poster

O Popelce trochu jinak (TV film)

 • Kanada

  Confessions of an Ugly Stepsister

 • Slovensko

  O Popoluške trochu inak

 • Slovensko

  Popoluška

Drama / Komedie / Fantasy / Romantický

Kanada / Lucembursko, 2002, 90 min

 • Elenor
  ****

  Tak tady si opravdu neodpustím komentář, protože to vypadá, že většina přispěvovatelů se ani nenamáhala zjistit o tomto filmu víc. Film byl natočen podle stejnojmeného výborného románu Gregoryho Maguirea a přestože se od předlohy vzdálil, vůbec není špatný. Nevím, proč sem pletete Šafránkovou - pohádky přece mohou mít spoustu verzí a "fairytale retellings" jsou oblíbeným námětem mnoha renomovaných spisovatelů (viz. Robin McKinleyová, Cameron Dokey...). Tak popusťte trochu uzdu své fantazie a na chvíli si představte, že se ten slavný příběh odehrál úplně jinak - a máte šanci se u Confessions of an Ugly Stepsister dobře bavit.(19.7.2010)

 • Lama.Lama
  ***

  Velice zvláštní pojetí Popelčina příběhu. Škoda jen, že provedení nedopadlo tak dobře. Každopádně mě nemrzí, že jsem se na to podívala. Ono to nutí trochu se zamyslet nad původním příběhem, i když žádné světoborné myšlenky z toho nevypadnou :-)(12.5.2012)

 • 01Zuzana10
  *

  zaujímavý nápad. Škoda, že ho dôkladnejšie nerozvinuli.. tiež mi vadilo zosmiešňovanie..(15.8.2009)

 • nash.
  ***

  Příjemně civilní a nepohádková variace známé pohádky. Líbila se mi stylizace do podoby obrazů vlámských mistrů a snaha zcela nově vystavět vztahy Popelky a jejích sester, zasadit je do nových souvislostí a nového prostředí. Ne vždy vše povedlo dokonale dotáhnout, ne všechny postavy mi připadaly jako logická součást celku, a určitě by bylo lepší na některých popelkovských rekvizitách netrvat, ale i tak šlo o hravou a zdařilou variaci.(12.7.2011)

 • Kovárka
  *

  Příběh mi přišel takový celý nudný a překombinovaný a navíc až na několik málo výjimek (například Azuru a Stockard) mi v příběhu připadali herci až nekoukatelně oškliví. A to včetně Popelky, ta mi tedy krásná vůbec nepřipadala (no, ale na ní se jakžtakž koukat dalo). Moc pevedená verze Popelky toto tedy opravdu není.(12.6.2011)