Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Nedaleko malého městečka v Pyrenejích byla objevena mrtvola koně bez hlavy. Zvíře patřilo místnímu magnátovi. Detektiv Servaz začíná pomalu rozkrývat temný příběh šílenství a pomsty... (TV Prima)

Recenze (7)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

V mnohom lepšie ako kniha - scenáristi sa snažili, aby z tej bizarne prekombinovanej, neoriginálnej, nelogickej a miestami vyslovene hlúpej knihy urobili funkčný príbeh, takže pekne čarovali so vzťahmi postáv a dali tomu lepší tvar. Na druhej strane sa v adaptácii stratili aj scény, ktoré boli v knihe silné, najmä celé vyvrcholenie. Napriek výhradám solídna detektívka. ()

Reklama

Zlajdaa 

všechny recenze uživatele

Už je to nějaký pátek, co jsem četla Mráz a následující knihy, takže si nepamatuju všechny detaily, ale... *SPOILERY* 1) Martin měl být čtyřicátník, nevím proč do jeho role dosadili o víc jak 10 let staršího herce. 2) Pokud si pamatuju, Martinova a Charlienina nevěra se nikdy neprovalila a nejsem si jistá, jestli kdy vůbec spolu spali, natož aby spolu čekali dítě...? 3) Vůbec si teď neuvědomuji, že by se Servaz znali s Hirtmanem z doby před zatčením a že by dokonce byli přátelé... to mi zavání inspirací seriálem Stoupenci zla. Ale už je to nějaká doba, klidně mě vyveďte z omylu... možná si Mráz budu muset oprášit :-) Nicméně... Jedna věc je, když je pozměněn děj... to už tak u filmových a seriálových adaptací bývá, ale když jsou ty změny natolik rozsáhlé, že mění charakteristiky postav a vztahy mezi nimi, to už je prostě moc. Paradoxně závěr seriálu, ač tolik odlišný od předlohy, se mi celkem líbil, ale jinak katastrofa. ()

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Adaptácia excelentnej knihy Bernarda Miniera „Mráz“ je pozerateľná, miestami takmer zaujímavá, zasadená do pekného prostredia a solídne natočená, no dejovo povrchná, celkovo odfláknutá a nevýrazne obsadená. Na tých 6 zimných večerov tento severský thrill síce neurazí, no z tej vymakanej, napínavej a pohlcujúcej predlohy sa rozhodne dalo vyťažiť niečo silnejšie... Možno keby to nerobil trapácky netflix... Očakávam, že nejako podobne dopadne aj ďalšia z nadchádzajúcich, zimou spriaznených adaptácií; „Terror“ Dana Simmonsa. ()

Galerie (24)

Reklama

Reklama