poster

Sněží!

 • anglický

  Snowing!

  (festivalový název)

Poetický / Drama

Česko, 2019, 74 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mchnk
  *****

  Krásný, příjemně melancholický a pomalý, zcela svobodný, tím pádem odvážný, film, který si, díky své nádherné a od první minuty neměnné, silné atmosféře, mohl v závěru dovolit prakticky cokoliv. Veškerá síla je skryta v jednoduchosti a jakémsi bezdějovém bezčasí současnosti. To zdánlivé nic je překrásně odvyprávěno, nasnímáno a doprovozeno vynikající hudbou, která, tak jak to má být, dolaďuje tento filmový zážitek o lidském očekávání, střetu charakterů a zobrazení několika světů v jednotlivých postavách, v mých očích do dokonalosti. Obrovský tvůrčí potenciál (od režie, přes kameru k hudbě) českého, řekněme alternativního (festivalového) filmu a rozhodně jeden z nejlepších debutů, jaký jsem kdy viděl. [Kino Citadela - Litvínov](19.5.2019)

 • donaldinka
  ****

  Mám ráda, když se někdo v českém filmu odváží vystoupit z tzv. komfortní divácké zóny a jde si vlastní cestou. Mám ráda, když se nebojí být "obyčejný", protože právě díky tomu může přinést divácký zážitek, a nikoliv stý odvar téhož. Takže děkuju za Sněží! Je důležitý, že je. A je důležitý, že je tak dobře natočený. Viděla jsem se v tom.(9.5.2019)

 • krysik
  *

  Někdy si tak říkám, proč jdou některé filmy vůbec do kina... Asi nejsem dostatečně vnímavý, empatický, přemýšlivý a hloubavý... Jediné co mě zaujalo byl dobře smíchaný zvuk a Vanda Hybnerová 😉(10.5.2019)

 • Matty
  ***

  Teprve felliniovský závěr s létajícím peřím (sněží!) a člověkem ve skafandru naznačuje, že se matčina a babiččina realita zřejmě konečně protnuly a obě ženy vidí totéž. Podstatné ale není, co přesně scéna sděluje, ale jak osvobozující účinek podobné oživení v komorním, křehkém a realistickém dramatu má. Nedvědová nehledá řešení, nevynáší soudy, nesměřuje k velké pointě. Především nám za přispění nenucených hereček dává dost času a prostoru, abychom pochopili situaci jednotlivých, rozporů plných hrdinek a dokázali se do ní vžít. V české filmu, vyznačujícím se dlouhodobě převahou mužské perspektivy a nedostatkem empatie, jde o jev vzácný a cenný. Více tady. 70%(9.5.2019)

 • - Aby nezávislý filmový projekt vznikl, vybíral peníze na podporu formou crowdfundingu. Cílová částka 150 000 Kč byla použita na koupi kamery a osvětlovací techniky. (rakovnik)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace