poster

Terminal

 • USA

  End of the Line

  (pracovní název)
 • Velká Británie

  Terminal

Drama / Thriller

USA / Velká Británie / Hong Kong / Maďarsko, 2018, 90 min

Režie:

Vaughn Stein

Scénář:

Vaughn Stein

Střih:

Alex Marquez

Scénografie:

Richard Bullock

Kostýmy:

Julian Day
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morholt
  **

  Víc než hodinu jsem pořádně netušil, na co se vlastně dívám. Dělala mi problém návaznost, příliš jsem nechápal dialogy, unikalo mi proč se postavy chovají tak jak chovají a navrch mě občas do očí bila přepálená stylizace. Závěrečná čtvrthodina byla vysvětlovací a i když to v hrubých obrysech nakonec dalo jakýs takýs smysl, přišlo mi to od Steina jako podvod na diváka. Nehledě na to že dost zásadním způsobem porušil jedno z Knoxových pravidel. Takhle se dá vlastně natočit cokoliv. 25% za herce.(20.5.2018)

 • aLPaC
  ****

  Stylizace jako u Refna, děj a dialogy mi zase připomínaly Ritchieho. Margot Robbie je svůdná a skvělá, tyhle role jí prostě sednou. Simon Pegg kolikrát výborně zahlásí a tohohle herce mám také rád. Závěrečná pomsta je krutá. Mě se film rozhodně líbil, ale je vidět, že uživatele hodně rozděluje. Buď dáš jednu hvězda, nebo čtyři a víc.(28.7.2018)

 • Spiker01
  ****

  Obhájit čtyři hvězdy bude těžké, a já nemám rád výzvy, takže jdu na to. Ona to totiž není skutečně žádná hitparáda. Je to trošku překombinovaná revenge-story, jejíž dějové zákruty mě ve finále už celkem obtěžovaly..nicméně...je tu Margot Robbie, která si dvojitou dávku (spoiler? ) Harley Quinn užívá do sytosti a tyhle role jí prostě skvěle sednou. A jelikož jsem také velký fanoušek Simona Pegga, tak jsem si vůbec nemohl stěžovat. Stejně by mě ale zajímalo, koho a proč vlastně vedlo k tomu tenhle film natočit. Několikrát jsem si při sledování vzpomněl na promarněné ambice letošního Mute a tady mi to přijde stejné. Blade-Runnerovský cyberpunk tu střídá nádherně vypadající fialová noir a po vizuální stránce je to skvělá podívaná (podobně jako Refnovo Only God forgives). Nějaká pointa tu ovšem citelně chybí a za měsíc po filmu neštěkne ani pes. Ač si nezašktěkám patrně ani já, to jednohubkové 90ti-minutové pokoukání jsem si poměrně užil.(21.5.2018)

 • mickyreed
  ****

  Je to kapku rozporuplný. Herecky super, zápletka je dobrá, člověk do konce neví o co jde. V závěru přijde několik překvápek. Pro člověka, co má rád moderní noir jsou to vizuální orgie. Jediný, co podle mě pokulhává je zpracování příběhu - nešťastný průstřihy, který občas prozradí až moc a působí nadbytečně, protože lehce myslící člověk si spojí souvislosti i bez polopatickýho vysvětlování. Je zkrátka vidět, že je to něčí prvotina, ale spousta věcí okolo to zachraňuje.(27.7.2018)

 • Real Tom Hardy
  **

  "THERE ARE MORE WAYS TO END YOUR LIFE THAN THERE ARE WAYS TO LIVE IT." -------------- Tak Margotka sa konečne po hŕstke filmov, kde chcela prezentovať svoje herectvo pred jej ostatnými aspektmi, vrátila späť ku koreňom. No a späť ku koreňom neznamená nič iné, ako totálne, dokonalé vizuálne opojenie. Tentokrát ale mala konkurenciu v podobe žiariaceho, neónmi zaplneného mesta. Terminal totiž nebola len viacnásobná spletitá cesta za pomstou, ale aj hra svetiel. Scéna za scénou. Stačí to ale na dobrý film? Ani omylom.(12.5.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace