Stake Land II: The Stakelander

• USA Stake Land II (více)
Trailer

Svet je stále ovládnutý upírmi a Martin (Connor Paolo) stratil kontakt s Majstrom (Nick Damici). Svetu vládne tajomné a kruté Bratstvo, ktoré vedie upírska žena. Keď táto žena zavraždí Martinovu rodinu a známych v osade New Eden, je nútený vydať sa na cestu, aby mohol opäť spojiť sily s Majstrom a s jeho pomocou zastaviť krvavú vládu upírov. (Marceloo)

Trailer

Psychor

Stake Land Jima Mickla z roku 2010 patřil v rámci vampíří tematiky mezi špičky svého subžánru. Vyznačoval se zejména pomalejším tempem, které umným způsobem přispělo k vytvoření přesvědčivě skličujícího obrazu upíří postapokalyptické Země. Sequel s názvem Stakelander již příliš důvodů ke chvále nenabízí. Scénář se až příliš zjednodušil, takže náročný hororový divák, neřkuli přímo hororový expert jako já, si na své příliš nepřijde. Upíři jsou většinu stopáže drženi mimo záběr a poté následují jejich hromadné útoky, což z hlediska atmosféry nepředstavuje zrovna optimální řešení. Ve výsledku se jedná o koukatelný horor, jenž má však k důstojnému pokračování zdařilého Stake Land velmi daleko. Uděluji slabší dvě hvězdy. ()

darkrobyk

Pomalejší rozjezd, zpočátku spíše komorní drama a až v závěru boj o pevnost. Příliš je vidět nízký rozpočet, nevelký kompars a příběh nenabízí nic, co by už fanoušek hororů neviděl. Dost mi vadila tuctová kamera, která občas nasnímala pěkné exteriéry, především západy slunce, ale po většinu času působila ošuntěle a televizně. Na druhou stranu útoky upírů měly napětí, svižná byla i scénka v domě postarších manželů, kde přišly ke slovu sekáček na maso a puška. Došlo i na gore, byť ho mohlo být více - probodnutí, podříznutí, stržení nehtu a snad jen ta hlava mohla být odsekávaná v přímém záběru. A Matku bych čekal více démonickou a obtížněji porazitelnou. Jako celek veskrze průměrné, ale vše od poloviny rychle uteče, což beru jako plus. A upíři jsou zkrátka fajn rasa.... ()

*CARNIFEX*

Martin je mladý muž, ktorému po smrti milovanej partnerky a dieťaťa, neostáva nič iné, ako opustiť rodné mesto. Jeho jedinou možnosťou je tak vyhľadať svojho učiteľa, legendárneho lovca upírov, aby sa tak spoločne pokúsili zastaviť kult upírov, ktorý má v poprednej pozícii nového lídra. Ten vie totiž na rozdiel od svojho predchodcu útoky upírskych zombie dokonale naplánovať, a tak spôsobiť omnoho väčšie škody či straty na životoch, ako tomu bolo v nedávnej minulosti. "Stakelander" ako sequel "Stake Land 2" nesklamal. Masky spracované na výbornú, keď sa objavilo nejaké to gore, bolo taktiež na solídnej úrovni. V rámci možností som skutočne milo prekvapený, ako to celé vypálilo. Mnohí budú hundrať, lebo príbeh, respektíve celková kvalita snímku ani z ďaleka nedosahuje úroveň prvej časti. Škoda len, že sa na tak krátku stopáž predsa len nekládol väčší dôraz na akciu, ktorej mohlo byť najmä v prvej polovici viac. Točia sa však omnoho väčšia sračky, takže ja tie tri zaslúžené ☆ nakoniec bez problémov dám. Myslím, že si to tvorcovia za tú snahu zaslúžia, pričom nevidím najmenší dôvod prečo by som mal tomuto "malému" hororu svojim hodnotením zbytočne škodiť - 55% ()

tron

Na svete sú tisíce hororov o upíroch, ale ak ma z tohto počtu zaujalo aspoň 50, tak je to veľa. Nemám upírov rád. Sú nudní. Prvé Stake Land však s nimi jednak narábal ooriginálnym a osviežujúcim spôsobom a jednak bolo zvláštnym spôsobom zasnené, až filozofické. Oslovilo ma depresívne, skľučujúce spracovanie vampírskej epidémie. Dvojka nie je zlá, ale už to nie je ono. Atmosféra je síce podobná tej z jednotky, no je predsa len už slabšia. Problém vidím aj v hlavnom hrdinovi, ktorý rozhodne nevyzerá, že by bol schopný dlhodobo odolávať upírskej apokalypse (napriek tomu, že ho hrá ten istý herec, čo oceňujem, ale v tomto prípade by možno bolo lepšie preobsadenie). Mnohí sa určite tešia na návrat „majstra“, ktorý bol v jednotke skvelý. Bohužiaľ, v dvojke Nick Damici pripomína paródiu seba samého. Tučný starý fotrík absurdne všetkými pokladaný za žijúcu legendu. Nepotešia ani nové postavy; sú strašne zlé a nudné. A druhá polovica, odohrávajúca sa v „pevnosti“, ma už fakt strašne nebavila. Takže nie, toto nanešťastie nevidím ani na 3*. Produkoval to (a menšiu rolu si zahral) kontroverzný Larry Fessenden (The Last Winter, Wendy a Lucy, The Battery, We Are Still Here). ()

Marceloo

Svet je stále ovládnutý upírmi a Martin (Connor Paolo) stratil kontakt s Majstrom (Nick Damici). Svetu vládne tajomné a kruté Bratstvo, ktoré vedie upírska žena. Keď táto žena zavraždí Martinovu rodinu a známych v osade New Eden, je nútený vydať sa na cestu, aby mohol opäť spojiť sily s Majstrom a s jeho pomocou zastaviť krvavú vládu upírov. - Na to, že sa na velkej časti tohto hororu podielali také mená ako Larry Fessenden a Nick Damici, je to v mojich očiach až prekvapivo slabý projekt. Samozrejme je až príliš silno vidieť chýbajúci rozpočet, ktorý nebol vysoký ani u prvého Stake Land, ale ten sa to snažil aspoň nahradiť kopou upírskej akcie. Tu sú len akési nájazdy upírov, ktoré sa logicky odohrávajú počas noci, ale zdali sa mi nezáživné a boli takmer bez krvi. Postavy Martina a Majstra už nie sú tak zaujímavé, pretože sú už skúsenejší a zmizla tá línia, v ktorej starší a skúsenejší bojovník s upírmi učil svoje triky toho mladšieho. Scenár bol podla mňa schopný a autorovi bolo jasné, kam to má celé smerovať, pretože začiatok a koniec sú vykreslené zaujímavo, lenže tá náplň medzi tým je akosi nedostatočná. Vďaka ideálnej stopáži sa však nejedná o najhoršiu volbu pre menej náročného hororového fanúšika. + Larry Fessenden + herec z Stake Land a Friend Request + herec z Stake Land, Dark Was the Night a Late Phases + herec z iZombie + herečka z Stake Land ()