Stake Land II: The Stakelander

USA, 2016, 81 min

Nick Damici

Matt Mitchell
  • Psychor

Stake Land Jima Mickla z roku 2010 patřil v rámci vampíří tematiky mezi špičky svého subžánru. Vyznačoval se zejména pomalejším tempem, které umným způsobem přispělo k vytvoření přesvědčivě skličujícího obrazu upíří postapokalyptické Země. Sequel s názvem Stakelander již příliš důvodů ke chvále nenabízí. Scénář se až příliš zjednodušil, takže náročný hororový divák, neřkuli přímo hororový expert jako já, si na své příliš nepřijde. Upíři jsou většinu stopáže drženi mimo záběr a poté následují jejich hromadné útoky, což z hlediska atmosféry nepředstavuje zrovna optimální řešení. Ve výsledku se jedná o koukatelný horor, jenž má však k důstojnému pokračování zdařilého Stake Land velmi daleko. Uděluji slabší dvě hvězdy.(3.12.2016)

Nemůžu si pomoct a prostě MUSÍM trochu zaspoilerovat - ca ve čtvrthodince jsem si zrovna v duchu říkal "...kur.va co je tohle za patetický kecy, jestli ho ti dva v noci nebudou chtít zabít a sežrat, tak...", no a vzápětí... Wow. Pardon za tohle blbé 'trendy' citoslovce, ale nevím jak se to řekne stejně výstižně česky. Prostě nářez. Ale jedna hvězda stejně musí dolů. Třeba za tak klišoidní scénář, že stejně jako zábavně brakový byl i dost primitivní a nenápaditý. Za kvantum šablonovitých dialogů, "hlášek" i celých scén, které by patřily spíš do parodie. Za vyžraný pupek směšného dýchavičného tlouštíka jménem Bat, který se marně snažil být za drsňáka (asi ten nejvyžranější chlap, jakého jsem zatím v postapu viděl). A taky za černo-bílý předsmrtný chlapský polibek a "ajlavjú", tenhle moment jsem fakt nepobral. Zkrátka jednička z desátého byla určitě lepší. Ale tahle všechna má kritika neznamená, že by mě Stakelander nebavil, naopak, lobotomizovaná jižanská postapa se slušnou výpravou já miluju. No a když jsou v nich navíc ještě upíři, kterým šéfuje jedna sexy jednooká blond upírka, tak leckteré jejich slabiny shovívavě přehlídnu.(5.5.2017)

Bohužel pokračování béčkového avšak skvělého Stake Landu vyšláplo snad veškerá žánrová klišé, co se do krátkých osmdesáti minut vešla. Herecky a vizuálně je to překvapivě v pohodě ale má to nula šťávy a nula napětí. Škoda promrhaného potenciálu, a i když film zrovna neurazí, tu třetí hvězdičku dávám z úcty k o šest let staršímu předchůdci.(23.8.2018)

• korbitch22

Na co SyFy sáhne to domrví.Ani jednička není bůh ví jaký dílo, ale měla aspoň trošku rozpočet, nějaké ty dobré akční scény a finální fajt leč obšlehnutý včetně záporáka z Blade dvojky ušla.Dvojka má hovno, doslova rozmázlý po papíře nazývající se scénářem, hovno má v kase na rozpočet a hovno mělo smysl jí vůbec točit.Damici má sice pořád svoje charisma, ale jako scénárista vaří z vody, nemá ani vyndru a je to bohužel příšerně vidět.Když si odmyslím tu dementní hudbu, která tu nudu provázela celej film tak hlavní hrdina ve filmu chodí po opuštených a rozpadlých místech amerického vidlákova (kde takový břečky můžete točit jako na běžícím páse.) a občas po někom vystřelí šíp.Nejhorší na tom vše je, jak jsou tam rádoby dvě překvapivé scény, které jsou obě předvídatelné až bych zvracel.přívětivému párů důchodců jsem viděl až do žaludku a to samý tomu malýmu hošíkoj v hábitu....ještě že ho efektivně podřízl, jinak bych se tý sračce nezdráhal udělit jednu stárku.Naprostá zoufalost a zbytečnost a i když je jednička slabý béčko na sotva jedno shlédnutí, tenhle odpad jí dělá jen ostudu.30%.(7.2.2017)

Svet je stále ovládnutý upírmi a Martin (Connor Paolo) stratil kontakt s Majstrom (Nick Damici). Svetu vládne tajomné a kruté Bratstvo, ktoré vedie upírska žena. Keď táto žena zavraždí Martinovu rodinu a známych v osade New Eden, je nútený vydať sa na cestu, aby mohol opäť spojiť sily s Majstrom a s jeho pomocou zastaviť krvavú vládu upírov. - Na to, že sa na velkej časti tohto hororu podielali také mená ako Larry Fessenden a Nick Damici, je to v mojich očiach až prekvapivo slabý projekt. Samozrejme je až príliš silno vidieť chýbajúci rozpočet, ktorý nebol vysoký ani u prvého Stake Land, ale ten sa to snažil aspoň nahradiť kopou upírskej akcie. Tu sú len akési nájazdy upírov, ktoré sa logicky odohrávajú počas noci, ale zdali sa mi nezáživné a boli takmer bez krvi. Postavy Martina a Majstra už nie sú tak zaujímavé, pretože sú už skúsenejší a zmizla tá línia, v ktorej starší a skúsenejší bojovník s upírmi učil svoje triky toho mladšieho. Scenár bol podla mňa schopný a autorovi bolo jasné, kam to má celé smerovať, pretože začiatok a koniec sú vykreslené zaujímavo, lenže tá náplň medzi tým je akosi nedostatočná. Vďaka ideálnej stopáži sa však nejedná o najhoršiu volbu pre menej náročného hororového fanúšika. + Larry Fessenden + herec z Stake Land a Friend Request + herec z Stake Land, Dark Was the Night a Late Phases + herec z iZombie + herečka z Stake Land(26.12.2016)