liquido26

Dobré noirové béčko. V podstatě souhlasím s Mejlou - působivý závěr a hodně nevýrazná ženská postava. Příběh jako takový byl dobrý a oba herci, kteří hráli bratri Cullenovi taky. ()

Martin741

Brojler! Ci Bojler? tak nejako. Vo filme vystupuju dvaja surodenci - jeden zabije manzelku a snazi sa stopy zahladit, jeho mladsi brat sa zase snazi stopy veduce k vrazde rozpliest a usvedcit ho z vrazdy a ucinit spravodlivosti zadost - teda rozhodne nemieni kryt surodencov zlocin, ne, ne. Koniec Brojlera a aj Bojlera. Napatie sa buduje pozvolne, skoda potom, ze k finalnej gradacii ... jaxi nedojde. Kazdopadne vsak film, ktory treba pozerat uz len v ramci vseobecneho noiroveho rozhladu. Tu vyslovene razim heslo : radsej umriet, radsej nech si po mna pride smrt, nez by som sa mal vzdat vseobecneho rozhladu a nesledovat vyvoj. No a filmy su vseobecny rozhlad - iste, iste, casto v modernych filmoch je len CGI digitalny bordel, pateticke slaboduche dialogy, krcovita snaha zaujat za kazdu cenu, no ale rozhodne filmovy vyvoj treba sledovat. Do vseobecneho rozhladu nepatria obycajni ludia - obycajni ludia sa narodili, ziju a umieraju, plodili haranty, plodia a budu plodit. No nic, s5 k filmu : Lee J. Cobb a Jane Wyatt film slusne tahaju, nudil som sa len minimalne a hoci Jane Wyatt nesiaha legendarnym noirovym Femme fatale ani po clenky, dalo sa na nu pozerat : 77 % ()

Topco

Vzťah dvoch bratov z detektívnej branže a ich postupne gradujúci konflikt ma bavil. Jeden ostrieľaný harcovník (ktorý nemá problém prekročiť hranicu zákona), druhý neskúsený nováčik plný odhodlania. Cobb vs. Dall. Špeciálnu pozornosť si zasluhuje pedantne nakrútené finále v sanfranciskom Fort Pointe. ()