Zabití posvátného jelena

• Irsko The Killing of a Sacred Deer (více)

Špičkový kardiochirurg žije spořádaný život se svou spořádanou ženou a dvěma dětmi. Je v něm jediná podezřelá věc: šestnáctiletý Martin, s nímž se vídá a kterého pomalu, ale jistě zatahuje do své rodiny. Aniž by to věděl, přivolává na sebe tragédii antických rozměrů. I když se Martin zdá být obyčejný teenager, ve skutečnosti v něm dříme schopnost, pro kterou neexistuje racionální vysvětlení. (Film Europe)

GameboyNES

Morgoš Lakatoš a Nablití do povadlého vemena.... nudná utahaná chujovina, na které je zábavných jen posledních 10. minut. Slabá jedna za Nikolčiny kozy. 3% ()

elimS

80% - komentář 20ti slovy: Táhnoucí skoro nuda, kdy nastane "psycho" zlom, ze kterého jde mráz po zádech...nejen z toho kluka! A ten konec? Mazec! ()

majesty odpad!

Veľmi dlho som nevidel väčšiu nudu a toľko nelogických veci v jednom filme /a to nemyslím "mystery" prvky chlapca, ale konanie hlavných postáv/. mini spoiler: len tak nahodou 2ja surodenci na raz ochrnu na nohy a nikomu to nie je divné, proste, testy ukazali, že je všetko OK a treba isť robiť zemiakovú kašu na obed. :) piše tu par ludi o hudbe atd. What? Ved tam ziadna nie je! Rušive sceny ktore nemali ziadnu pridanu hodnotu ani nehovorim. Cele zle. komplet cele zle. ()

Michal687

Jsem si jistý, že pro všechny kteří nevědí o šlo, shrnul hlavni antigonista veškeré režisérovy záměry ve 2 nebo 3 replikách. Jsem nadšený nápadem, měně už provedením. Oceňuji kameru a trápení diváka zvukek, více bych však přidal na invenci do vyprávění aby všechno tak nějak lépe vyznělo. Ikdyž jsem ochotný připustit, že latentní forma vyprávění byla záměrem. ()

Kulisch

Pokud představa vašeho ideálního večera zahrnuje shlédnutí Šestého smyslu přerušovaného četbou drsnějších pasáží Sophiiny volby, bude se vám líbit i tenhle film. ()

Pohodex

Rozvláčný film, který buduje atmosféru především díky výtečné hudbě. Postavy jsou příliš ploché a nevýrazné, proto jsem se s žádnou neztotožnil. Nejlepší výkon Keoghan, bravo! Colin Farrell ze sebe v první polovině filmu dostane pár holých vět, natož delší souvětí. Kidmanka podává slušný výkon, jejich dcera je značně otravná po celý film, takže jedinou skousnutelnou postavou zůstává jejich syn. Film se snaží za každou cenu šokovat a být alternativní, přesto všechno překvapivě dobře funguje a prvních 75 minut jsou poctivé 4*. Pak nastává zlom a režisér dojíždí na neduh dnešní doby - zbytečně přemrštěná stopáž. Bohatě by stačilo 90 minut. Film se poté stává nudným, nic se již neděje a jen se odkládá nevyhnutelné. Tady už je to 3* film. Další * ztrácí v úplném závěru, kde absolutně nezvládne finále, které celý film oddaluje a snaží se ho gradovat. *SPOILER* Pro mě absolutně nepochopitelný konec. Velmi tupá a směšná vražda jednoho člena rodiny, která by se jen těžce vysvětlovala policii a naivní propuštění Martina (toho kluka s divným kukučem). Hned jak začaly běžel závěrečné titulky, jsem skoro slyšel režiséra křičet: "Jsem tady, jsem umělec a jsem ALTERNATIVNÍ!". Bohužel si film hraje na něco, na co nemá. A značně při tom pokulhává, především v samotném závěru. ()

MyrnaAlec

Zvláštní film. Mírně hororová atmosféra, jednoduchá zápletka vylepšena obsazením. Martin je fakt přesvědčivý a zcela evidentně divný už od počátku. Alicia S. /múza AEROSMITH z klipů nadržených puberťáků/ v roli jeho matky. ()

haffen

Videl som v tom snahu zahrať sa na Osvietenie a podobné psycho filmy. Moc to podľa mňa nevyšlo a na konci bolo viac otázok ako odpovedí. Zaujímavá atmosféra, dobrý soundtrack, ale rozuzlenie proste stalo na vode a logicky mi moc nešlo do hlavy. Lepšie 3*. ()

