „Bigfootovi“ a také čarodějnicích. Knižní předlohu jsem nečetl, ale zajímavě se tu propojuje mysteriózní linka, pohnutá minulost hrdinky (už dlouho mě ve filmu tak nerozčílili vedlejší postavy jako zde) a detektivní pátrání. Není to dokonalé, to ani omylem. Krimi story v závěrečné třetině scénáristicky pokulhává a patrně diváka zcela neuspokojí. Lehce natáhnutá stopáž taky není úplně ok. Jenže všechno kolem (herecké obsazení, pochmurná nálada, kamera, šroubované napětí, emocionální napojení na hrdinku a backstory rodiny Salazarových...), je tak dobře udělané, že jsem si to i přes chyby náramně užil. Ta zdejší modrá čísla jsou fakt ostuda! ()

Kushina

Tento španělský thriller byl opravdu moc hezky režijně zpracován. Co se ale týče samotného příběhu to nebyla zase nebyla taková sláva. Stále jsem se zamotával do jmen a názvů, Dalo by se říct, že kromě 2 scén se filmu 90 min téměř nic nedělo. Plus je, že jsem byl do poslední chvíle napjatý, kdo je vlastně vrah. Bohužel většina filmu byla bez napětí. Snímek Guardina na konci byl zajímavý a příběh vlastně dobře dopadl a poslední dívka se zachránila. Jedna z nejlepších scén byla při vykládání karet a návštěvy psychiatrie, to byly jediné scény, kde jsem se mi film opravdu hodně líbil a pak až konec. Když shrnu plusy a mínusy, vychází mi takový průměr, který neurazí, ale ani nenadchne. 55% ()

stanyko

Kto je Viktor??? Po 2 hodinach som nemal ani paru, kto je to ten Viktor. Bolo to dost neprehladne, ale bol som ochotny dat tomu 2 hviezdy. Az do poslednej sceny so spenielskym yetim. To si fakt mohli odpustit, pukol som skoro od smiechu. ()

BruceTichac

Tak tenhle krimi-thriller mě hodně mile překvapil. Španělskou filmografii normalně nevyhledávám, ale všechna čest tvůrcům i hercům. Celé dvě hodiny jsem byl napnutý a netušil, kdo je vrah a když byly ve filmu záběry z dětství hlavní vyšetřovatelky, běhal mě mráz po zádech. Super zážitek.... ()

pravda1

Bol to film aké mám rád.Les v ňom mŕtvola mladej ženy nie prvej ani poslednej,dážď a temnota proste rozbieha sa to dobre.Potom policajtka rozbieha rozmotávanie prípadu ktoré sa mieša s jej detstvom aj to sa dá.Všetko beží ako má keď sa do toho zamotáva ešte mýtická postava miestneho pískajúceho yetiho tak to už je moc.Mohlo to byť aj lepšie ale aj tak sa to oplatí pozrieť nič nepokazíte....... ()

lineker

Film se silnou atmosférou ovšem s poměrně amatérskou krimi zápletkou, která ho silně sráží. Podhorské, neustále deštěm bičované městečko a sériový vrah, který jde po mladých morálně "nečistých" ženách. Rodinná historie hlavní vyšetřovatelky, která s celým případem úzce souvisí. Kdo má rád temnější, mysteriózní thrillery s nádechem tajemna určitě neprohloupí. ()

lahvi

První díl super trilogie. Když je něco dobrý, vůbec mi nevadí větší minutáž. Naopak. Našel bych tam mouchy, ale není třeba se v tom pitvat, tisíc chutí, tisíc názorů. Nejlepší na tom je, že z té trilogie jde o nejslabší díl, což se moc často nestává, že by pokračování bylo lepší. Žeru tydle napínáky zasazený do pěknýho prostředí s atmosférou. ()