El bar

The Bar

Komedie / Thriller / Horor

Španělsko, 2017, 102 min

Tak do půlky filmu je to čistokrevná černá komedie beroucí si na paškál jak paranoiu tolik charakteristickou pro dnešní dobu, tak lidskou bezohlednost. Po půlce se ten komediální tón trochu vytrácí, ale kritika neschopnosti osobní oběti zůstává a přidává se thrillerový nádech a vrchol v podobě výborné honičky. Obě části mají něco do sebe, což je zásluha nejen výborné režie a dobře vymyšleného scénáře, ale i výtečného obsazení okořeněného Blancou Suárez pobíhající ve spodním prádle. De la Iglesia opět nezklamal. 80%(6.11.2017)

Právě kvůli takovým filmům a hercům, mám Španělsko rád, je to šílený, nepředvídatelný a velice vtipně to reaguje na dnešní situaci ve světě. A tak se v baru setkávají různí lidé, každý má jiný život a jiný pohled na svět, což je zde perfektně vykresleno a každá z postav, dostane dostatek prostoru, takže si najdete své/ho oblíbence. Je tady velké tajemno okolo infekce, ke které mám vlastní šílenou teorii. Dojde i na humor a ke konci, to nabere i docela slušné napětí. Film stojí za pozornost a po celou dobu, sem nevěděl jestli se mám smát nebo se bát, takže sem zůstal někde uprostřed. Geniální počin.(22.7.2018)

• oveckaoa

Několik lidí uvízne v baru a když chtěj vyjít tak jich někdo zabíjí (nedozvíme se vůbec proč jen, že je to asi nějaká nákaza). Také se z tama snaží dostat a postupem času umírají nebo jim hrábne na maják. Postavy jsou příšerné (vede ten bezďák s biblickými kecy) a jediná postava co za něco stojí je postava Eleny. Ke konci se navíc kupí filmové chyby (revolver střílí pod vodou nebo ženská propadne dírou je krvavá a naráz na ní není ani kapka krve, aby na konci byla opět krvavá takové blbosti, že 2 lidi utíkají před bezďákem s tyčí ani nemluvím by ho sejmuli jak nic kdyby chtěli.). Čekal jsem aspoň, že to zachrání konec kde nám vysvětlí vo co go místo toho jsem dostal postavu jak chodí ulicema a lidi na ni čumí jak na nebeský obrázek. 40 procent P.s. humor nečekejte žádný tam není (pokud teda neměly být vtipné ty biblické citáty)(4.11.2017)

Poměrně vydařená psychologická studie, kterak se začnou lidé různých sociálních vrstev chovat v patové a vyhrocené situaci, navíc je člověk v permanentním napětí, jaký pravý důvod se vlastně skrývá v tajuplném zmizení obou mrtvol před barem a bleskového vylidnění celé přilehlé oblasti. Sedělo mi i to, že se vlastně zpočátku jedná spíše o černo-černou komedii, která postupem času nabývá na důležitosti a panika zúčastněných roste každou minutou...jak už to tak bývá, Španělé zase nezklamali................. moje hodnocení = 7,5 z 10.(10.11.2017)

Podepisuji komentář nejmenovaného uživatele z rakouské metropole, který jinak filmům samozřejmě vůbec nerozumí :-) potenciál byl značně větší než výsledek, dost nelogických momentů, ale coby ukrácení večera ok. A když se na scéně objevila Blanca Suaréz ve spodním prádle, rázem šlo (nejen) celkové hodnocení nahoru :-)(28.7.2018)