Začalo to v kuchyni

Gabriel Yared

Pia Di Ciaula

Kostýmy:

Jill Taylor

Velice příjemná britská romantická komedie s naprosto neodolatelným Richardem Roxburghem v hlavní roli. Dojemný, zábavný a celkově velmi pohodový snímek, s mnoha vtipnými momenty.(29.3.2004)

Podle počtu hodnocení je vidět, že je to poměrně málo známej film a to je určitě škoda. Já teda romantický filmy v oblibě vůbec nemam, ale tady je ta romantická část naštětsí dost v pozadí a je to spíš hodně povedená komedie. Film je plnej brutálních hlášek a postavy jsou naprostý magoři a úchyláci. Navíc zajímavá muzika (St. Germain). Jinak od doby, co jsem tenhle film viděl, se musim smát pokaždý, když někde slyšim Burkina Faso. P.S. Film kdysi běžel na HBO pod názvem Ten jediný a měl o dost lepší dabing. Teď jsem to viděl na Nova cinema s jinym dabingem a asi bych dal o hvězdičku míň, protože některý hlášky poněkud ztratily smysl...(20.10.2006)

Slušná britská komedie na věčné téma milostných vztahů, která víc než klasický britský suchý humor používá francouzskou situační komiku. Po herecké stránce obstojné, herci většinou neokoukaní. Celkový dojem: 60 %.(16.9.2009)

Přiblblý název a k tomu hrozný dabing, škoda. Jinak sympatický film.(26.5.2014)

• LiVentura

Překlad do češtiny je strašlivý, nevím, koho k tomu distribuční společnosti pouští, ale i já bych to překvákal lépe.!!! :-( Jinak snímek se jeví jako silně podprůměrný vyjma scén s adoptovanou černošskou dcerkou, kde je motiv dobrý.(5.9.2009)