Terminal

Richard Bullock

Kostýmy:

Julian Day
  • Morholt

Víc než hodinu jsem pořádně netušil, na co se vlastně dívám. Dělala mi problém návaznost, příliš jsem nechápal dialogy, unikalo mi proč se postavy chovají tak jak chovají a navrch mě občas do očí bila přepálená stylizace. Závěrečná čtvrthodina byla vysvětlovací a i když to v hrubých obrysech nakonec dalo jakýs takýs smysl, přišlo mi to od Steina jako podvod na diváka. Nehledě na to že dost zásadním způsobem porušil jedno z Knoxových pravidel. Takhle se dá vlastně natočit cokoliv. 25% za herce.(20.5.2018)

Stylizace jako u Refna, děj a dialogy mi zase připomínaly Ritchieho. Margot Robbie je svůdná a skvělá, tyhle role jí prostě sednou. Simon Pegg kolikrát výborně zahlásí a tohohle herce mám také rád. Závěrečná pomsta je krutá. Mě se film rozhodně líbil, ale je vidět, že uživatele hodně rozděluje. Buď dáš jednu hvězda, nebo čtyři a víc.(28.7.2018)

Obhájit čtyři hvězdy bude těžké, a já nemám rád výzvy, takže jdu na to. Ona to totiž není skutečně žádná hitparáda. Je to trošku překombinovaná revenge-story, jejíž dějové zákruty mě ve finále už celkem obtěžovaly..nicméně...je tu Margot Robbie, která si dvojitou dávku (spoiler? ) Harley Quinn užívá do sytosti a tyhle role jí prostě skvěle sednou. A jelikož jsem také velký fanoušek Simona Pegga, tak jsem si vůbec nemohl stěžovat. Stejně by mě ale zajímalo, koho a proč vlastně vedlo k tomu tenhle film natočit. Několikrát jsem si při sledování vzpomněl na promarněné ambice letošního Mute a tady mi to přijde stejné. Blade-Runnerovský cyberpunk tu střídá nádherně vypadající fialová noir a po vizuální stránce je to skvělá podívaná (podobně jako Refnovo Only God forgives). Nějaká pointa tu ovšem citelně chybí a za měsíc po filmu neštěkne ani pes. Ač si nezašktěkám patrně ani já, to jednohubkové 90ti-minutové pokoukání jsem si poměrně užil.(21.5.2018)

Je to kapku rozporuplný. Herecky super, zápletka je dobrá, člověk do konce neví o co jde. V závěru přijde několik překvápek. Pro člověka, co má rád moderní noir jsou to vizuální orgie. Jediný, co podle mě pokulhává je zpracování příběhu - nešťastný průstřihy, který občas prozradí až moc a působí nadbytečně, protože lehce myslící člověk si spojí souvislosti i bez polopatickýho vysvětlování. Je zkrátka vidět, že je to něčí prvotina, ale spousta věcí okolo to zachraňuje.(27.7.2018)

• Real Tom Hardy

"THERE ARE MORE WAYS TO END YOUR LIFE THAN THERE ARE WAYS TO LIVE IT." -------------- Tak Margotka sa konečne po hŕstke filmov, kde chcela prezentovať svoje herectvo pred jej ostatnými aspektmi, vrátila späť ku koreňom. No a späť ku koreňom neznamená nič iné, ako totálne, dokonalé vizuálne opojenie. Tentokrát ale mala konkurenciu v podobe žiariaceho, neónmi zaplneného mesta. Terminal totiž nebola len viacnásobná spletitá cesta za pomstou, ale aj hra svetiel. Scéna za scénou. Stačí to ale na dobrý film? Ani omylom.(12.5.2018)