SAINTS

Moja prva filmova skusenost s Lanthimosom dopadla nad očakavania dobre.Zabitie posvätneho jelena je nekonvenčna rodinna drama kde sa rodičia nespravaju tak ako by divak očakaval,vzhladom na to čo sa ich detom stalo.Pozoruhodne su aj niektore dialogy vo filme.Film ma hlavne v druhej polovici klučujucu atmosferu a pre otca rodiny je to čoraz beznadejnejšie.Za chyby sa plati.Lanthimos neustale prekvapuje divaka s dejovymi zvratmi a drži divaka v napäti aj vo finale.Originalny,bizarny,divny film ktory sa odlišuje od bežnych filmov a divak bude na zažitok z tohto filmu dlho spominat. ()

XXXXXXXX

Vztah mezi tímhle a horrorem, je asi stejný, jako vztah mezi pornem a ufopornem. Když tedy budu vycházet z definice antické tragédie alá Randolph Carter: Z řeckého Nudná sračka (enterorrhoea - pronudit se až málem k spánku, zkříženého s Yorgos - od slova kokot s artovou transcendentní imaginací). Sorry jako, ale když je 40 ze 109 minut, jen další nudná napodobenina Dallasu a zbývajících 69 je ve filmu potřebných asi jako elektřinou poháněný vibrátor přeživším vlny Tsunami, jednomu až u toho myšlenka na sebevraždu připadá, jako poměrně originální nápad! I nadále čekám na horror, který bude v červených číslech proto, že jde o scénáristický a na dějové zvraty bohatý skvost, než proto, že si většina zdejšího osazenstva klade onu transcendentní otázku: (lidový označení projevu lásky mezi dvěma milujícími se bytostmi na 5) či (negace tvrdého a zbytečně brutálního vyznání vzájemných sympatii, mezi klientem a zprostředkovatelem potěšení, na území, které historicky vyhrazeném kněžkám lásky bohyně Syfilis)! ()

ervina

Tak tohle je jen pro filmové fajnšmekry. První půlka je podivně sterilní a bez emocí. A pak postupně začne psycho. Kamera a hudba tomu ještě dodá. No, koukala jsem na to s otevřenou hubou. Je lepší nečíst si předem obsah. ()

dzberry

No to jsem z toho jelen... Hodnocení (duben 2018) jen v „modrém“?!?? Paranoidní hudba, odosobněnost psychopostav, udržovaná neuróza, při níž dlouho netušíte, woč jde...tohle vše na mne dýchlo „kubrickovštinou“ v té lepší podobě. Extrémně odpudivý šestnáctiletý zloklučina byl famózní (viděli jste někdy někoho žrát špagety takhle krásně hnusně??), Farrell s ním odehrál velmi slušnou partii, Nicole, TA Nicole, kvůli které jsem kdysi míval navlhlé sny, byla slabším článkem, je to už bohužel i přes její sympaticky odvážné obnažené scény poněkud vyňufanější gerbera, kterou už nezachrání ani fotosyntéza... No a Colinův závěrečný kolotoč? Z toho se mi motá hlava ještě teď... Brr. ()

Daertelon

Skvěle navozená atmosféra, co se udržela v první části filmu a nepříjemně zahryzla do mysli diváka, vyprchala přibližně v polovině a celý příběh se stal prázdnou a nepřirozeně nataženou zívačkou, ze které nakonec ani nevzešlo nic "osvětového" nebo "překvapivého" na konci filmu. Nicole Kidman měla dostat více prostoru, protože ona jediná tomu dodala tu správnou mysteriozní náladu. To se rozhodně nedá říct o výběru hudebního doprovodu, který, jestli dobře chápu, měl být artový, ale spíš bych řekl, že byl kýčovitý a nepřesný. 40% ()

koblenzer53

Dobrá psycharna Teda... Martina bych nejraději bodla tou vidličkou do oka, tak strašně nesympaticky mi snad nikdo nebyl. Rozhodně zajímavý film. ()

marek29

Mňam dopíči :) že "Saw pro intelektuály" prej.. No nemyslím si. Ale řeknu Vám, co tu vidím já. 50letou kost z Austrálie, z které jsem nebyl v klidu! Prásk prvni hvězda! Napínavý 2h dlouhý film, který mi dával smysl a tajuplně mě vybízel chtít z něj vidět víc a víc. Druhá hvězda! Epický přesah, když mladá zrovna zpívá pod tím stromem a prostě celá ta love story. O tom asi ještě vystavím odkaz na sítě. Třetí hvězda. Nesmí chybět protipól ke staré gardě a sice mladá kost, které bylo zrovna patnáct ve filmu - chtě nechtě čtvrtá hvězda. Nemají se válet po té posteli obě tak nestydatě. A za co je pátá? Nechci říct sountrack, ale určitě tématická hudba, atmosféra psychodramatu a zkrátka po dlouhé době moje gusto :) smelé doporučení na film, který překvapí! ()

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho