Reklama

Reklama

Sněží!

  • angličtina Snowing! (festivalový název)
Trailer

Obsahy(1)

Komorní pohled do světa čtyř žen se odehrává jakoby v bezcílném mikrokosmu, ve kterém už vězí mladá žena Petra, její rozvedená matka a její babička. Po povinné účasti na nové svatbě svého otce tam zamíří i starší Petřina sestra Tereza, ústřední postava, která na sebe strhává nejvíc pozornosti. Ta má v sobě jako jediná alespoň trochu vnitřní energie. Mladší ze sester je ve společnosti obou starších příbuzných víceméně v pasti, matka žije rezignovaně ze dne na den a babička se potýká s narůstající demencí. Ve starém venkovském stavení jako by se pro všechny zastavil čas a chybí vůle a motivace s tím něco dělat. Petra se nevzmůže na víc než na malou naivní vzpouru, matka zase přehlíží věci takové, jaké jsou. Ani Tereza, čerstvě po rozchodu se svým přítelem, není v ideálním stavu, tím spíš, že patří k typům, které si svůj vnitřní nepořádek řeší kladením důrazu na pořádek vnější. (ČSFD)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Nesvačilová hraje typ člověka, kterého z duše nesnáším. Někam přijde a začne to tam všechno překopávat nezávisle na lidech, kteří to tam takhle mají uspořádané už nějakou dobu a fungovalo jim to. Podobné, pomalu plynoucí, příběhy, které se o nic moc nesnaží a přitom řeknou tak mnoho, mám rád. Herecky výborný kousek, od babičky, přes matku až po dcery. A ta tajemná, mrazivá, místy až horrorová atmosféra. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Uspávačka obecná. Ono to nakonec není tak zlé, hlavně když se nemluví. Ale dialogy se zle nepovedly, za všechny setkání Hanky Vagnerové na pařbě. Záběry z lesa jsou fajn, líbil se i záběr na most kde si HV čistí zuby, a taky dlouhá lesní cesta po které přijíždí auto. Klidně se to mohlo nazývat i Odcházení, babička a její ústup ze světa je nejsilnější motiv. ()

Reklama

claudel 

všechny recenze uživatele

Po akčním thrilleru Anna jsem si zvolil skvěle film, v němž se nic neděje a to doslova. Uvařil jsem u něj celou večeři a i když jsem občas musel odklonit zrak, na obrazovce se nic nezměnilo. Troufám si tvrdit, že sledovat z okna zasněženou krajinu by bylo akčnější než sledovat tento film. Na druhou stranu nemohu říct, že by mě vysloveně nudil a jeho vypovídací hodnota se blížila nule. Je to zkrátka pomalý, spíše lyrický film, jenž nám nabízí nahlédnout do jedné domácnosti, v níž se sice odehrávají lidská dramata, ale pomalu, poklidně bez vypjatých emocí. Vágnerová s Nesvačilovou to obě zahrály velmi slušně. ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Zastavený čas. Poetické vyprávění o lidech, kteří si nerozumí a žijí v bludných kruzích svých (ne)šťastných životů, se v každém ohledu vymyká zavedenému filmovému mainstreamu, už proto, že důležité je JAK a nikoli CO. Kamera tu má své nezastupitelné místo, podobně jako ticho. A také ženy, o nichž tento film je. Režisérka Kristina Nedvědová je bezesporu velkým příslibem do budoucna. ()

mira007 

všechny recenze uživatele

Tři chlapi v chalupě ... pardon čtyři ženské v jednom baráku v rozboru mezilidských vztahů proloženým dlouhosáhlými záběra alá umělecký film. Děvčata Vagnerová, Nesvačilová, Hybnerová a Pošívalová hrají přirozeně dobře, ale jestli mne na konci napadlo nějaké slovní spojení tak " artový film od ženy pro ženy ... nějaké umělecky citlivé ženy. Mne to nebavilo. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (6)

  • „Scénář byl moje bakalářská práce na FAMU. Takže jsem byla v rozpoložení, kdy jsem měla stres ze školy a zároveň i trošku doma. Protože téma, které ve filmu je, stáří babičky a rozpad rodiny, bylo pro mě tenkrát obtížné,“ uvedla Kristina Nedvědová. (SONY_)
  • „Chtěla jsem filmem říct, že mě trápí, když spolu lidé neumí komunikovat. Sněží! je také o osamění a o tom, jak si lidé dokážou ve vlastním světě vytvořit radosti, a není nutné, aby je ten druhý člověk neustále chápal, je třeba svobodně žít. Myslím, že spousta lidí v sobě celoživotně hledá odvahu mluvit o tom, co je trápí. A paradoxně je to často nejtěžší uvnitř vlastní rodiny. Ve filmu ale nenabízím návod, ale spíše ukazuju, jak se to nemá dělat,“ sdělila Kristina Nedvědová. (SONY_)
  • „Sněží! je film o rodině a o tom, jak moc bychom si přáli být v jejím kruhu šťastní a svobodní,“ řekla režisérka Kristina Nedvědová. (SONY_)

Související novinky

26. Dny evropského filmu

26. Dny evropského filmu

04.04.2019

Dny evropského filmu již 26. rokem nabízí divákům to nejzajímavější ze současné evropské kinematografie. Letos zvou do kin na 45 filmů z různých koutů Evropy a výběrem filmů se snaží přiblížit… (více)

Reklama

Reklama