Ghostland

• Austrálie Incident in a Ghostland (více)

Beth a Vera jsou sestry, které se společně s matkou stěhují z města na venkov, kde zdědily po tetičce dům. Beth se věnuje vymýšlení a psaní hororových povídek. Zato Vera je teeneger jak se patří "do větru". Proto je matka musí krotit na každém kroku, protože jsou věčně v sobě. Na benzínové pumpě si v novinách přečtou, že v okolí řádí vrah. Ten navštíví i jejich dům, protože ho Vera vypočítavě urazila grimasou na silnici, když je předjížděl. Nyní musí sestry spojit síly, aby porazily společného nepřítele. (Rodriguez)

peca

10 let po Mučednících další bomba..parádně promyšlený, místama dost brutální horor, s Tichým místem asi nejlepší horor roku.. škoda že toho tento týpek netočí víc.. Smekám!! ()

Ben Nevis

Film je sestavený s takovou péči, jakou člověk v tomto žánru málokdy vidí. Název i zařazení jsou zvoleny s ohledem na spoilery, děj má hlavu i patu, postavy jsou dostatečně sympatické, aby jim divák fandil, a dostatečně ohrožené, aby se o ně bál. Není to sice čistokrevný horor, ale přesto má strašidelnou atmosféru. Mrazí právě proto, že neexistuje důvod, proč by se něco takového nemohlo stát. Tleskám panu Laugierovi a těším se, co dalšího vyprodukuje. ()

FilmWave

Laugierovi jde výborně brutalita a mystérie, ale zase to není moc napínavé nebo strašidelné, což by příběhu z jednoho "zakletého" domu slušelo. ()

Whitebeard

Po první polovině jsem si říkal, že jestli se to nezkazí, tak mi padne brada. Nakonec se to trochu pokazilo, ale ne natolik, abych z toho byl smutnej. Napětí, atmosféra, špetka originality, je to tam. Nakonec i poměrně dost úchylný. Kdo rád horor, přijde si na svý. Kdo to nemusí, tak tohle ignorujte :) ()

dainio

Pascal Laugier je démon. Mučedníky (druhou půlkou - samoúčelností brutality) mě dokázal znechutit a přivodil mi nepěkné stavy. Přišlo mi to už trošku "kách". Nemusím samoúčelnost. I přes to všechno jsem ale nezlomil nad jeho tvorbou hůl. A jsem za to moc rád. Udělal jsem dobře. Tajemný muž už bylo totiž jiné kafe. Mysteriózní "atmoška", nečekaný sled událostí, úžasné herectví. Jessica Biel respekt! Poslední počin od Pascala mě ale naprosto ohromil. Nevím, jak to dělá, co má v sobě, ale kurva - jak je možné, že jeho trademarkem, je pro diváka absolutní nemožnost očekávání dalších scén, nepředvídatelnost, uchycení sledujícího do stavu zoufalosti, deprese, strachu a zcela neskutečné ztotožnění s postavami? Jak to jenom dělá? Nestává se mi, že bych se do nějakého filmu netěšil i zároveň tetelil blahem, jak se mnou scénář neustále vyjebává a hraje si s mou psychikou. Incident in a Ghostland působí jako jeden z mnoha hororů, které se odehrávají v domě, kde se dějí nadpřirozené věci. Pak se ale stane zvrat, který prostě absolutně změní celkové vyznění. S oběma sestrami prožíváme každou ránu, každý pocit. Je to tak strašně reálné a děsivé, až se to stává magickým. Chci jen poznamenat, že před sledováním si nečtěte žádné obsahy, recenze apod. O hodně se totiž připravíte. Plně se ponořte do děje filmu a vyplavte na hladinu, až Vám to režisér dovolí. Prožijte si tu noční můru doslova. Bude to bolet, avšak stojí to za to. Takových mistrů je málo. Hlavně v současnosti. Pascal Laugier se během týdne stal jedním z mých TOP hororových režisérů moderní doby. Jsem velmi zvědav, co bude jeho další projekt. ()

helraiser

Tak na tohle jsem opravdu nebyl připravený, nečekal jsem prakticky nic, ale co jsem dostal, tak tomu se mi nechtělo ani věřit. Opravdu milé překvapení. Příběh vyprávěný v několika rovinách, což podle některých komentářů bylo nad síly jejich autorů, opravdu pobavilo. Atmosféra výborná, takovou už jsem dlouho v žádném podobném filmu nezažil. Děj odsejpá, stále se něco děje, divák nemá šanci se nudit a je udržován neustále v napětí. Já jsem s konečným výsledkem opravdu velmi spokojen, opravdu chybělo jen málo na plnou palbu. ()

Vabr odpad!

Todle je důvod, proč nesnáším většinu evropských filmů (až na Velkou Británii a možná Německo). Tyto filmy jsou buď nudné anebo přeplácané, jak make-up na tvojí sestře :). Tento film splňoval obojí, byla to fakt nuda, vůbec netušíte, jestli ty pošahaný kravky jsou obě vůbec normální?! Název Ghostland by měl být nejspíše odvozen od slova duch a ne úchylnej obr a leukemička XD. Dokoukal jsem jen ze zajímavosti, co se stane na konci a boalá nezajímavé ho*no. Policisti neschopní jako v každým filmu. Jediný, co se mi líbilo, bylo jak ji chválil ten Lovcraft, ale jen kvůli jediný scéně z celého filmu nedám 1*, no možná dvěma, kdybyste počítali, jak se počůrala. VYHODNOCENÍ: NEZAJÍMAVÉ NADHODNOCENÉ FRANCOUZSKÉ HO*NO ()

