Bitva o Moskvu

• Rusko Dvadcať vosem panfilovcev (více)

Děj filmu se odehrává na podzim roku 1941. Německé jednotky dělily od Moskvy už jen necelé dvě hodiny jízdy po hlavné silnici. Blízko ní operuje 316. střelecká divize, které velí generál I.V. Panfilov. Jeho jednotka ho natolik respektuje, že svůj bojový útvar pojmenovali Panfilovská divize a sami vojáci se hrdě nazývali Panfilovci... Ve vojenských novinách Červená hvězda, oficiálním tisku sovětského ministerstva obrany, se objeví zpráva reportéra Vasilije Korotejeva o neuvěřitelném hrdinském působení vojáků Rudé armády. Je to příběh Panifilovovy dvacetosmičky - skupiny dvaceti osmi vojáků 316. střelecké divize pod velením generála Ivana Panfilova, která sama a s nedostatečnou výzbrojí zastavila postup kolony 54 německých tanků těsně před Moskvou a zdržela postup nepřátelské 11. pancéřové divize až na několik dní. I když byly Panfilovci vyzbrojeni jen běžnými puškami Mosin-Nagant a kulomety DP a PM-M1910, které jsou proti tankům neúčinné, nebo měli k dispozici pouze staré protitankové granáty RPG-40 a protitankové pušky PTRD-41 nedostačující síly a průraznosti proti pancéři německých tanků, sovětští vojáci bojovali neúnavně a vzdorně, s neobvyklou statečností a neochvějným odhodláním chránit Moskvu a svou vlast. (TV JOJ)

Miriablo odpad!

Nechtel jsem dat na predchozi komentare a dal filmu sanci. Priznam se ale ze jsem mel asi dvakrat film vypnout. Pominu ze se tam vlastne nic nedeje, pominu i to ze snad diky nizkemu rozpoctu to vypada jak vypada a nebyt chlapcu z Gaijinu (tvurci tankove hry) tak by tam ani ty animace tanku snad nebyli a opravdu tahali misto nich drevene makety na sanich i sami filmari. Pominu historickou presnost nebo nepresnost. Ale aby scenar tvorili jen propagandisticke hlasky a za cely film az na dva/tri vtipy nepadlo prakticky nic jineho to uz je v kombinaci s predeslym moc. Horsi slataninu jsem dlouho nevidel a doufam ze dlouho neuvidim. Za me odpad s prominutim. ()

renegad

Po technickej stránke z môjho pohľadu dokonalý film. Čo sa týka výzbroje a použitej techniky vo filme tak jednoznačne za 5 *. V porovnaní s predošlými vojnovými spektáklami made in russia ma potešila absencia nejakej lávstory a zameranie sa filmu na jednu veľkú vojnovú rubačku medzi dobrými Rusmi (Ja som Kazach. No a? A či Kazach tiež nie je Rus?) a zlými Nemcami (Achtung! Granate!!!). Užil som si ten film od začiatku do konca a príprava na posledný útok/obranu na bodáky (alebo čo bolo po ruke - lopatka,nôž) ma nadvihoval zo stoličky. Film preto odo mňa dostáva plných 5 a jednoznačne chcem viac takýchto filmov a je jedno či je legenda o Panfilovcoch skutočná alebo nie. Jej prevedenie na plátno bolo vskutku úžasné. ()

Gagin

Od 40. minuty v podstatě nonstop přestřelka až do konce. Příběh nebo bližší emoční představení postav nečekejte, co mě ale přimělo dát 4 hvězdičku je celkové drsné a syrové pojetí bojiště. Nakonec to celek "odsejpá" a jako celek to je slušná podívaná. ()

redme

Shetlande, ty jsi ale vůůůl , že ?! Ta nenávist vůči všemu ruskému z tebe stříká jako jed na všechny kolem tebe. Co takhle si nechat na čelo vytetovat americkou ( nebo spíš tibetskou ?) vlajku. Možná by tě to trošku uklidnilo.... ()

Yamamoto13 odpad!

Nemám rád válečné filmy, které se snaží do skutečných událostí vložit vlastní příběh. Pokud se někdo zajímá o historii druhé světové války a hlavně východní fronty, tak po shlédnutí tohoto filmu se musí opravdu pořádně oklepat. Tolik nesmyslů v jednom filmu, ale hlavně nechutné propagandy , to je opravdu moc. Přitom stačilo se držet skutečností a byl by to opravdu povedený snímek. Bohužel tohle chtít po současném Rusku (ale i po Američanech), je opravdu nesplnitelný úkol. Škoda. ()

omega_SK

Aj ta jedna hviezda je privela, ale polka sa neda udelit a total odpad to nieje. Akcie ako safranu, tak aspon to za nieco stalo. Inak len vata a nekonecne fylozofovanie ... uplne nudne a zbytocne driiiiiiiisty na 85% filmu. ()

Tempter

Tak už ani válečné filmy ti naši "přátelé" neumí. Už dlouho jsem neslyšel pitomější dialogy - směska Mirka Dušína a neohrabanosti kořeněná neskrývanou hloupostí a agitací. Protřepat, promíchat, to je jedno, stejně je to sračka. Podáváno v balení "dokonalého" školního českého dabingu. Asi to ti herci nebo co to bylo dostali za trest. Všechno se vrací... Hvězda za snahu, která se tentokráte zcela minula účinkem. ()

OtokPag

Dal jsem pět a skočilo to na 65% - to si film zaslouží. Film byl i velmi zábavný, zejména zmínka o příběhu "Sedmi statečných", jako vesternu byla velmi legrační 😀👍 ()

pupopony

Nedávno jsem si pustil Osvobození od Ozerova a i když to byla propagandistická epopej, tak dle mého jsou to pořád nejlepší válečné ruské filmy. Kdyby dialogy byly lépe zvládnuté, bez toho politického-komunistického škváru, byly by naprosto skvělé. Tento snímek se jim ani v náznaku nepřiblížil ()

Zaks

Spočiatku hodne kecov ale fakt, že úplne o ničom (teda presnejšie o ruskom patriotizme). Potom konečne prišlo aj na bojové scény a tie už boli fajn. Nízky rozpočet sa žiaľ podpísal na výprave. Ale na amatérsky snímok to bolo celkom kvalitné (PZ III, PZ IV, ručné zbrane...). Tuposť útočiacich Nemcov však bola zarážajúca, pritom je historický fakt, že takí sprostí zasa neboli, práve naopak. Na film prispelo aj hodne hráčov War Thundera :-) ()

mikinko51 odpad!

Ruská propagandistická sračka ... tým som povedal asi všetko ... a nič na tom nezmení ani slušné technické spracovanie ... ()