V centre Madridu vypukne panika po tom, čo rušnou ulicou zahrmí výstrel a mŕtve telo neznámeho chlapíka sa zrúti na chladnú dlažbu. V okamihu sa ulice vyprázdnia a centrom zavládne hrobové ticho. Niekoľko vzájomne neznámych ľudí sa práve v tejto chvíli ocitne v bare, kde ostanú izolovaní od vonkajšieho sveta. Miestny umývač okien sa pokúsi dostať von k mŕtvemu chlapovi, ale končí s prestrelenou hlavou. Kým' sa zvyšných osem uväznených civilistov snaží márne zistiť, aký bude ich další osud v tejto hrôzu naháňajúcej situácii, všimne si niekto, že obe mŕtve telá zrazu záhadne zmizli a s nimi i stopy po krvi. Nik nevie, čo sa stalo. Ide o teroristický útok alebo tajný experiment vlády? (sochoking)

Anet21

⚪Spoilery⚪Hnusný nažltlý color grading, ktorý z duše neznášam (ani nie v tom zlom slova zmysle) len krásne dopĺňa atmosféru tohto filmu.⚪Všetko a všetci sú nechutní a zlí. A áno, mohlo by to fungovať ako akási kritika spoločnosti, no jednak sami vidíme, že aj v ťažkých situáciách sa nájdu ľudia, ktorí chcú pomôcť, čiže nikdy to nie je 100% zlých ľudí na 0% tých dobrých (čo film presne takto prezentuje, keďže v podstate všetky postavy sú neľúbivé a sami za seba) a jednak celá premisa ,,choroby" a toho, ako sa s ňou vláda vyrovnáva je natoľko fatalistická, až je blbá.⚪To, že sa uzavrie iba časť mesta, aj keď sa skoro akákoľvek choroba prenáša aj vzduchom, kvapôčkami atď. je prvý nezmysel, ktorý stíha ďalší a ďalší (to, že postava prejde niekoľko kanalizácií a vyjde akoby nič v inej časti mesta, nikto si na nej nič nevšimne a ona si pokojne odkráča je tiež skvost, rovnako to, prečo postavy ihneď po zistení, že v podlahe je diera na kanalizáciu túto dieru nezväčšovali tak, ako v závere).⚪To, že ako akýsi deus ex machina je tu použitý klasický archetyp psychopata-fanatika, ktorý zabíja z vyšinutosti je čerešnička. Vlastne nie je veľmi o čom hovoriť. Premisou skôr klasické, aj keď prvé minúty záujmú, záver neprináša nič prekvapivé.⚪ ()

borec999

Španielský žánrový mix nakrútený tak pôsobivo ako to vedia len oni. 1 uzavretý bar, bežné postavy dané do situácie kedy ide o život a naplno sa prejaví ich charakter, atmosféra paranoje, strachu, neistoty, trocha konšpirácie, trocha humoru, trocha krvi. A celé to funguje bez väčších ťažkostí, diváka vťahuje do deja a v pomerne slušnom tempe až do zaujímavého konca nepustí. Symatická Blanca Suarez bola už len bonusom. 75% a 4*, do tohto Baru sa ešte určite niekedy vrátim. ()

oveckaoa

Několik lidí uvízne v baru a když chtěj vyjít tak jich někdo zabíjí (nedozvíme se vůbec proč jen, že je to asi nějaká nákaza). Také se z tama snaží dostat a postupem času umírají nebo jim hrábne na maják. Postavy jsou příšerné (vede ten bezďák s biblickými kecy) a jediná postava co za něco stojí je postava Eleny. Ke konci se navíc kupí filmové chyby (revolver střílí pod vodou nebo ženská propadne dírou je krvavá a naráz na ní není ani kapka krve, aby na konci byla opět krvavá takové blbosti, že 2 lidi utíkají před bezďákem s tyčí ani nemluvím by ho sejmuli jak nic kdyby chtěli.). Čekal jsem aspoň, že to zachrání konec kde nám vysvětlí vo co go místo toho jsem dostal postavu jak chodí ulicema a lidi na ni čumí jak na nebeský obrázek. 40 procent P.s. humor nečekejte žádný tam není (pokud teda neměly být vtipné ty biblické citáty) ()

Vančura

Strašná sranda, nasmál jsem se u toho dost a dost. Strašidelné to sice není ani trochu - nechápu proto označení horor - ale zato to má energie a scenáristické hravosti na rozdávání. Skoro jako bych za tím až cítil tu radost, kterou museli tvůrci při psaní scénáře pociťovat, když si tak říkali, co by se asi tak teď mohlo našim postavám stát. Místy mi to sice přišlo lehce předvídatelné - a ani zdaleka jsem si z toho nesedl tak na zadek jako kdysi z Balady o smutné trumpetě - ale přesto jsem tím filmem víceméně nadšený, a jeho objev pro mě znamenal velmi příjemné překvapení (už kvůli Blance Suárez, která mě v každém záběru přiváděla do mdlob - ona je zde absolutně bezchybná). ()

herr_carter

Poměrně vydařená psychologická studie, kterak se začnou lidé různých sociálních vrstev chovat v patové a vyhrocené situaci, navíc je člověk v permanentním napětí, jaký pravý důvod se vlastně skrývá v tajuplném zmizení obou mrtvol před barem a bleskového vylidnění celé přilehlé oblasti. Sedělo mi i to, že se vlastně zpočátku jedná spíše o černo-černou komedii, která postupem času nabývá na důležitosti a panika zúčastněných roste každou minutou...jak už to tak bývá, Španělé zase nezklamali................. moje hodnocení = 7,5 z 10. ()