Série(2) / Epizody(26)

Různé osobnosti, životní cíle a vkus na muže. Pět studentek dívčí univerzity jako spolubydlící v sídle jménem Belle Epoque. (Netflix)

Maemi

Seriál o pěti dvacátnicích, které spolu sdílí byt a přirozeně se stanou přítelkyněmi. Sledujeme život všech pěti z nich a odhalujeme jejich tajemství, tudíž zde není jedna hlavní postava a obzvláště je mi sympatické, že v centru díky tomu nestojí romantický vztah. Ačkoli se významná část nese v odlehčeném duchu, řeší se zde i závažnější, temnější témata. Stejně jako při sledování jiných korejských seriálů je nutno mít na paměti, že vznikal v odlišné kultuře a že zde jako standard bývají zobrazovány věci, které nám připadají zvláštní či přímo nepřípustné, obzvlášť co se týče romantických a rodinných vztahů, a neznalé diváky a divačky by mohly odradit. Zároveň je to však výborný způsob, jak lépe poznat korejskou společnost. Jedná se o jeden z nejlepších korejských seriálů, které jsem viděla, a určitě se pustím i do pokračování. ()

Pethushka

Korejci se na vztahy konečně dívají reálnějším pohledem a nemá to všechno jeden, předvídatelný scénář. Řeší se zde sex, prostituce, zneužívání a další nepříjemnosti, které většinou v korejských seriálech neexistují. A taky se tu krásně ukazuje, jakou silou a oporou může být přátelství mezi ženami. I když si jednou za čas vjedou do vlasů, i když spolu občas nemluví kvůli prkotině, i když vidí občas jen sebe samotné a mají spoustu tajemství. Tenhle seriál je zkrátka hodně odlišný od běžného korejského seriálu. Už jen tím počtem hlavních postav. Opomíjený kousek, který si rozhodně zaslouží větší pozornost. 4,5* ()

• A televizním tvůrcům bylo jasné už od samotného začátku, že se jim do druhé série nepodaří obsadit identickou pětici ústředních postav, protože o své účasti už zkraje výrobních prací začala pochybovat necelých sto sedmdesát centimetrů vysoká jihokorejská herečka Hwa-young Ryoo, tedy postava Yi-na Kang, ta s tím ostrým jazýčkem, která nad svými výroky mnohdy vůbec nepřemýšlela. Její účast se tak omezila jen na velmi krátký vstup v podobě hostující celebrity. (Conspi)
  • I když se dle původně avizovaných zpráv měla ve své původní roli, tedy v postavě pojmenované Eun-jae Yoo, objevit jihokorejská herečka Hye-soo Park, objevila se nakonec ve stejné roli herečka úplně jiná. A to především díky pracovnímu vytížení první zmíněné, která tak svoji roli přenechala mladé jihokorejské herečce Woo Ji. (Conspi)
  • V roli seriálové postavy Ho-chang Kwon se měl dle původního předpokladu objevit všestranný jihokorejský umělec a člen chlapeckého hudebního spolku SHINee, Onew. V dané roli by se herec objevil za předpokladu, že by se jen několik málo dní před samotnou premiérou pilotního dílu neobjevil v jednom nejmenovaném hudebním klubu v centru hlavní jihokorejské metropole, nebyl by pod vlivem toxických látek a nebyl by posléze obviněn ze sexuálního napadení. To vše seriálovým tvůrcům asi hlavu trošku zamotalo, ale vybruslili z toho poměrně snadno, neboť se jim narychlo povedlo obsadit o tři roky mladšího jihokorejského herce Yoo-jin Lee. (Conspi)