FeriusParfax

Taková trošku dost divná nechuťárna s originální zápletkou. Hodně se mi líbily útěky z reality a napětí, které se táhlo od samého začátku a nepolevovalo po celou stopáž. Už mám ale asi pro strach uděláno, a tak mě nevyděsil ani natvrdlý a nadržený obr ani zlý transvestita! Zkrátka to není horor, který by ve vás vyvolal hrůzu, jako spíše nepříjemné mrazení. Zajímavá ukázka úchyláren o které bych tedy rozhodně nestála. ()

Maximilianus

Tak ako minulý rok v prípade Get Out, aj teraz sa pre mňa jedná o príjemné prekvapenie. Nie je to nijak náročný film na pochopenie. Začiatok je úplne super a bol som natešený, zrazu zmena, po nejakom čase opäť zmena a ešte sem tam nejaké to mini prekvapenie, ale nič výrazné. Záver nemá žiadny zvrat, film nie je ani lakavý, nie sú tam žiadne príšery ani nadprirodzeno, čo sa mi spolu s tým, aký je film priamy, všetky postavy jednajú reálne a nie je tu žiaden chytáčik, páčilo najviac. Ide skôr o triler než o horor. Atmosféra je ale super a nechýba tu napätie. 7,4/10 (v rámci žánru). PS: Nemusíte byť ani samozvaný odborník na horor ako Psychor, ani mať doktorát z prestížnej univerzity, aby ste film pochopili a prípadne si ho aj užili. ()

_zed_

Jasny plny pocet hvezd. Velka radost. Vyborne technicke zpracovani, paradne ladici interier, skvela kostra deje a samozrejme zase prekvapivy zvrat. ()

Kingjiri

POZOR SPOILERY. Ve svym jádru klasická vyvražďovačka, kterou do lehčího nadprůměru táhne sympatická snaha o pár twistů a lehce uchylnej, leč vcelku originální, námět. Ono totiž dvojice vraždících zmrzlinářů, z nichž jeden je transsexuál a druhej fetišistickej Rain Man se slabostí pro panenky, tu ještě nebyla. Když se do toho přidal ještě barák plnej panenek a solidní gore (frantíci se s tim nikdy moc nepárali), menší žánrovej úspěch byl na světě. Kdyby se ještě zamakalo na závěru (stále jsem čekal, že se bude víc pracovat se schopností Beth psát příběhy a nakonec se dozvíme, že bylo něco z toho jenom v její hlavě) a budovala se delší dobu psycho / mysteriózní atmosféra, se čtvrtou hvězdou bych neotálel. ()

Durgas

Áno, tie dve roviny tam boli fajn. Len keby sa to vyhlo tým klasickým hororovským klišo-chybám ako večné problémy so zavretými dverami, neporaziteľní záporáci a keby nebolo tak ťažké držať palce uvrešťaným protagonistom, ktorí sa len pasívne prizerajú čo sa s nimi deje, a aj keď sa po polke filmu k niečomu odhodlajú, tak to spravia napiču, mohlo to byť fakt echt dobré. Plusové bodíky za mihnutie sa Lovecrafta (nie je to prvý film, kde bol?). ()

Likan7

Obyčejný film má půl hodiny rozjížděcí. Nástin příběhu, vzniklý problém a vzhůru kopnout do vrtule. Ghostland má úvod na 10 minut a pak začne takový peklo, že mě to na tu zbylou hodinu totálně odrovnalo a svíralo žaludek. Pascal Laugier nám ukázal, že nepotřebuje nadpřirozeno (i když to název evokuje, duchařina to není), mimozemšťany ani nic podobného. Jeden dům, matka, dvě holky a pár magorů. A pokud si myslíte, že tušíte, tak vůbec nevíte. Laugier dvakrát totálně změní pravidla, ale udělá to hlavně takovým způsobem, že při tom druhém jsem se zmohl jen na "tyvole". Neortodoxní, brutální, atmosférická, stísněná. Nepřemýšlejte, jestli je to možné, pokud se dokážete odpoutat od logického myšlení zhruba v polovině filmu, dostanete "skvělý" zážitek. ()

nwx

Velice zvláštní horor. Dvě roviny. První půlku filmu divák neví na čem je, pak prokoukne a začíná všechno zapadat. Samotný děj nic moc originální, ale s tím vším okolo docela překvapení. Mylène Farmer potěšila. Na jedno skouknutí docela ok. ()

Shanen29

No sakra,po dlouhé době opravdu výtečný horůrek bez zbytečných keců a nudných minut čekání na další scény které lahodí oku.Vše v tomto filmu zapadá kolesově do sebe. ()

Clark_Kent odpad!

Abych byl upřímný ten začátek se odvíjel celkem zajímavě. Jenže ta srajda co přišlo potom, na to se už moc koukat nedalo. Nepřesvědčila mě ani ta pošahaná sbírka panenek, opět ohrané a hodně špatně našvidlované. Nepřesvědčilo mě to, taková pseudopsychosračička s divným a pokřiveným příběhem. ()

ANTYCHRYST

Tak tohle je přesně ten typ horroru co nemám rád... může mít tady třeba 100% .. ale jako.. koukat na něco a teď je to realita..nebo sen.. nebo co to vlastně je?? Tohle mě nebaví ani na mě nějak nepůsobí... 1* za toho rostepovyho... retardovanyho milovníka panenek... To bylo zase utrpení....:( 20% PS: má drahá polovička byla nadšená a prej min 4* .... Noo má trošku horší vkus..:) :) ()

Megynka

Wow! Jako pecka, co víc říct .. Napnutá jsme byla od začátku až do konce, v hlavě miliony scénářů, jak to mohlo být, jak by to mělo být, co by se mohlo stát ... opravdový konec mě napadl asi tak dvě vteřiny před tím, než se to provalilo :D To já ráda. Palec nahoru. Pascal je tentokrát fakt borec! ()