Krvavé písky

Colin Minihan

Clayton Moore

Blitz//Berlin
  • Lacike

Nudny road movie v ktorom sa na špacír po opustenej pusti vyberie zombie a jeho baba. Alebo to bola baba a jej zombie? Nieco take. Jej sa huba po cely cas nezatvori a on ako spravny gavalier drzi hubu a krok. Cestou si obcas pochutnaju na nejakej bašte. Ona na vodke a kokse a on na jej stavnatej pouzitej vlozke. A obcas stretnu nejakeho dobraka z ktoreho sa zakazdym vykluje hnusne hovädo. Nastastie sa z verneho stalkera postupne stane rytier na bielom koni, ktory tu ukecanu fetacku zakazdym zachrani. Takze nakoniec sa z toho skoro vykluje romanticky film o dvoch exotoch. V takychto ludoprazdnych filmoch nesmu chybat este aj nejake tie spominacky na tragicku minulost, aby nam ta otravna zenska konecne zacala pripadat sympaticka. Nepodarilo sa a po väcsinu filmu som sa nudil a cakal na vyslobodenie v podobe zaverecnych titulkov. Aj napriek kratkej stopazi som mal pocit, ze prislo po niekolkych hodinach. Ale technicka stranka je solidna a aj obcasne gore sceny su pekne stavnate. 4/10.(2.8.2017)

• luka4615

Zombie filmy nemám v lásce a zastávám názor, že seriál "The Walking Dead" je bezduchá slátanina. Nicméně snímek It Stains the Sands Red obsahuje svěží závan originálního přístupu k látce, alespoň tedy do první poloviny. Zhruba tady jednoduše a originálně řešená zápletka "zmutuje" v plochou a stupidní "vyvražďovačku" u níž jsem doufal v brzký konec. Škoda, potenciál zaujmout i diváka neholdujícímu zombie filmům zde vážně byl.(7.8.2017)

Rozpočet $-miliónov║ Prvá tretina filmu je dosť nehybná, sa to vlečie, sledujeme trafenú blondínku ako sa trepe vypriahlou pustinou so zomíkom v pätách. Časom sa dá aj na tú ich súhru, cestovanie a prkotiny čo pri tom zažívajú zvyknúť. Občas príde aj na nejaký ten podarený heft, uletenosť čo pobaví. Je to natočené v bez servítky, drsné, miestami príde aj na nejaké to napätie. Na škodu je ale že to miestami príde rozvláčne a nemá to tú správnu formu, ktorá by strhla k úplnej spokojnosti, lebo pár dobrých nápadov sa tu nájde. /45%/(30.9.2017)

Zombie novinka, která má chválené ohlasy z festivalů a mně se také líbila. Opravdu se jedná o velmi originální zombie film, kde hlavní hrdinka putuje pouští a nahání ji jeden otravný zombie, který ji chce za každou cenu sežrat. Hlavní hrdinka je kočka a hláškuje teda jak o život, je to velmi vtipné, hezky natočené, místy i krvavé a dojde i ke znásilnění,což jsem v zombie filmu dlouho neviděl. Nejvtipnější mi přišlo jak chtěla nakrmit Zombieho krvavým tampónem .. Ke konci se to začne ubírat trošku jiným směrem, né každého to potěší,ale já se bavil fajn.70%(28.7.2017)

Ej, škoda, preškoda. Ak by som mal totiž hodnotiť prvú polovicu hororu, bolo by to jednoznačne za 5*. Niečo tak osviežujúce a originálne v tomto žánri sa totiž až tak často nevidí. Predstavte si ženskú, ktorá musí prejsť 30 km po púšti a prenasleduje ju jeden otravný zombík. Samozrejme si vie vtipne poradiť so všetkým (dve scény ma pobavili) a do toho celú dobu vtipne hláškuje. Proste bomba, mohlo sa to pokojne volať "It Follows 2". Najviac mi tej kočky bolo ľúto, keď sa jej minuli cigarety, to by som na jej mieste asi neprežil. Síce som tušil, že to režisér v takomto duchu neudrží do konca, ale možno by mi nevadilo, keby takto prebiehal celý film a tvorcovia by tam postupne pridávali jeden vtipný moment za druhým. Pretože v záverečnej tretine sa to zmenilo na neskutočnú stupiditu. Prečo takto pohnojili dobre rozbehnutý horor, PREČO??? V zlomku sekundy ma to prestalo baviť, a aj nad záverečnými akčnejšími minútami som už len mávol rukou. Už dlho ma niečo takto nemrzelo, ale je to len môj názor.(28.7.2017)

• - Herečka Brittany Allen (Molly) nosila topánky s vysokým podpätkom nielen v púšti, ale aj mimo natáčania. (Marceloo)

• - Myšlienka vytvorenia filmu, v ktorom je po väčšinu času jeden zombie, sa v hlave tvorcov zrodila po tom, čo videli horor World War Z (2013), v ktorom sú tisíce zombies. Oni chceli byť odlišní, a preto sa rozhodli obsadiť čo najmenej nakazených. (Marceloo)

• - Do hlavnej úlohy mal byť pôvodne obsadený muž. (Marceloo)